PARIS, TROISSY

Excellencia

Program dili: Fransızca | Konum: Paris-Troissy, Fransa | Yaş: 7-18 yaş

Yaz kampı programı, Paris’e 1 saat mesafede bulunan, Marne Nehri kıyısında 5 hektarlık bir alana yayılmış Troissy kampüsünde sunulmaktadır.

 

Okulun imkanları oldukça fazladır. Spor alanları, tenis kortları, tırmanma duvarı, kapalı spor salonu, ısıtmalı kapalı yüzme havuzu, dans ve sanat stüdyoları, dağ bisikleti için özel alanlar ve dahası kampüste mevcuttur.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri

– Fransa vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Okulun ilk günü yapılacak olan seviye belirleme sınavının ardından öğrenciler mevcut dil seviyelerine uygun sınıflarda eğitime başlar. Haftada 15 ders Fransızca eğitim vardır.

 

Dersler 45 dk sürmektedir. Dersler diyaloglar, oyunlar, bulmacalar, rol alma gibi öğrencilerin pratik yapmalarını sağlamaya yönelik müfredatı içermektedir.

 

Konaklama

Öğrencilere yurtta, 1-4 kişilik paylaşımlı odalarda konaklama seçeneği sunulmaktadır. Her katta tuvaletler ve banyolar mevcuttur.

 

Kız ve erkek öğrenciler farklı katlarda konaklatılmaktadır.

 

Rezidansta self-servis restaurant, kafeterya, spor alanları, okuma ve TV salonları bulunmaktadır.

 

Aktivite ve Geziler

Badminton, yüzme, lasertag, sinema, karting, golf, tırmanma, fitness, dans, bisiklet sürme, bowling, eskrim, turnuvalar, disko, karaoke, tiyatro etkinlikleri, ve dahası…

 

Disneyland, Accrobranch , Asterix Park, Reims & Epernay, Seine Nehri üzerinde tekne turu, Eiffel Kulesi, Montmartre, Champs-Elysées ve dahası…

Video

Okul