10 Soruda İş İngilizcesi Kursu

İngiltere’de İş İngilizcesi eğitimine ne zaman başlayabilirim?

Genel İngilizce kurs programında olduğu gibi her Pazartesi başlanabilen bir kurs programı olmadığı için kurs programına okulun belirlediği tarihlerde başlayabilirsiniz.

 

İş İngilizcesi kursumun süresi ne kadar olmalı?

Bu süre sizin ihtiyacınıza ve dil bilginize göre değişmektedir. Bazı okullarda 2-4 hafta, bazı okullarda ise 2-8 hafta arası kursa katılabilirsiniz. Yani İş İngilizcesi kurs programlarının süreleri belirli tarihlerde başlar ve biter. Yıl boyu devam eden kurs programlarından değildir.

 

Kursa kayıt olurken okulun konaklama seçeneklerinden de faydalanabiliyor muyum?

Evet, okulun sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden faydalabileceğiniz gibi kendi konaklama imkanınızı kendiniz de belirleyebilirsiniz.

 

Dil okulları katılımcılarda dil seviyesi arıyor mu?

İş İngilizcesi kurs programı olduğu için her okulun kendi standartlarına uygun olarak belirlediği bir dil seviyesi vardır. İş İngilizcesi kurs programı için dil seviyesi genelde B1 istenmektedir.

 

Dil seviyemi kim belirleyecek?

Programınızın ilk günü yapılacak olan seviye belirleme sınavının ardından seviyenize uygun olan sınıflara yerleştirilirsiniz. Bu sınav hem yazılı hem de sözlü yapılmaktadır.

 

İş İngilizcesi kursu için yaş sınırı var mı?

Medikal İngilizce kursunda üst yaş sınırı yoktur. Fakat bu kurs seçeneğinde, diğer bütün kurs seçeneklerinde olduğu gibi minimum yaş sınırı vardır. Bazı okullarda genç iş adamları için İngilizce (20-30 yaş arası), bazı okullarda ise profesyonel iş adamları için İngilizce ( 30+) programları mevcuttur.

 

İş İngilizcesi kurs programı için vize almam zor olur mu?

Vize alıp alamayacağınızın hiçbir garantisi yoktur. Bu sadece İngiltere için değil diğer bütün ülkeler için geçerlidir. Fakat tercih ettiğiniz okuldan gelen kayıt belgesi ve vize başvuru yazısı ile vize için gerekli diğer bütün evraklarla birlikte başvuruda bulunabilirsiniz.

 

İş İngilizcesi kurs programı ile hangi vizeye başvurabilirim?

Alacağınız okul kayıt belgesi ile ziyaretçi öğrenci vizesine başvurabilirsiniz.

 

İş İngilizcesi kurs programı ile bu süre zarfında herhangi bir şirkette çalışmam mümkün mü?

Hayır. Ziyaretçi öğrenci vizesi ile çalışma izniniz bulunmamaktadır. Bu vize ile ancak 90 güne kadar süren bir kurs programına katılabilirsiniz.

 

Sertifikam geçerli olacak mı?

Almış olduğunuz katılım belgesi şeklinde bir sertifikadır. Herhangi bir şirkete çalışma amaçlı girerken diploma görevi görmez. Zaten lisans/yüksek lisans mezunu olup iş hayatına atıldığınız için bu sertifikayı kişisel gelişim amaçlı özgeçmişinize ekleyebilirsiniz.

 

İş ingilizcesi kursu alabileceğiniz en iyi dil okulu seçeneklerini sizin için derledik. İncelemeye başlamak için tıklayınız.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT