10 Soruda Tıp İngilizcesi Kursu

İngiltere’de dil eğitimine ne zaman başlayabilirim?

Genel İngilizce kurs programınıza her Pazartesi başlayabilirsiniz. Ama özel amaçlı İngilizce veya İş İngilizcesi kurs programlarına ise belirlenen tarihlerde başlayabilirsiniz.

 

İhtiyaçlarıma ve bütçeme uygun program bulma şansım var mı?

Elbette. Siz Teori Eğitim danışmanlarına ihtiyacınız olan herşeyi bildirin, biz size uygun programı sunalım. Bütçe kısıtlamanız var ise bütçenize uygun, daha ekonomik şehirlerdeki dil okulu seçeneklerini sizlere sunarız.

 

Dil eğitimimin süresi ne kadar olmalı?

Bu süre sizin ihtiyacınıza ve dil bilginize göre değişmektedir. En az iki hafta olmak üzere ulaşmak istediğiniz seviyeye gelinceye kadar kursa katılabilirsiniz. Ama Medikal İngilizce kurs programlarının süreleri belirli tarihlerde başlar ve biter. Yıl boyu devam eden kurs programlarından değildir.

 

Dil okulları katılımcılarda dil seviyesi arıyor mu?

Genel ingilizce kurs programına katıldığınız takdirde sizden dil seviyesi istenmemektedir. Ama özel amaçlı İngilizce ve iş İngilizcesi kurs programları için her okulun kendi standartlarına uygun olarak belirlediği bir dil seviyesi vardır. Medikal İngilizce kurs programı için dil seviyesi genelde B1 istenmektedir.

 

Dil seviyemi kim belirleyecek?

Programınızın ilk günü yapılacak olan seviye belirleme sınavının ardından seviyenize uygun olan sınıflara yerleştirilirsiniz. Bu sınav hem yazılı hem de sözlü yapılmaktadır.

 

Medikal İngilizce kursu için yaş sınırı var mı?

Medikal İngilizce kursunda üst yaş sınırı yoktur. Fakat bu kurs seçeneğinde, diğer bütün kurs seçeneklerinde olduğu gibi minimum yaş sınırı vardır.

 

Medikal İngilizce kurs programı için vize almam zor olur mu?

Vize alıp alamayacağınızın hiçbir garantisi yoktur. Bu sadece İngiltere için değil diğer bütün ülkeler için geçerlidir. Fakat tercih ettiğiniz okuldan gelen kayıt belgesi ve vize başvuru yazısı ile vize için gerekli diğer bütün evraklarla birlikte başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Medikal İngilizce kurs programı ile öğrenci vizesine başvurabilir miyim?

Maalesef öğrenci vizesine başvuruda bulunamazsınız. Çünkü bu programlar maksimum 4 haftadır. Ancak alacağınız ziyaretçi öğrenci vizesine başvurabilirsiniz.

 

Medikal İngilizce kurs programı ile bu süre zarfında herhangi bir klinikte veya hastanede çalışmam mümkün mü?

Hayır. Ziyaretçi öğrenci vizesi ile çalışma izniniz bulunmamaktadır. Bu vize ile ancak 90 güne kadar süren bir kurs programına katılabilirsiniz. Yalnız bazı kurs programlarının ekstra ücret ödeyerek klinikte bir doktorun yanında görerek, pratik yaparak kursa dahil olma fırsatı bulunmaktadır.

 

Kurs programını tamamlayıp ülkeme döndükten sonra, okuldan alacağım sertifika herhangi bir kurumda geçerli olacak mı?

Hayır. Çünkü almış olduğunuz katılım belgesi şeklinde bir sertifikadır. Herhangi bir kuruma çalışma amaçlı girerken diploma görevi görmez. Bu sertifikayı kişisel gelişim amaçlı özgeçmişinize ekleyebilirsiniz.

 
Tıp İngilizcesi öğrenmenin hayatınıza katabileceklerini keşfetmek için tıklayınız.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT