Almanya Dil Okulları

Avrupa’da en çok konuşulan anadil olan Almanca’yı öğrenebileceğiniz veya mevcut Almancanızı geliştirebileceğiniz dil kursları ile bir yandan Almanya dil okulları ile daha kolay ve hızlı bir şekilde Almanca dil eğitiminizi tamamlayabilir, diğer yandan da Alman kültürünü yakından tanıyarak Almanya’yı keşfedebilirsiniz.

Bu yazımızda, bugün dünyada yaklaşık 120 milyon kişinin kullandığı bilinen; Almanya, Avusturya, İsviçre, Liechtenstein, Lüksemburg, Belçika, ve İtalya’da resmi dil olarak kabul edilen yani Avrupa’da en çok konuşulan anadil haline gelmiş Almanca’dan ve Almanya’nın en kaliteli dil okullarından detaylıca bahsedeceğiz.

Neden Almanca Öğrenmeliyim?

Almanya’nın hem Avrupa, hem Asya hem de Amerika ile oldukça büyük bir ticari ilişkiye sahip olması; günümüzde artan popülerliğinin en önemli sebeplerinden biri.

Türkiye’de 1000’in üzerinde Alman şirketinin varlığı, iş başvurularında fark yaratmak isteyenlerin Almanca diline yönelmelerinde önemli bir teşvik unsuru. Aynı zamanda eğitimde erasmus, exchange ya da lisansüstü programlarda Almanya, öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülkelerden biri; zaten birçok okulun da Almanya’daki üniversitelerle anlaşmaları bulunuyor. Tüm bunların yanında Almanya’nın edebiyat, müzik ve bilim gibi alanlarda oldukça geniş bir kültüre sahip olması, tarihi ve donanımı hem öğrencilerin hem de işverenlerin Almancaya önem vermesinde büyük rol oynamakta.

Bunların dışında Almanca öğrenmeyi avantajlı kılan hususlar ise şu şekilde:

  • Dünyada yayımlanan kitapların %18’i Almanca basılıyor.
  • Dünyada 200.000’den fazla yabancı öğrenci Almanca öğreniyor.
  • Einstein, Nietzsche, Kafka, Goethe, Beethoven, Bach ve Freud gibi bilim, edebiyat ve müzik alanlarında dünyaca bilinen insanların anadili Almanca.
  • 96 adet Nobel ödülü kazanmış Alman vatandaşı şunu kanıtlıyor ki; Almanca aynı zamanda bilim ve araştırmanın da dili.

Almancayı Nasıl Öğrenebilirim?

Her ülkede artık Almanca dil eğitimi alınabilecek birçok Almanca dil kursu bulunuyor. Fakat deneyimleyen herkes bilir ki, teorik anlamda öğrenmek bir dili kullanmak için pek yeterli olmuyor. Almancayı öğrenebilmek için o dili sürekli duymak, baktığınız her yerde görmek, okumak, konuşmak zorunda kalmak gerekiyor ve doğal olarak kendi ülkenizde Almanca dil öğrenimine ayırdığınız zaman ve maliyet, asıl isteklerinizi yeterince karşılayamıyor.

Sizlerin dil öğrenme amacınıza en verimli şekilde ulaşabilmeniz için ücretsiz danışmanlık sunan, yalnızca Almanya dil okulunda değil; Almanya’ya vize alırken her adımınızda sizlere yardımcı olan, ayrıca gittiğiniz yerde konaklayacağınız güvenilir ve konforlu yerleri de sizler için ayarlayan Teori Eğitim, yurt dışında Almanca öğrenmek isteyenler için Almanya’nın en iyi dil okullarını sizlere sunuyor.

Almanya Dil Okulları Hangi Şehirlerde Bulunuyor?

Almanca dil eğitimi alabileceğiniz Almanya dil okulları; Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih şehirlerinde yer almaktadır. Her şehrin kendine has bir mimarisi, kültürü ve yaşam tarzı bulunuyor. Tabii gerek eğitim, gerek konaklama ve gerekse kişisel harcamalar da şehirden şehire göre farklılık gösteriyor. Teori Eğitim danışmanları tarafından şehirler hakkında detaylı olarak bilgilendirilmenizin ardından size uygun şehir ve ardından dil okulu seçimi ile ihtiyaçlarınıza özel Almanya dil kursları ile Almancanızı en iyi hale getirebilirsiniz.

Almanya’daki Dil Okulları Neler?

Teori Eğitim’in resmi acentalığını yaptığı Almanya’daki dil okulları “Deutsch in Deutschland (did)” ve “German Language School Berlin (GLS)” dil okullarıdır. Deutsch in Deutschland’ın Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih şehirlerinde dil okulları bulunmakta iken German Language School Berlin’in ise yalnızca Berlin’de dil okulu bulunmaktadır.