BERLIN, WANNSEE

Alpadia

Program dili: Almanca | Konum: Berlin, Almanya | Yaş: 13-17 yaş

Großer Wannsee’ ve ‘Kleiner Wannsee’ göllerinin arasında, birçok güzel plaja sahip bir bölgede yer alan Alpadia Berlin Wannsee yaz kampı Berlin şehir merkezine 30 dk mesafede bulunur.

 

Şehir merkezine yakınlığı ve harika bir doğa ile çevrili olması zengin aktivite ve eğlence seçeneklerini öğrencilere sunmaktadır.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– Almanya vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Öğrencinin ihtiyacına yönelik hazırlanmış müfredat ile alınan kaliteli eğitimin ardından düzenlenen ders sonrası etkinlikler ve gezilerle öğrenciler sosyal bir ortamda Almancalarını geliştirme fırsatını bulurlar.

 

Seçmeli olarak haftada 20 veya 25 ders seçeneği mevcuttur.

 

Dersler hafta içi her gün 08:30-11:45 saatleri arasında yapılmaktadır. 11:45-12:30 saatleri arasında yoğun program tercih eden öğrencilerin dersleri yapılır.

 

Konaklama

Öğrenciler, üniversite kampüsünde bulunan 4 kişilik odalarda tam pansiyon şeklinde konaklamaktadırlar.

 

Banyo ve tuvaletler diğer öğrencilerle ortak kullanımlıdır. Öğrenciler kendi havlularını getirmelidir.

 

Aktivite ve Geziler

Futbol, basketbol, voleybol, badminton, hentbol, mini golf, unihockey, masa tenisi, yüzme, sahil oyunları, barbekü, film geceleri, şehir turu, yetenek şovları ve disko gibi etkinlikler düzenlenir.

 

Berlin Duvarı, Tropical Island eğlence parkı, Potsdam şehir turu, Berlin Zafer Sütunu, Berlin Hayvanat Bahçesi, Berlin’de alışveriş turu düzenlenen gezilerden bazılarıdır.

Video