FREIBURG

Alpadia

Program dili: Almanca | Konum: Freiburg, Almanya | Yaş: 13-17 yaş

Alpadia Freiburg, şehir merkezine sadece 20 dakika uzaklıkta ve büyük bir orman kıyısında yer almaktadır. Almanya’nın en önemli kentlerinden biri olan Freiburg, Karaormanlar ve Ren nehri arasındaki konumu ile tarihi bir kenttir.

 

Almanya’nın en çok güneş alan şehri olma özelliğine sahip olan Freiburg şehri öğrencilere hareketli ve eğlenceli bir öğrenci hayatının yanı sıra kültürel açıdan da kendilerini geliştirebilecekleri pek çok imkan sunmaktadır.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– Almanya vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Okulun ilk günü yapılan seviye belirleme sınavının ardından öğrenciler uygun olan sınıflara yerleştirilir. Seçmeli olarak haftada 20 / 25 ders seçeneği mevcuttur.

 

Dersler hafta içi her gün 08:30-11:45 saatleri arasında yapılmaktadır. 11:45-12:30 saatleri arasında ise yoğun program tercih eden öğrencilerin dersleri yapılır.

 

Konaklama

Kampüs içerisindeki yurtlarda banyo tuvaleti olan dört kişilik odalarda tam pansiyon konaklanmaktadır. Kız ve erkek öğrenciler farklı bina veya katlarda konaklarlar.

 

Aktivite ve Geziler

Futbol, basketbol, voleybol, badminton, hentbol, mini golf, unihockey, masa tenisi, yüzme, sahil oyunları, barbekü, film geceleri, şehir turu, yetenek gösterileri, disko, yürüyüş etkinliklerden bazılarıdır.

 

Europa Park eğlence merkezi, Mercedes-Benz Müzesi, hayvanat bahçesi, Medya Müzesi, Rhine Şelaleleri, Freiburg şehir turu yapılmaktadır.

Video