LAHNTAL

Alpadia

Program dili: Almanca | Konum: Lahntal, Almanya | Yaş: 10-17 yaş

Lahn Valley’in üst kısmında tipik ortaçağ yapılarının arasında konumlanmış olan okul Frankfurt’a 120 kilometre mesafede bulunuyor. Ormanlarla kaplı dağlar ve nehirlerle çevrili bir ortam öğrencilerin sportif aktivitelerini gerçekleştirmeleri için ideal bir ortam oluşturuyor. Geniş derslikleri, rahat yatak odaları ve öğrencilerin masa oyunları oynayarak vakit geçirebilecekleri birçok ortak alanıyla öğrencilerin kolayca adapte olabilecekleri sıcak bir ortam sağlıyor. Ayrıca spor tesisleri, tenis kortları ve yüzme havuzlarıyla öğrencilere birçok farklı aktivite seçeneği sunuluyor. Frankfurt ve Köln’de düzenlenen hafta sonu gezileri öğrencilerin bu şehirleri ve turistik noktaları keşfetmelerini sağlıyor. Böylece öğrenciler dil eğitimi ile kültürel ve sportif bir tatili birleştirerek harika bir deneyim yaşama fırsatı buluyor.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– Almanya vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Öğrenciler standart, yoğun ve ek özel Almanca dersi alabilecekleri kurslarda haftada 20 ya da 25 ders 45 dakikalık eğitim alabiliyorlar. Dersler 8.30-11.45 arasında maksimum 14 kişilik sınıflarda gerçekleştiriliyor. Okulun ilk gününde yapılan seviye belirleme sınavı ile öğrenciler dil seviyelerine göre mevcudu az olan özel sınıflarda Almanca eğitimi alıyorlar. Öğrencilerin dil yeteneklerini geliştirmek ve etkileşimlerini arttırmak için özel olarak hazırlanmış müfredatlarda eğitim veren genç öğretmenler ile hiç sıkılmadan dil öğrenmenin keyfini yaşıyorlar.

 

Konaklama

Modern tesisleri aynı zamanda yatakhaneyi, yemek salonunu ve sınıfları kapsayan Alpadia Lahntal öğrencilere evlerinden uzak bir ülkede yaşamaya elverişli ve pratik bir ortam sunuyor. 4 kişilik odalardan oluşan yurt odalar genellikle kendi banyo ve tuvaletlerine sahipken bazı odalar ortak banyo ve tuvalet kullanıyor. Tam pansiyon şeklinde konaklayacakları yurtlarda oyunlar oynayıp beraber vakit geçirebilecekleri iç ve dış ortak alanlar sayesinde öğrenciler farklı milletlerden arkadaşlar edinerek unutulmaz deneyimler yaşıyorlar.

 

Çarşaflar tesis tarafından sağlanıyor ancak öğrenciler kendi havlularını getiriyorlar. Çamaşır yıkama servisi Salı günleri çamaşırları alarak Cuma günü teslim ediyor. İkinci haftadan itibaren haftada bir kez çamaşır servisi kullanılabiliyor. Öğrenciler çamaşır yıkama servisini verimli kullanabilmek için kıyafetlerin üzerine isimlerini yazarak ücreti nakit olarak ödüyorlar. Çamaşır

 

Yıkama Ücreti: 7 €

 

Aktivite ve Geziler

Öğrenciler basketbol, voleybol, yüzme, teniz, futbol, badminton gibi sportif aktiviteleri okula ait kapalı ve açık mekanlarda gerçekleştiriken hafta sonları ve hafta içi öğleden sonraları gezilere ve etkinliklere katılıyorlar. Perfstausee’ye bisiklet turu ve Lahn-Dill Nature Park’ta yürüyüş yapılabildiği gibi Frankfurt ve Köln’e düzenlenen gezilerle çevredeki şehirleri ve turistik bölgeleri keşfediyorlar. Frankfurt şehrinde Römerberg, Goethe House ve hayvanat bahçesi vb., Köln’de ise Cologne’s Cathedral gezisi ve Rhine tekne gezisi gerçekleştiriliyor. Bunların dışında Fort Fun eğlence parkı, AquaMar su parkı ve Panaroma Park gibi eğlence merkezlerine geziler düzenleniyor.

 

Öğrenciler geziler ve aktiviteler esnasında 7/24 gözetim altındadır. Her 14 öğrenciye bir gözetmen düşmektedir ve öğrencilerin akşam saatlerinden sonra tesisi terk etmesine izin verilmemektedir.

Video