KOLN

Did Deutsch Institut

Program dili: Almanca | Konum: Köln, Almanya | Yaş: 14-17 yaş

Şehrin en önemli yapısı yapımı 632 yılda tamamlanan Köln Katedrali’dir. 157 metre uzunluğunda ve 20.000 insan alacak genişlikte inşa edilmiş olan katedral kafe ve restoranlarla çevrilidir. Katedralden şehrin manzarasını ve Rhine Nehri’nin güzelliğini seyretmek mümkündür.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– Almanya vize harcı ve yurt dışı çıkış harcıı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

14-17 yaş aralığındaki öğrenciler okulun ilk günü belirlenen Almanca dil yeterlilik seviyelerine göre maksimum 15 kişilik sınıflarda eğitim alırlar. Hafta içi 9.00’da başlayıp 12.30’da biten dersler haftada toplam 20 ders şeklinde verilir. Ders süreleri 45 dakikadır. 28 Haziran – 25 Temmuz arasında verilen kurslara öğrenciler 2 ile 4 hafta arasında katılabilirler. Öğrenciler kurs bitiminde kursu başarıyla bitirdiklerine dair sertifika alırlar.

 

Konaklama

Öğrenciler iki kişilik odalarda aile yanında konaklarlar. Önceden belirtilmiş olan bilgiler ve istekler ışığında yanlarında konaklayacakları aileler öğrencilerin şehre varmalarından önce okul tarafından özenle seçilir. Öğrenciler ve aileleri yeme alışkanlıklarını ve olası alerji bilgilerini önceden belirtirlerse buna uygun aileler belirlenerek öğrenci için en iyisi seçilir. Öğrenciler iki kişilik odalarda dil gelişimini ve etkileşimi arttırmak için başka milletten bir öğrenciyle konaklarlar. Aile evlerinin okula 45 dakikadan fazla mesafede olmayacak şekilde ayarlanır.

 

Aktivite ve Geziler

Öğrenciler derslerden sonraki zamanlarını minigolf, bowling, yüzme ve Rhine Park’ta spor aktiviteleriyle geçirirler. Yarı zamanlı gezilerde Köln’ün tarihi ve turistik yerleri gezdirilir. Odysseum Müzesi, Musical Dome, Museum of Applied Arts, Köln Katedrali, Lentpark, Çikolata Müzesi, Heykel Parkı, Spor ve Olimpik Müzesi gibi şehrin önemli merkezleri ziyaret edilerek öğrencilere hem kültür hem de eğitim tatili yapma fırsatı verilir.

Tam zamanlı geziler ise Bonn, Koblenz, Düsseldorf ve Aachen şehirlerine düzenlenerek Alman şehirleri öğrencilere tanıtılır.

Video

Okul

Konaklama