AUGSBURG

Did Deutsch-Institut

Program dili: Almanca | Konum: Augsburg, Almanya | Yaş: 14-17 yaş

Okul Münih’e trenle 30 dakika mesafede olan Augsburg’da bulunuyor. Bavyera bölgesinin 3. büyük şehri olan Augsburg oldukça sakin ve yaşanılası hayat sunar. Rönesans döneminin resim, mimari ve müzik merkezi ve aynı zamanda Holbein ile Mozart’ın da bir dönem yaşadığı bu şehirde Almanca öğrenmek inanılmaz keyifli olacak.

 

Okul Augsburg’un merkezinde ana caddeden bir kaç dakika uzaklıkta konumlanmış durumda. Okul ana tren istasyonuna yürüyüş mesafesinde olduğu için öğrenciler okula kolaylıkla toplu taşıma kullanarak gelebilirler. Bir üniversite şehri olan Augsburg her daim canlı ve öğrenci hayatını yansıtan birçok kafe mevcut.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– Almanya vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Kurs hafta içi sabah 9.00-12.30 arasında haftalık 20 ders olacak şekilde verilir. Ders süreleri 45 dakikadır. Öğrenciler kursun ilk günü yapılan sınavla seviyelerine göre sınıflara ayrılır. Sınıflar genellikle 12 kişilik olmakla beraber 15 kişiye kadar öğrenci alabilmektedirler. Öğrenciler eğitim süresi bitiminde kursu başarıyla tamamladıklarını gösteren bir sertifika almaya hak kazanırlar.

 

Konaklama

Öğrenciler Augsburg’da 2 kişilik odalarda aile yanında konaklarlar. Konaklama okul tarafından özenle seçilmiş güvenilir aile evlerinde gerçekleştirilir. Öğrencilerin dil gelişimi göz önünde bulundurularak oda arkadaşlarının farklı milletlerden olmasına özen gösterilir. Evlerin okul ile arasındaki mesafe 45 dakikayı geçmemektedir.

 

Aktivite ve Geziler

Öğrenciler için birçok gezi ve aktivite düzenlenmektedir. Öğrenciler günlük eğitimlerinin ardından yüzme, bowling, yoga, futbol, basketbol gibi sportif aktivitelerle yeni arkadaşlarıyla vakit geçirebilirler.

 

Yarım gün olanlar gezi ve aktiviteler: Old City Wall, kano gezisi, hayvanat bahçesi, Augsburg Üniversitesi, botanik bahçesi, Schaezlerpalais, Roman Museum, Maximilian Museum, Planetarium, Water City Augsburg, Mozart Müzesi, Museum Puppenkiste, Fuggermuseum, Balloon Museum

 

Tam günlük geziler: Münih, Nürnberg, Rothenburg, Regensburg, Ulm

Video

Okul

Konaklama