Augsburg

Did Deutsch-Institut

Okul Münih’e trenle 30 dakika mesafede olan Augsburg’da bulunuyor. Bavyera bölgesinin 3. büyük şehri olan Augsburg oldukça sakin ve yaşanılası hayat sunar. Rönesans döneminin resim, mimari ve müzik merkezi ve aynı zamanda Holbein ile Mozart’ın da bir dönem yaşadığı bu şehirde Almanca öğrenmek inanılmaz keyifli olacak.

Okul Augsburg’un merkezinde ana caddeden bir kaç dakika uzaklıkta konumlanmış durumda. Okul ana tren istasyonuna yürüyüş mesafesinde olduğu için öğrenciler okula kolaylıkla toplu taşıma kullanarak gelebilirler. Bir üniversite şehri olan Augsburg her daim canlı ve öğrenci hayatını yansıtan birçok kafe mevcut.

Kurs hafta içi sabah 9.00-12.30 arasında haftalık 20 ders olacak şekilde verilir. Ders süreleri 45 dakikadır. Öğrenciler kursun ilk günü yapılan sınavla seviyelerine göre sınıflara ayrılır. Sınıflar genellikle 12 kişilik olmakla beraber 15 kişiye kadar öğrenci alabilmektedirler. Öğrenciler eğitim süresi bitiminde kursu başarıyla tamamladıklarını gösteren bir sertifika almaya hak kazanırlar.

Konaklama

Öğrenciler Augsburg’da 2 kişilik odalarda aile yanında konaklarlar. Konaklama okul tarafından özenle seçilmiş güvenilir aile evlerinde gerçekleştirilir. Öğrencilerin dil gelişimi göz önünde bulundurularak oda arkadaşlarının farklı milletlerden olmasına özen gösterilir. Evlerin okul ile arasındaki mesafe 45 dakikayı geçmemektedir.

Aktivite ve Geziler

Öğrenciler için birçok gezi ve aktivite düzenlenmektedir. Öğrenciler günlük eğitimlerinin ardından yüzme, bowling, yoga, futbol, basketbol gibi sportif aktivitelerle yeni arkadaşlarıyla vakit geçirebilirler.
Yarım gün olanlar gezi ve aktiviteler: Old City Wall, kano gezisi, hayvanat bahçesi, Augsburg Üniversitesi, botanik bahçesi, Schaezlerpalais, Roman Museum, Maximilian Museum, Planetarium, Water City Augsburg, Mozart Müzesi, Museum Puppenkiste, Fuggermuseum, Balloon Museum
Tam günlük geziler: Münih, Nürnberg, Rothenburg, Regensburg, Ulm

Sorunuz mu var?

Bize yazın.

Genel Bilgiler

Program

Organizasyon: Did Deutsch-Institut

Yaş Aralığı:  14-17

Tarihler

9 Haziran 2019 – 24 Ağustos 2019 arası

Ücretler

2 hafta:  € 1.200

3 hafta:  € 1.800

4 hafta:  € 2.400

Program Ücretine Dahil Olanlar

Eğitim

Haftada 20 ders Almanca dil kursu

Konaklama

Aile yanında 2 kişilik odalarda konaklama

Yemek

Günde 3 öğün açık büfe yemek

Aktivite

Yüzme, basketbol, futbol, voleybol, yoga

Gezi

Schaezlerpalais, Roman Museum, Maximilian Museum, Planetarium, Water City Augsburg, Mozart Müzesi, Museum Puppenkiste, Fuggermuseum, Balloon Museum, Münih, Nürnberg, Rothenburg, Regensburg, Ulm

Sertifika

Seviye tespit sınavı, kurs materyalleri, sertifika

Güvenlik

24 saat güvenlik, danışman ve sağlık hizmeti

Ücretsiz Kayıt

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

Uçak biletleri ve havaalanı transferleri
Almanya vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı
Cep harçlığı ve kişisel harcamalar