FRANKFURT

Did Deutsch-Institut

Program dili: Almanca | Konum: Frankfurt, Almanya | Yaş: 14-17 yaş

Did Frankfurt yaz kampı programı şehrin en bilindik gençlik hostellerinden birisi olan A&O Gençlik Merkezi bünyesinde yapılmaktadır.

 

Frankfurt’un merkezinde Gallauswarte tren istasyonunun hemen yanında konumlanmış olan eğitim merkezinden şehrin en turistik yerlerine ulaşmak oldukça kolaydır.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– Almanya vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Okulun ilk günü yapılacak seviye belirleme sınavının ardından öğrenciler seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilir. Her dil seviyesinden öğrenci kursa kabul edilir fakat hiç Almanca bilmeyen öğrenciler için başlangıç tarihleri farklıdır.

 

Haftada 20 ders konuşma, dinleme, okuma ve yazma temeli üzerinde yaratıcı ve eğlenceli bir müfredatta ilerlemektedir. Öğretmenler öğrencilere Almancayı etkin bir şekilde kullanmayı öğretir.

 

Konaklama

Öğrenciler kampüste, içerisinde tuvalet ve banyosu bulunan 2 ya da 4 kişilik odalarda tam pansiyon konaklamaktadır. Öğrenciler vardıklarında 50 Euro’luk depozito ödemelidir.

 

Aktivite ve Geziler

Film geceleri, karaoke, spor aktiviteleri, oyun akşamları…

 

Frankfurt, Baharat ve Çikolata Workshop, Klapperfeld, Frankfurt City Hall, Senckenberg Ulusal Tarih Müzesi, Goethe’nin evi, Alman Film Müzesi, Experimenta Bilim ve Eğlence Merkezi, Aschaffenburg, Frankfurt Hayvanat Bahçesi, Main Nehri tekne turu, Possmann, Bolongaro Palace, Stadel Müzesi, Çizgi film müzesi, Koblenz, Rüdesheim, Morticus Ghost, Marburg, ve dahası…

Video

Okul

Konaklama