Wiesbaden

Did Deutsch-Institut

Wiesbaden Almanya’nın Monte Carlo’su olarak bilinen ve Frankfurt’a 40 dakikalık tren mesafesinde bulunan bölgenin en güzel ve zengin şehirlerinden biridir. Almanca öğrenmek için öğrencilerin tercih edebileceği en hoş lokasyonlardan biridir.

Öğrencilere okulun ilk günü seviye belirleme sınavı yapılır. Sınav sonuçlarına göre dil seviyelerine göre ayrılan öğrenciler maksimum 15 mevcudu olan sınıflara ayrılır. Öğrenciler her sabah 9.00 ile 12.30 arasında haftada 20 ders Almanca dil eğitimi alırlar. Ders süreleri 45 dakikadır. Kurs bitiminde öğrencilere kursu başarıyla bitirdiklerine dair bir sertifika verilir.

Konaklama

Öğrenciler okul tarafından öğrencinin önceden belirttiği beslenme ve alerjiyle ilgili ön bilgilere göre belirlenmiş ailelerin yanında tam pansiyon olarak konaklarlar. İki kişilik odalarda kalan öğrencilerin oda arkadaşları dil gelişimi göz önünde bulundurularak genellikle başka milletten seçilir. Aile evlerinin okuldan 45 dakikadan fazla uzaklıkta olmamasına özen gösterilir.

Öğrenciler derslerden sonraki boş vakitlerini mini golf ve bowling oynayarak, parklarda ve plajlarda sportif aktivitelerde bulunarak ve tekne gezileriyle geçirirler. Yarım günlük gezilerde öğrencilere Wiesbaden’in görülecek noktaları ve doğal güzellikleri gezdirilir. Kurhaus, şehir tiyatrosu, şehir kalesi, Marktkirche, Nerobergbahn Schaufenter, Stadtmusuem Castle, Freudenberg,  Rettbergsaue gezi yerlerinden bazılarıdır. Tam günlük gezilerle Frankfurt ve Heidelberg şehirleri ziyaret edilir.

Genel Bilgiler

Program

Organizasyon: Did Deutsch-Institut
Yaş Aralığı:  14-17

Tarihler

23 Haziran 2019 – 3 Ağustos 2019 arası

Ücretler

2 hafta:  € 1.250

3 hafta:  € 1.875

4 hafta:  € 2.500

Program Ücretine Dahil Olanlar

Eğitim

Haftada 20 ders Almanca dil kursu

Konaklama

2 kişilik odalarda aile yanında konaklama

Yemek

Günde 3 öğün açık büfe yemek

Aktivite

Yüzme, basketbol, futbol, voleybol, bowling, minigolf

Gezi

Kurhaus, Marktkirche, Nerobergbahn Schaufenter, Stadtmusuem Castle, Freudenberg,  Rettbergsaue, Frankfurt, Heidelberg

Sertifika

Seviye tespit sınavı, kurs materyalleri, sertifika

Güvenlik

24 saat güvenlik, danışman ve sağlık hizmeti

Ücretsiz Kayıt

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

Uçak biletleri ve havaalanı transferleri
Almanya vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı
Cep harçlığı ve kişisel harcamalar