WIESBADEN

Did Deutsch-Institut

Program dili: Almanca | Konum: Wiesbaden, Almanya | Yaş: 14-17 yaş

Wiesbaden Almanya’nın Monte Carlo’su olarak bilinen ve Frankfurt’a 40 dakikalık tren mesafesinde bulunan bölgenin en güzel ve zengin şehirlerinden biridir. Almanca öğrenmek için öğrencilerin tercih edebileceği en hoş lokasyonlardan biridir.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– Almanya vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Öğrencilere okulun ilk günü seviye belirleme sınavı yapılır. Sınav sonuçlarına göre dil seviyelerine göre ayrılan öğrenciler maksimum 15 mevcudu olan sınıflara ayrılır. Öğrenciler her sabah 9.00 ile 12.30 arasında haftada 20 ders Almanca dil eğitimi alırlar. Ders süreleri 45 dakikadır. Kurs bitiminde öğrencilere kursu başarıyla bitirdiklerine dair bir sertifika verilir.

 

Konaklama

Öğrenciler okul tarafından öğrencinin önceden belirttiği beslenme ve alerjiyle ilgili ön bilgilere göre belirlenmiş ailelerin yanında tam pansiyon olarak konaklarlar. İki kişilik odalarda kalan öğrencilerin oda arkadaşları dil gelişimi göz önünde bulundurularak genellikle başka milletten seçilir. Aile evlerinin okuldan 45 dakikadan fazla uzaklıkta olmamasına özen gösterilir.

 

Aktivite ve Geziler

Öğrenciler derslerden sonraki boş vakitlerini mini golf ve bowling oynayarak, parklarda ve plajlarda sportif aktivitelerde bulunarak ve tekne gezileriyle geçirirler. Yarım günlük gezilerde öğrencilere Wiesbaden’in görülecek noktaları ve doğal güzellikleri gezdirilir. Kurhaus, şehir tiyatrosu, şehir kalesi, Marktkirche, Nerobergbahn Schaufenter, Stadtmusuem Castle, Freudenberg, Rettbergsaue gezi yerlerinden bazılarıdır. Tam günlük gezilerle Frankfurt ve Heidelberg şehirleri ziyaret edilir.

Video