BREMEN

Goethe Institut

Program dili: Almanca | Konum: Bremen, Almanya | Yaş: 14-17 yaş

Bremen Almanya’nın başlıca büyük ekonomilerinden biri ve aynı zamanda üniversite şehridir. Tarihi şehir merkezi, sportif aktivitelere yeterli alan sağlayan geniş park ve yeşil alanları, nehir manzarası ile Bremen görülmeye ve yaşanmaya değer bir Alman şehri. Nehirde bir vapur sefası yapmak ya da tarihi güzellikleri bisiklet turuyla keşfetmek Bremen’in sunduğu küçük mutluluklardan sadece birkaçı.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– Almanya vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Okulun ilk günü yapılan sınav ile belirlenen seviyelerine göre sınıflara ayrılan öğrenciler haftada 28 ders Almanca eğitim alırlar. Ders süreleri 45 dakikadır. Dersler iletişim becerilerini geliştirmeye yönelik olarak uygulanır. 3 hafta süren kurs bitiminde öğrenciler başarılarını gösteren bir sertifika almaya haz kazanırlar.

 

Konaklama

Kursa katılan öğrenciler Lidice Haus’da 2 ya da 3 kişilik odalarda tam pansiyon şeklinde konaklarlar. Lidice Haus sportif aktiviteleri gerçekleştirmek için ideal yeşil alanlara sahip bir tesis. 10 dakika mesafede ise öğrencilere yüzme fırsatı veren bir göl bulunuyor. Feribotla Bremen’in en hareketli cafe, alışveriş merkezleri, sanat galeri ve müzelerine doğrudan ulaşım sağlanıyor.

 

Aktivite ve Geziler

Öğrenciler ders dışında yeni edindikleri farklı milletlerden arkadaşlarıyla badminton, basketbol, bisiklet, jimnastik, futbol, masa tenisi, voleybol gibi sporları yapıp barbekü,sinema gecesi, disko gecesi, müze gezisi, şehir turları gibi aktiviteleri gerçekleştirirler.

 

3 haftalık kurs süresince 2 tam gün gezi ile öğrenciler Hamburg ve Oldenburg’u ziyaret ederler

Video

Konaklama