KARLSRUHE

Goethe Institut

Program dili: Almanca | Konum: Karlsruhe, Almanya | Yaş: 14-16 yaş

Karlsruhe yıllık 1800 saat güneşli gün oranıyla Almanya’nın en güneşli şehirlerinden biridir. Eğitimler şehre tepeden bakan Turmberg üzerine kurulmuş olan Schöneck Spor Akademisi’nde verilecektir. Okulun öğrencilerine tahsis ettiği bir jimnastik salonu, bir futbol sahası ve bir kapalı havuz vardır. Okul sağladığı bu atletizm ve spor tesislerinin dışında öğrencilere zengin bir aktivite seçeneği sunar. Okul çevresinde tırmanılabilecek tepeler ve keşfedilecek kaleler bulunmaktadır.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– Almanya vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Goethe Institut 14-16 yaş aralığındaki gençler için haftada 28 ders Almanca dile eğitimi sunar. Her bir ders 45 dakika sürmektedir. Öğrenciler okulun ilk günü yapılan seviye belirleme sınavı ile sınıflara ayrılırlar. Kurs süresi toplam 3 haftadır ve süre sonunda öğrencilere kurs bitirme sertifikası verilmektedir.

 

Konaklama

Kursa katılan öğrenciler Schönech Spor Akademisi yurdunda 2 veya 3 kişilik odalarda tam pansiyon şeklinde konaklarlar.

 

Aktivite ve Geziler

Öğrenciler boş vakitlerini badminton, basketbol, bowling, futbol, voleybol, yüzme, barbekü , masa tenisi, sinema gecesi, dans gecesi, sanat workshopları ve müze gezileriyle gibi etkinliklerle geçirebilirler.

 

Üç haftalık kurs 3 tam gün gezi içerir ve bu geziler Strassburg ve Heidelberg’e düzenlenmektedir

Video