Weimar

Goethe Institut

Thuringia eyaletinde bulunan Weimar önemli bir kültür  ve üniversite şehridir. kaleleri, kiliseleri, tarihi şehir merkezi, müzeleri ve Ilm Nehri kıyısındaki parklarıyla Dünya Mirası Listesine girmiştir.

Eğitimler şehir merkezine yürüyerek 5 dakika mesafede olan European World Education Centre’da gerçekleştirilir. Merkezin yakınında açık ve kapalı havuzlar ve modern tesisler mevcuttur. Öğrenciler tarih kokan Weimar’da şehir turlarıyla, müze ziyaretleriyle ve yakınlarda bulunan şehirlere yapılan gezilerle Alman tarihine yakından bir göz atmış olurlar.

Yeni başlayanlar için uygun olmayan kursta öğrenciler ilk gün yapılan sınavla seviyelerine uygun sınıflara ayrılırlar. Haftada 24 ders şeklinde verilen Almanca dersleri öğrencilerin iletişim becerilerini geliştirmeye yönelik olacak biçimde düzenlenmiştir. Ders süreleri 45 dakikadır. Öğrenciler 3 haftalık eğitimin sonunda kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanırlar.

Konaklama

Öğrenciler European Young Education Centre’da iki ya da 3 kişilik odalarda konaklarlar. Odalarda banyo mevcuttur. Konaklamaya kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dahildir.

Aktivite ve Geziler

Öğrencilerin boş vakitlerini eğlenerek geçirebilecekleri pekçok aktivite ve gezi mevcuttur. Futbol, basketbol, voleybol, badminton, hava hokeyi, bowling, yürüyüş, jimnastik, tırmanma, masa tenisi, barbekü, dans gecesi, müze gezisi,, film gecesi gibi aktiviteler mevcuttur.

Öğrenciler 3 haftalık kurs süresince 2 tam gün şeklinde düzenlenen gezilerle Weimar ve Dresden’i ziyaret ederler.

Genel Bilgiler

Program

Organizasyon:  Goethe Institut
Yaş Aralığı:  14-17

Adres

Jenaer Straße 2/4, 99425 Weimar, Germany

Tarihler

2 Temmuz 2018 – 22 Temmuz 2018 arası

Ücretler

3 hafta:  € 2.580

Program Ücretine Dahil Olanlar

Eğitim

Haftada 24 ders Almanca dil kursu

Konaklama

2-3 kişilik odalarda yurtta konaklama

Yemek

Günde 3 öğün açık büfe yemek

Aktivite

Futbol, basketbol, voleybol, badminton, hava hokeyi, bowling, dağ yürüyüşü, jimnastik, tırmanma, masa tenisi, barbekü, dans gecesi, müze gezisi,, film gecesi

Gezi

Dresden, Weimar

Sertifika

Seviye tespit sınavı, kurs materyalleri, sertifika

Güvenlik

24 saat güvenlik, danışman ve sağlık hizmeti

Ücretsiz Kayıt

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

Uçak biletleri ve havaalanı transferleri
Almanya vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı
Cep harçlığı ve kişisel harcamalar