WEIMAR

Goethe Institut

Program dili: Almanca | Konum: Weimar, Almanya | Yaş: 13-17 yaş

huringia eyaletinde bulunan Weimar önemli bir kültür ve üniversite şehridir. kaleleri, kiliseleri, tarihi şehir merkezi, müzeleri ve Ilm Nehri kıyısındaki parklarıyla Dünya Mirası Listesine girmiştir.

 

Eğitimler şehir merkezine yürüyerek 5 dakika mesafede olan European World Education Centre’da gerçekleştirilir. Merkezin yakınında açık ve kapalı havuzlar ve modern tesisler mevcuttur. Öğrenciler tarih kokan Weimar’da şehir turlarıyla, müze ziyaretleriyle ve yakınlarda bulunan şehirlere yapılan gezilerle Alman tarihine yakından bir göz atmış olurlar.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– Almanya vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Yeni başlayanlar için uygun olmayan kursta öğrenciler ilk gün yapılan sınavla seviyelerine uygun sınıflara ayrılırlar. Haftada 28 ders şeklinde verilen Almanca dersleri öğrencilerin iletişim becerilerini geliştirmeye yönelik olacak biçimde düzenlenmiştir. Ders süreleri 45 dakikadır. Öğrenciler 3 haftalık eğitimin sonunda kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanırlar.

 

Konaklama

Öğrenciler European Young Education Centre’da 2 ya da 3 kişilik odalarda konaklarlar. Odalarda banyo mevcuttur. Konaklamaya kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dahildir.

 

Aktivite ve Geziler

Öğrencilerin boş vakitlerini eğlenerek geçirebilecekleri pekçok aktivite ve gezi mevcuttur. Futbol, basketbol, voleybol, badminton, hava hokeyi, bowling, yürüyüş, jimnastik, tırmanma, masa tenisi, barbekü, dans gecesi, müze gezisi, film gecesi gibi aktiviteler mevcuttur.

 

Öğrenciler 3 haftalık kurs süresince 2 tam gün şeklinde düzenlenen gezilerle Weimar ve Dresden’i ziyaret ederler.

Video