BAD SCHUSSENRIED

Humboldt-Institut

Program dili: Almanca | Konum: Bad Schussenried, Almanya | Yaş: 10-17 yaş

Stuttgart’ın güneyi ve Münich’in batısında bulunan Bad Schussenried, İsviçre sınırına yakın küçük ve sakin bir şehirdir. Okul kampüsü kentin merkezinde, büyük bir parkın yanındadır. Kampüs binası oldukça geniş ve modern bir yapıdır.

 

Kampüsün içerisinde derslikler, yurt, spor salonu, eğlence alanları, kapalı yüzme havuzu, tenis kortu ve tırmanma duvarı bulunmaktadır.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– Almanya vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

10 – 13 yaş için haftada 25 ders ; 14 – 17 yaş için haftada 30 ders Almanca dil eğitimi verilmektedir. 1 ders 45 dakikadır.

 

Okulun ilk günü yapılacak olan seviye belirleme sınavının ardından öğrenciler dil seviyelerine uygun sınıflarda eğitimlerine başlamaktadır.

 

Konaklama

Öğrenciler, Almanya’nın en büyük yatılı okulunun kampüsünün içerisindeki yurtlarda çift kişilik odalarda tam pansiyon konaklamaktadır.

 

Tüm odalarda tuvalet, banyo ve balkon mevcuttur. Öğrenciler haftada 1 kez çamaşırhaneyi ücretsiz olarak kullanabilirler.

 

Aktivite ve Geziler

El sanatları,barbekü, basketbol, plaj voleybolu, bilardo, tırmanma, kayak,disko, langırt, bisiklet turu, sinema, piyano, masa tenisi,sauna,fitness,futbol,havuzda yüzme,voleybol…

 

Münih, Stuttgart, Augsburg, Kempten, Bad Buchau, Biberach, Constance, OechsleBahn, Ravensburg, Linda, Mainau Adası, Friedrichshafen, Meersburg, Neuschwanstein, Linderhof ve Sigmaringen Kaleleri ve dahası…

Video

Konaklama