DÜSSELDORF

Humboldt-Institut

Program dili: Almanca | Konum: Düsseldorf, Almanya | Yaş: 14-18 yaş

Düsseldorf ülkenin en ilginç ve popüler merkezlerinden biri olmasının yanında yaşam kalitesi en yüksek şehirlerden biridir. Okul Rhine nehri kıyısında oldukça merkezi bir konumda bulunmaktadır. Gezilip görülecek yerlere yürüme mesafesinde olan okul konaklamaların yapılacağı hostelde bulunmaktadır. Dersler hostelin aydınlık seminer odalarında son model teknolojiyle öğrencilere sunulmaktadır. Dersliklerin konaklama yapılan merkezle aynı yerde bulunması öğrencilerin derslere ulaşımı konusunda kolaylık sağlamaktadır.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– Almanya vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Okulun ilk günü yapılan seviye tespit sınavıyla öğrenciler kendilerine uygun olan seviyelerdeki sınıflara yerleştirilirler. Dersler haftalık 30 ders şeklinde 45 dakika olarak maksimum 8 kişilik sınıflarda verilir. 14-18 yaş aralığındaki öğrencilere 2 ya da 4 hafta şeklinde eğitimler sunulmaktadır..

 

Konaklama

Yüksek standartlarda inşa edilmiş ve henüz birkaç yıllık olan Düsseldorf City Hostel bir yandan öğrencileri ağırlarken bir yandan da eğitimlerin verildiği dersliklere ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenciler banyo ve tuvaleti içinde bulunan 2 kişilik odalarda konaklamaktadır. Oda arkadaşı seçimi yapılırken birbirine yakın yaşta ve farklı milletlerden öğrenciler olmasına özen gösterilir. Erkek ve kız öğrenciler hostelin farklı kısımlarında konaklamaktadır.

 

Konaklama tam pansiyon şeklinde öğrencilere sunulur. Yemekler yemek salonunda açık büfe şeklinde servis edilir. Haftada bir kez ücretsiz olarak çamaşır yıkama hizmeti verilmektedir.

 

Aktivite ve Geziler

Öğrenciler hafta içi tesisin sağladığı hizmetler dahilinde yüzme, basketbol, futbol, voleybol, yüzme, barbekü, karaoke, bisiklet ve badminton gibi aktiviteleri gerçekleştirirler. Her cumartesi düzenlenen tüm gün gezilerle öğrenciler Rhine nehri’nde tekne turu yapabilir, Bonn, Köln, Trier ya da Aachen şehirlerini ziyaret edebilirler. Ayrıca hafta içi düzenlenen yarım günlük gezilerle yakın şehirleri ya da Düsseldorf’un tarihi ve turistik yerlerini keşfedebilirler.

Video

Konaklama