MUNIH

Humboldt-Institut

Program dili: Almanca | Konum:Münih, Almanya | Yaş: 15-18 yaş

Münih Almanya’nın en güvenli şehri olmasının yanında geleneksel ve orjinalliğin buluğtuğu kozmopolit bir şehir. Humboldt-Institut’un Münih şubesi birçok sportif ve eğlence tesisi sunuyor. Dersler Münih merkezde bulunan Don Bosco Youth Hostel’da gerçekleştiriliyor. Deutsches Müzesi’nin yanında merkezi ve aynı zamanda sakin bir mahallede bulunan okulun mükemmel bir konuma sahip. Büyük bir şehirde eğitim almak isteyip aynı zamanda sakin bir mahallede güvenli bir bölgede kalmak isteyen öğrenciler için ideal bir okul. Derslikler ve konaklama alanları aynı tesis içinde bulunduğundan öğrenciler için büyük kolaylık sağlanıyor. Okulun merkezi konumu sayesinde öğrenciler yaya olarak ya da toplu taşımayla Münih merkeze rahatlıkla ulaşabiliyor.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– Almanya vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Öğrenciler okulun ilk günü yapılan seviye tespit sınavının ardından kendilerine uygun sınıflara yerleştiriliyorlar. Maksimum 10 kişilik sınıflarda haftalık 30 ders 45 dakikalık Almanca dil eğitimi görüyorlar. 2 Temmuz – 12 Ağustos arası gerçekleştirilen kurslara 3 ya da 6 haftalık olarak katılım gerçekleştiriliyor.

 

Konaklama

Öğrenciler eğitim aldıkları dersliklerin bulunduğu Don Bosco Youth Hostel’da konaklarlar. Odalar genellikle 2 kişilik olmakla beraber 3 ve 4 kişilik odalar da mevcuttur. Her katta paylaşımlı olarak kullanılan banyo ve tuvaletler bulunmaktadır. Kız ve erkek öğrenciler farklı katlarda konaklarlar. Öğrenciler Almanca pratik yapabilmeleri ve kaynaşmaları için birbirine yakın yaşlarda ve farklı milletlerden seçilmektedir. Tam pansiyon şeklinde konaklama gerçekleştirilir. Haftada bir kez ücretsiz olarak çamaşır yıkama hizmeti sunulmaktadır.

 

Aktivite ve Geziler

Öğrenciler kendi kullanımlarına sunulan açık ve kapalı spor salonlarında futbol, voleybol, basketbol oynayabilirler. Kapalı yüzme havuzu ve fitness salonları da öğrencilerin yüzme ve jimnastik aktiviteleri için uygundur. Yurt içinde bulunan ortak alanlarda ise masa oyunları, masa tenisi, bowling gibi oyunlarla öğrencilerin kaynaşmaları sağlanır.

 

Münih’te English Garden, Isar River gibi gezilerin yanında günlük müze ve turistik noktalar geziler düzenlenmektedir. Augsburg, Regensburg, Salzburg, Chiemsee, Dachau, Erding, Andechs Abbey, Neuschwanstein Kalesi ve Alpler’e düzenlenen gezilerle öğrenciler Almanya kültürünü yakından tanıma fırsatı elde ederler..

Video

Konaklama