ATLANTA DİL OKULLARI

Amerika’nın Atlanta şehrindeki dil okullarını inceleyin veya sayfayı aşağı kaydırıp Atlanta şehrini keşfedin!

Talk English

Atlanta

ATLANTA’DA ULAŞIM
Havaalanından Ulaşım

Atlanta Uluslararası Havaalanı (Hartsfield-Jackson): Atlanta Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için Gold ve Red metro hatları kullanılıyor. 10 dakikada bir hareket eden metrolar, hafta içi her gün saat 04.45’te, hafta sonları 06.00’da başlıyor. Gold hat gece 01.18’de, Red hat akşam 20.30’da bitiyor. Bilet fiyatları 2,50 $.

 

Şehir İçi Ulaşım

Atlanta’da şehir içi ulaşım için kullanılan otobüs ve raylı sistemlerde geçerli tek binişlik bilet fiyatı 2,50 $. Sınırsız biniş için kullanılan günlük biletler 9 $, iki günlük biletler 14 $, üç günlük biletler 16 $, haftalık biletler ise 23,75 $.

 

Şehirler Arası Ulaşım

Atlanta – Nashville: Atlanta’dan Nashville’e gitmek için her 4 saatte bir yola çıkan şehirler arası otobüslerin bilet fiyatları 20 $-75 $ arasında değişiyor.

 

Atlanta – Orlando: Her gün Atlanta’dan Orlando’ya üç otobüs seferi yapılıyor. Bilet fiyatları 45 $-100 $.

ATLANTA’DA YEME – İÇME

Heirloom Market BBQ

Son derece mütevazı bir havası olan Heirloom Market BBQ, size Atlanta’da yiyebileceğiniz en iyi Kuzey Kore ve barbeküde pişmiş et yemeklerini sunuyor. Atlantalılar kadar turistlerin de yoğun ilgisini çeken restoranı mutlaka denemelisiniz.

 

Adres: 2243 Akers Mill Rd. Atlanta, GA 30339

Porch Light Latin Kitchen

Kevin Rathbun Steak’in eski şefi Andre Gomez’in açtığı Porch Light Latin Kitchen, ızgara ve füme etleriyle aklınızı başınızdan alacak.

 

Adres: 300 Village Green Cir SE Ste 110 Smyrna, GA 30080

The General Muir

Atlanta’nın en meşhur kahvaltı noktalarından biri olan The General Muir’in sandviçlerini ve cheesecake’lerini muhakkak denemelisiniz. Hafta içi sabah 07.00’den 10.30’a kadar kahvaltı servisi olan restoranda öğle ve akşam yemeği servisi de bulunuyor. Yalnızca hafta sonları olan bruch, sabah 08.00’den 15.00’e kadar devam ediyor.

 

Adres: 1540 Avenue Pl NE Ste B-230 Atlanta, GA 30329

ATLANTA’DA ALIŞVERİŞ

Wish

Atlanta’nın son moda şehir tarzını yansıtan Wish, ultra-hip kıyafetleri ve limited edition ayakkabılarıyla dikkat çekiyor. Wish’in yenilikçi tasarımcılarının elinden çıkma kıyafetler için, 447 Moreland Ave Atlanta, GA 30307 adresine uğramalısınız.

 

My favorite place

Vintage ve antika severler buraya. Her gün sabah 10.00’dan akşam 17.30’a kadar açık olan My favorite Place’te aradığınız her şeyi bulacaksınız.

 

Atlantic Station

Atlanta’nın en canlı bölgesinde yer alan Atlantic Station, bünyesindeki pek çok mağaza, restoran, sinema salonuyla keyifli bir açık hava alışveriş merkezi. 17th St NW Atlanta, GA adresinde yer alıyor.

ATLANTA’DA GEZİ

Fox Theatre

1928 yılında inşa edilen Fox Tiyatrosu, Atlanta’nın pek çok aktivitesine ev sahipliği yapmasının yanı sıra tarihi ve mimari bir harika olarak da şehrin görülmesi gereken yerleri arasında yer alıyor. Atlanta’ya gelmeden önce Fox Tiyatrosu’ndaki Broadway müzikallerinin, klasik film gösterimlerinin, performans sanatlarının biletlerini kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

High Museum of Art

Midtown’da yer alan ve 12 binden fazla parçalık koleksiyonu bulunan High Museum of Art, bölgenin en geniş kapsamlı sanat müzesi. XIX. ve XX. yüzyıl Amerikan ve Afro-Amerikan sanatı yansıtan eserlerin yanı sıra çağdaş ve modern sanat eserleri de bulunuyor.

Fernbank Doğal Tarih Müzesi

Fernbank Doğal Tarih Müzesi’nde, XVI. yüzyıl Georgia coğrafyasına ait kalıntılar bulunuyor. İspanyollar başta olmak üzere çeşitli toplumlara ait izleri göreceğiniz müze, dönemlik sergileriyle de ünlü. Yetişkinler için 15$ olan biletler 3-12 yaş arası çocuklar için 13$.

Piedmont Parkı

Atlanta’nın Central Park’ı sayılan Piedmont Parkı, Midtown bölgesinde yer alıyor. Parkta yeşil alanın yanı sıra yüzme havuzu, tenis ve basketbol sahaları da bulunuyor.

Martin Luther King, Jr. National Historic Site

Ünlü sivil haklar savunucusu Martin Luther King, Jr.’ın çocukluğunun geçtiği evin ve vaftiz olduğu kilisenin de bulunduğu bölgede bir ziyaret merkezi de bulunuyor. Martin Luther King, Jr.’ın doğup büyüdüğü evi ücretsiz turlarla gezmek mümkün.

ATLANTA’DA AKTİVİTE

Inside CNN Studio Tour

CNN’in ana kontrol odasının simülasyonuyla başlayan CNN stüdyo turuyla dünyaca ünlü haber kanalının tüm çalışmalarını görebilirsiniz. Haber odasına girebilir, dünyaca ünlü gazetecilerden izler yakalayabilirsiniz. Her gün 09.00-17.00 saatleri arasında yapılabilen turlar için önceden yer ayırmakta fayda var. Biletler 15 $.

 

Castleberry Hill Art Stroll

Her ayın ikinci cuma günü Castleberry Hill’de ücretsiz olarak düzenlenen sanat turlarında, bölgedeki pek çok galeri ve butikte sergilenen sanat eserlerini görme şansınız var. Yenilikler ve organizasyonlar için internet sitesini kontrol etmek gerekiyor.

 

Atlanta Caz Festivali

Mayıs ayı başından itibaren bir ay boyunca devam eden Atlanta Caz Festivali, her yıl pek çok sanatçıyı ağırlıyor. Festival süresince sanat marketleri, eğitim ve yemek workshop’ları açılıyor.

 

Acil Numaralar

– T.C. Atlanta Fahri Başkonsolosluğu: +1 (404) 848-9600

– Acil servis: 911

– Turist bilgilendirme: +1 404-521-6600