BERKELEY DİL OKULLARI

Amerika’nın Berkeley şehrindeki dil okullarını inceleyin veya sayfayı aşağı kaydırıp Berkeley şehrini keşfedin!

Kaplan

Berkeley

LSI

Berkeley

BERKELEY’DE ULAŞIM
Havaalanından Ulaşım

San Francisco Uluslararası Havaalanı: Berkeley şehir merkezine San Francisco Havaalanı’ndan ulaşmak için yaklaşık 1 saat süren tren yolculuğunun bilet fiyatları 10 $ -15 $ arasında değişiyor. Trenler her 20 dakikada bir havaalanından kalkıyor.

 

Oakland Uluslararası Havalimanı: Berkeley’e en yakın havalimanı olan Oakland Havaalanı’ndan Berkeley’e gitmek için fiyatları 8 $ – 10 $ arası değişen ve her 20 dakikada bir havaalanından kalkan trenler kullanılıyor. Yolculuk süresi yaklaşık 40 dakika.

 

Şehir İçi Ulaşım

Berkeley’de şehir içi ulaşım metro ve otobüsle sağlanıyor. Tek binişlik biletler 2 $. Ancak şehirde en çok kullanılan ulaşım aracı bisiklet.

 

Şehirler Arası Ulaşım

Berkeley – Los Angeles: Berkeley’den Los Angeles’a gitmek için kullanılan şehirler arası otobüslerin bilet fiyatları 12 $ – 54 $ arası değişiyor. İki şehir arasında her 3 saatte bir otobüs hareket ediyor. Yolculuk süresi yaklaşık 8 saat. Tren bileti fiyatlarıysa 60 $ – 100 $. Tren yolculuğu yaklaşık 10 saat sürüyor.

 

Berkeley – San Francisco: Berkeley ve San Francisco arası tren yolculuğu yaklaşık yarım saat sürüyor ve bilet fiyatları 3 $ – 5 $. 800 numaralı otobüsle San Francisco’ya gitmek için bilet fiyatı 3 $ ve yolculuk süresi yaklaşık 40 dakika.

BERKELEY’DE YEME – İÇME

Bette’s Oceanview Diner

Bette’s Oceanview Diner, 30 yılı aşkın süredir 1807 4th Street Berkeley’de hizmet veren bir aile işletmesi. Waffle ve balıklı tacosuyla ünlü olan restoran size okyanus kıyısında bir akşam yemeği vadediyor.

Venus

Berkeley’in en iyi brunch restoranı Venus. Kekleri, omletleri, çorbaları, limonata ve böğürtlenli şuruplarıyla ünlü restoran 2327 Shattuck Avenue’de bulunuyor.

The Snack Shack

Berkeley’de güzel bir hamburger yemek istiyorsanız doğru adres The Snack Shack. Özellikle hamburgerleri kadar ev yapımı milkshake’leriyle de dikkat çeken restoran, Berkeleylilerin favorilerinden.

BERKELEY’DE ALIŞVERİŞ

Buy Local Berkeley

Kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Buy Local Berkeley’de giyim, aksesuar, yiyecek alışverişinizi bağımsız-yerel satıcılardan yapıyorsunuz. Alışveriş merkezi 1834 University Avenue’de bulunuyor.

 

Crossroads Trading Co.

Hem kadınlar hem de erkekler için son moda ve en popüler ayakkabılar, giysiler Crossroads’ta. Shattuck Avenue’deki mağazada ihtiyacınız olan her şeyi son derece içten çalışanların yardımıyla alabilirsiniz.

 

Ecology Center Store

2530 San Pablo Avenue’deki Ecology Center Store, ekolojik olarak üretilmiş, geri dönüşümlü ürünlerin merkezi. Burada oyuncaktan hediyelik eşyaya, kozmetikten bahçe malzemesine kadar pek çok seçenek bulunuyor.

BERKELEY’DE GEZİ

Telegraph Avenue

Oakland’tan Berkeley’e kadar uzanan Telegraph Avenue, bölgenin görülmesi gereken caddelerinden biri. Özellikle Kaliforniya Üniversitesi öğrencilerinin yaşadığı cadde; kitapçıları, restoranları, mağazalarıyla turistlerin, sanatçıların ve öğrencilerin uğrak yeri.

Berkeley Marina

San Francisco Körfezi’nde University Avenue’nün bitişiğinde yer alan Berkeley Marina, mutheşem manzarasıyla şehrin görülmesi gereken yerlerinden. Restoran, cafe, bar ve otellerin yanı sıra bir yat kulübünün de bulunduğu marina, yürüyüş yapmak ve bisiklet sürmek için ideal.

The Lawrence Hall of Science

The Lawrence Hall of Science, California Üniversitesi yakınında bulunuyor. Kamuya açık bir bilim merkezi olan The Lawrence Hall of Science; sergileri, eğitimleri, etkinlikleriyle okul çağındaki çocuklar ve gençler kadar yetişkinlere de hitap ediyor. Giriş ücreti yetişkinler için 12 $, çocuklar ve yaşlılar için 10 $, üyeler için ücretsiz. Çarşamba gününden pazara kadar her gün 10.00 – 17.00 saatleri arasında açık.

Berkeley Sanat Müzesi ve Pacific Film Arşivi

Sanat müzesi olmasının yanı sıra film arşivi ve gösterimleriyle de ünlü olan Berkeley Sanat Müzesi ve Pacific Film Arşivi, Kaliforniya Üniversitesi’nin yönetiminde hizmet veriyor. Pazartesi ve salı günleri dışında hafta içi her gün 11.00 – 19.00, hafta sonu 11.00 – 21.00 saatleri arasında açık olan müze ve arşiv için giriş ücreti 12 $.

Sather Kulesi

Kaliforniya Üniversitesi’ndeki Sather Saat Kulesi, The Campanille olarak da biliniyor. Jane K. Sather’in kocası Peder Sather anısına 1914’te yaptırdığıkule ve saat, 1917’den beri kullanılıyor.

California University

Berkeley dünyanın en başarılı eğitim kurumlarından Kaliforniya Üniversitesi’ne ev sahipliği yapıyor. Şimdiye kadar Kaliforniya Üniversitesi öğrenci ve mezunlarının 90 Nobel, 14 Pulitzer, 20 Academy ödülü ve 120’ye yakın altın Olimpiyat madalyası kazandığını belirtmekte yarar var.

BERKELEY’DE AKTİVİTE

Tilden Regional Park

Berkeley Tepeleri’yle San Pablo Sırtı arasında kalan park, hem son derece dinlendirici hem de pek çok aktiviteye açık bir alan. Tilden Regional Park’ta gölde yüzme ve balık tutma, botanik bahçesini ziyaret etme, golf oynama gibi pek çok aktivite yapılıyor. Ayrıca eğitim gezilerine denk gelmek de mümkün.

 

Bay Area Kitap Festivali

Her yıl haziran ayında gerçekleşen kitap fuarı okuyucuyla yazarı buluşturuyor. Sergileri ve çocuklar için aktiviteleriyle iki gün süren etkinlik dünyanın en keyifli kitap festivallerinden biri.

 

Berkeley Uçurtma Festivali

Berkeley Uçurtma Festivali, her yıl temmuz ayında Berkeley Marina’da düzenleniyor. Onlarca aile uçurtma uçurmanın yanı sıra mangallar yakarak piknik yapıyor, oyunlar oynuyor, konserler düzenliyor ve bu ücretsiz aktivitenin keyfini çıkarıyor.

 

Dünya Müzik Festivali

Berkeley’deki ücretsiz aktivitelerden biri de Müzik Festivali. Her yıl haziran ayında gerçekleşen iki günlük festival boyunca pek çok yerde dünyanın dört bir yanından gelen müzisyenler konserler düzenliyor.