Boston

Boston Academy of English

İngilizce eğitimini Amerika’nın en tarihi şehirlerinden birinde almak isteyenler için muhteşem bir seçenek olan Boston Academy of English Boston şehir merkezinde, ulaşım ağının tam ortasında bulunur. Boston üniversiteleriyle, spor takımlarıyla, tarihi ile Amerika’nın en bilinen şehirlerindir. İngilizce eğitimi alırken Harvard Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Boston Üniversitesi gibi dünyanın en prestijli eğitim kurumlarına ziyaretlerde bulunabilir, o atmosferi yerinde yaşayabilirsiniz.

Öğrencileriyle birebir ilgilenebilecek derecede samimi bir okul olan Boston Academy of English ortalama 7 kişilik sınıflarda eğitim vermektedir, okul içerisinde öğrencilerin kullanımına sunulmuş bilgisayar laboratuvarı, öğrenci lounge, resepsiyon gibi hizmetler de mevcuttur. Yeşil ve mavisi olan güzel bir Amerikan şehri, samimi bir okul, kaliteli bir eğitim…

Boston Academy of English başlangıç seviyesinden Proficiency seviyesine kadar tüm seviyelere özel kurslar düzenlemektedir.
Okulun sunduğu programları sıralayacak olursak;

  • Genel İngilizce
  • Yoğun İngilizce
  • TOEFL Hazırlık Programı
  • TEFL (Teach English as a Foreign Language) Öğretmenler için İngilizce
  • Au Pair Programı
  • Özel Ders (Bire bir sınıflar)
  • İş İngilizcesi
  • Yaz kampları kurslarını sıralayabiliriz.

Boston Academy of English öğrencileri için gün içerisinde aldıkları İngilizce eğitimi kadar konaklamaların da son derece önemli olduğunun farkında olan bir okul. Amerika’da kendine ait öğrenci rezidansı bulunan ender okullardan biridir.

Öğrencilerine Amerikalı ailelerin yanında tek kişilik odada seçimlerine göre sadece kahvaltı veya akşam yemeği de dahil olacak şekilde konaklayabilirler.

BAE Residence’ta ise tek kişilik ya da 2 kişilik oda olacak şekilde konaklayabilirsiniz. Rezidans okula 20-25 dakika mesafede Iman Square; Central Square gibi merkezlere ise 5-10 dakika yürüme mesafesindedir. Ayrıca farklı noktalardaki rezidanslar da seçenek olarak sunulmaktadır.

Görülmesi Gereken Yerler

Harvard Üniversitesi: Dünyanın en prestijli üniversitesi olarak bilinen okul 1636 yılından bu yana süre gelen tarihi sizlere sunar. ABD’nin en eski yüksek öğretim kurumudur.

Charles Nehri: 22 şehri dolaşarak Boston’da Atlantik Okyanusuna karışan bu nehir kıyısındaki etkinlikler ve alanlar ile özellikle öğrencilerin uğrak noktalarındandır.

New England Akvaryumu: 1969 yılından bu yana ziyaretçi kabul eden akvaryum şehrin en eğlenceli etkinliklerinden.

Ayrıca Bilim Müzesi, Donanma Müzesi, Güzel Sanatlar Müzesi, Quincy Market, Newbury Caddesi, Özgürlük Yolu gibi mutlaka görmeniz gereken bir çok nokta bulunmaktadır.