BOSTON DİL OKULLARI

Amerika’nın Boston şehrindeki dil okullarını inceleyin veya sayfayı aşağı kaydırıp Boston şehrini keşfedin!

Boston Academy of English

Boston

EC

Boston

ELC

Boston

Kaplan

Boston

Kings Education

Boston

LSI

Boston

OISE

Boston

Stafford House

Boston

FLS

Boston

BOSTON’DA ULAŞIM
Havaalanından Ulaşım

Boston Logan Havalimanı: Boston Logan Havaalanı’ndan Boston şehir merkezine ulaşım için kullanılan metro bileti 2.75 $ ve ulaşım süresi yaklaşık 40 dakika. Aynı şekilde havalimanından Cambridge’e gitmek için de bilet fiyatı 2.75 $ olan metro kullanılabilir. Bu yolculuk da yaklaşık 35 dakika sürüyor.

 

Oakland Uluslararası Havalimanı: Berkeley’e en yakın havalimanı olan Oakland Havaalanı’ndan Berkeley’e gitmek için fiyatları 8 $ – 10 $ arası değişen ve her 20 dakikada bir havaalanından kalkan trenler kullanılıyor. Yolculuk süresi yaklaşık 40 dakika.

 

Şehir İçi Ulaşım

Boston’da şehiriçi ulaşım için kullanılan metrolarda geçerli tek seferlik 2 saat geçerli biletin fiyatı 2.25 $, otobüs bileti fiyatı ise 1.70 $. Eğer bilet otobüste temin edilirse 2.00 $.

 

Metroda günlük bilet fiyatı 12.00 $, haftalık bilet fiyatı 21.25 $. Otobüslerde ise bu fiyatlar sırasıyla 12.00 $ ve 21.25 $.

 

Ayrıca Boston’da yaklaşık 160 istasyonu bulunan şehir bisikletlerinden kiralayarak tüm şehri gezmek mümkün.

 

Şehirler Arası Ulaşım

Boston – New York:  Boston New York arası yaklaşık 5 saat süren otobüs bileti fiyatları 10 $’dan başlıyor. İki şehir arası yaklaşık 4 saat süren yolculuk içinse 140 $ – 190 $ ödemek gerekiyor.

 

Boston – Washington: Boston’dan Washington’a giden otobüs bileti fiyatları 40 $’dan başlıyor ve yolculuk süresi yaklaşık 10 saat. Yaklaşık 7 saat süren tren biletleriyse 200 $’dan başlayan fiyatlarla satılıyor.

 

Boston – Philadelphia:  Yaklaşık 6 saat süren Boston-Philadephia otobüs yolculuğu için fiyatlar 40 $’dan başlıyor. 5 saatlik tren yolculuğu biletleriyse 190 $ – 240 $.

BOSTON’DA YEME – İÇME

Alden & Harlow

Gerçek Amerikan yemeklerini, aile ve arkadaş ortamında hazırlanan yemeklerden ilham alınarak dekore edilen atmosferiyle harmanlayan Alden & Harlow; hem brunch hem de akşam yemekleri için Boston’ın vazgeçilmezlerinden. Özellikle meşhur hamburgeri denemeye değer.

B&G Oysters

Yerel ve taze yemekler, özellikle deniz ürünleri servis etmek amacıyla yola çıkan Barbara Lynch’in 2003’te kurduğu B&G Oysters, 12’den fazla çeşit istiridyesiyle, ıstakozu ve midyesiyle ünlü.

Bergamot

Yıllarca Boston’ın yerel restoranlarında çalıştıktan sonra kendi işletmelerini açmaya karar veren iki kişinin kurduğu Bergamot’ta, yenilikçi ama yerel ürünlere bağlı kalarak hazırlanan yemekler yiyebilirsiniz. Boston’ın en iyilerinden olan Şef Keith, menüde her hafta değişiklikler yapıyor.

Fire+Ice

Dünyanın en değişik konseptli restoranlarından olan Fire and Ice’ta müşteriler, kendi tabağını tercih ettiği çiğ et, sebze, makarna, sos ile doldurup şeften pişirmesini istiyor. Boston’a geldiğinizde, Fire and Ice’ta Asya, Amerika, Latin, İtalyan yemeklerinden istediğinizi, istediğiniz yaratıcılıkta hazırlatabilirsiniz.

BOSTON’DA ALIŞVERİŞ

Faneuil Hall Marketplace

Tarihi Faneuil Hall Marketplace, Boston’ın önemli turistik noktalarından biri. İçinde hem yeme-içme yerlerinin bulunduğu hem de aksesuar, ayakkabı, giyim, oyuncak mağazalarının bulunduğu bu alışveriş merkezi, sıradan AVM’lerin aksine 1743’ten beri kullanılan binası ve sokağa yayılan açıkhava bölümüyle keyifli bir alışveriş imkanı sağlıyor.

 

Haymarket

Her cuma ve cumartesi kurulan deniz ürünü, meyve ve sebze açık pazarı Haymarket de Boston’ın tarihi marketlerinden biri ve uygun fiyatlarıyla Boston’lıların vazgeçilmezi.

 

Boston Public Market

Taze sebze, meyve, deniz ürünü, şarküteri ve çiftlik ürünlerinin bulunduğu Boston Public Market, Amerika’nın ilk ve tek yerel kaynaklı marketi. Turistler için gezi turları da düzenlenen ve haftanın her günü açık olan pazarda tüm satıcılar New England bölgesinden.

BERKELEY’DE GEZİ

Boston Güzel Sanatlar Müzesi

1870’te kurulan Boston Güzel Sanatlar, 450 binin üzerinde sanat eserinin sergilendiği, ABD’nin en büyük dördüncü müzesi. Antik dönemlerden XVIII. ve XIX. yüzyıla ait eserlere kadar farklı dönemleri ve sanat akımlarını kapsıyor. Müze, yetişkinler için 25 $, öğrenciler için 23 $. 6 yaş altı çocuklar içinse ücretsiz.

North End

Boston’ın en eski yaşam alanlarından biri olan North End, XVII. yüzyıldan kalma bir yerleşim bölgesi. Sokakları ve binalarının yanı sıra eğlence, yeme-içme, alışveriş alanlarının bulunduğu sosyal bir alan.

Fenway Park

1912 yılında açılan Fenway Park, Boston Red Sox’ın maçlarının da oynandığı beyzbol, hokey, Amerikan futbolu ve futbol sahası. Aynı zamanda Boston’ın önemli aktiviteleri, konserleri, politik etkinlikleri de burada düzenleniyor. Turistler için rehber eşliğinde gezi olanağı bulunuyor.

Boston Çay Partisi Müzesi ve Gemisi

Dünyanın en ilginç isimlerinden birine sahip olan Boston Çay Partisi Müzesi ve Gemisi (Boston Tea Party Ships and Museum) 1773’te gerçekleşen, Amerikalıların Büyük Britanya’dan gelen yüksek vergili çayları protesto amacıyla gemiden denize dökme eylemini anlatıyor. Müzede, eylemde kullanılan Eleanor ve Beaver gemilerinin kopyalarının yanı sıra canlandırmalar da yapılıyor.

Boston Çocuk Müzesi

Boston Çocuk Müzesi, sürekli yenilenen eğitici ve eğlenceli aktiviteleriyle, devamlı ve geçici sergileriyle, sanat stüdyosuyla ve 50 binin üzerinde parça içeren koleksiyonuyla dikkat çekiyor. 1913’te kurulan müze, ABD’nin en eski ikinci çocuk müzesi. Giriş ücreti yetişkinler ve çocuklar için 16 $.

Prudential Tower

Boston manzarasını seyretmek isteyenler için en iyi adres, 52 katıyla şehrin en yüksek binası olan Prudential Tower. Binanın ilk katı alışveriş merkezi olarak kullanılırken en üst katında da restoran bulunuyor.

BOSTON’DA AKTİVİTE

The Freedom Trail

The Freedom Trail, yani Özgürlük Yolu, Boston’ın önemli tarihi bölgelerini yerdeki işaretleri takip ederek gezebileceğiniz ücretsiz bir parkur. Turların da düzenlendiği Özgürlük Yolu boyunca müzeleri, kiliseleri, parkları, tarihi marketleri göreceksiniz. Artık çeşitli Avrupa kentlerinde de kullanılmaya başlayan bu yöntem 1951 yılında Bostonlılar tarafından ortaya çıkarılmış.

 

Swan Boats

Public Garden’da yer alan Swan Boats, parkın içindeki gölde tur yapan yaklaşık 20 kişi kapasiteli ahşap teknelerden oluşuyor. 1877’den beri yapılan bu aktivite, hava şartları nedeniyle iptal olmadığı sürece her gün açık. Bilet fiyatlarıysa yetişkinler için 3.50 $, çocuklar için 2.00 $. Turlar 12-15 dakika sürüyor.

 

Harvard Üniversitesi ve MIT

Dünyanın iki en önemli üniversitesi; Harvard ve MIT’nin tarihi binaları, koleksiyonları, kütüphaneleri, müzeleri de Boston’a gelenlerin görmek istediği yerlerden. Özellikle Harvard’ta Massachusetts Hall, Harvard Sanat Müzesi, Doğal Tarih Müzesi ilgi çekici olabilir.

 

Acil Numaralar

– T.C. Boston Başkonlosluğu: +1 857 250 47 00

– Acil servis: 911

– Turist bilgilendirme: + 1 617-635-4680