LAS VEGAS DİL OKULLARI

Amerika’nın Las Vegas şehrindeki dil okullarını inceleyin veya sayfayı aşağı kaydırıp Las Vegas şehrini keşfedin!

LAS VEGAS’TA ULAŞIM
Havaalanından Ulaşım

Mccarran Uluslararası Havaalanı: Mccarran Havalimanı’ndan Las Vegas şehir merkezine gitmek için kullanılan otobüsler 24 saat hizmet veriyor. Bilet fiyatları tek kullanım için 3 $.

 

Şehir İçi Ulaşım

Las Vegas’ta toplu ulaşım için kullanılan otobüslerde tek binişlik bilet fiyatı 3 $. 10 binişlik kartı 30 $’a, 22 binişlik kartı 40 $’a, 46 binişlik kartı da 80 $’a almak mümkün.

 

Her araçta ve bölgede geçerli sınırsız bilet almak için de 2 saatlik bilete 6 $, günlük biletlere 8 $, 3 günlük biletlere 20 $, 5 günlük biletlere 32 $ ödemek gerekiyor. Sadece şehir merkezinde geçerli olan sınırsız bilet fiyatları tek binişlik 2 $, 2 saatlik 3 $, günlük 5 $, haftalık 20 $, 15 günlük 34 $ ve aylık 65 $.

 

Şehir içi ulaşım için en sık kullanılan araçlardan biri de bisiklet. Şehir bisikletlerini şehrin pek çok yerinden alıp gitmek istediğiniz yerdeki bisiklet parkına bırakıyorsunuz. Bunun için bir üyelik kartı almak yeterli. Yarım saatlik üyelik kartı 4 $. Günlük üyelik 8 $, aylık üyelik 20 $.

 

Şehirler Arası Ulaşım

Las Vegas – Los Angeles: Otobüsle yaklaşık 5 saat süren Las Vegas – Los Angeles yolculuğu için 15 $ – 40 $ ödemek gerekiyor. Her gün beşten fazla otobüs şirketinin farklı saatlerde seferleri bulunuyor.

 

Las Vegas – San Diego: Las Vegas’tan San Diego’ya gitmek için her gün hizmet veren şehirler arası otobüslerin bilet fiyatları 20 $ – 70 $ arasında değişiyor.

 

LAS VEGAS’TA YEME – İÇME

Andiron Steak&Sea

Hem steak’lerin hem de deniz ürünlerinin tadına bayılacağınız, ana yemekleri kadar mac&cheese gibi yemekleri de meşhur olan bir restoran Andiron Steak&Sea. Klasik ve modernin birleşimi hem yemeklerde hem dekorasyonda dikkatinizi çekecek. Las Vegaslılar tarafından akşam yemeği kadar brunch için de tercih ediliyor.

Bardot Brasserie

İlk olarak San Francisco’da ödüllü şef Michael Mina liderliğinde kurulan restoranlar zincirinin bir üyesi olan Bardot Brasserie’de Fransız mutfağının efsane lezzetlerini tadabilirsiniz. Yemek isimlerini yanlış telaffuz etseniz bile size gözlerini devirerek bakmayan sevimli garsonlarıyla; soğan çorbası, tunalı tartar ve portakallı ördek gibi klasikleriyle Las Vegas’ta güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Bazaar Meat

Herkesin ağız tadına göre bir şeyler bulabileceği, Las Vegas’ın en yaratıcı menüsü Bazaar Meat’te bulunuyor. Bazaar Meat’te Buffalo tarzı bizondan havyara, İspanyol tarzı sığır kaburgasına kadar her şey son derece lezzetli. Ana yemek ve içki için 20 $ – 40 $ gözden çıkarmak gerekiyor.

LAS VEGAS’TA ALIŞVERİŞ

Downtown Summerlin

Mağazaların, 125’ten fazla restoranın, sinema salonlarının, rezidansların bulunduğu Downtown Summerlin, Las Vegas’ın en yeni açık hava alışveriş merkezi. Dünyaca ünlü markaları da Las Vegas’a özgü butikleri de burada bulmak mümkün.

 

Le Boulevard at Paris

3645 Las Vegas Bulvarı’nda bulunan bu Avrupai alışveriş merkezi özellikle açık hava bir alana yayılmış olduğu için alışverişinizi Avrupa sokaklarında yapıyormuş hissi uyandıracak. Le Boulevard at Paris, özellikle küçük butikleri ve 24 saat açık restoranlarıyla keyifli bir alışveriş sunuyor.

 

Grand Canal Shoppes at The Venetian / The Palazzo

Las Vegas’ta her şeyin kopyası olduğu gibi Venedik’in de var. Grand Canal Shoppes at The Venetian / The Palazzo’da alışveriş merkezinin arasından geçen kanallarda romantik bir gondol turu yapıp sonra mağazalara uğrayabilir, günümüzün en iyi tasarımcılarının imzalarını taşıyan ürünlerden satın alabilirsiniz.

LAS VEGAS’TA GEZİ

The Las Vegas Strip

Las Vegas’ın meşhur kumarhanelerinin, dünyanın en büyük otellerinin, gece kulüplerinin, bahçelerinin bulunduğu the Las Vegas Strip’in gündüz ayrı gece ayrı bir havası var. Yaklaşık 7 kilometrelik bir alana yayılmış olan bu 24 saat renkli ve hareketli bölgede Eiffel kulesinin, Mısır Piramitlerinin ve New York’taki Özgürlük Anıtı’nın kopyalarını, dünyanın en meşhur eğlence parklarını, dünyanın en çok kazanan alışveriş merkezlerini göreceksiniz.

Stratosphere Las Vegas

Las Vegas’ta bünyesinde otel, casino, bungee jumping, roller coster gibi pek çok aktiviteyi barındıran Stratosphere Kulesi, 2444 odalı ve 350 metre yüksekliğinde. Her yıl dünyanın dört bir yanından gelen turistler buradaki aktivitelere katılıyor.

Shark Reef Aquarium

2000 yılında açılan ve Amerika’nın en büyük akvaryumu olan Shark Reef’te 2000’den fazla tatlı su balığı, sürüngen, tropikal balık, köpek balığı ve deniz canlısı bulunuyor. Yaz aylarında 10.00-22.00 saatleri arasında, kış aylarında pazardan perşembeye akşam 20.00, perşembeden pazara akşam 22.00’ye kadar ziyarete açık olan akvaryum için bilet fiyatı yetişkinler 25 $, 4-12 yaş arası çocuklar için 19 $.

Las Vegas Doğal Tarih Müzesi

Özellikle eğlence merkezleri, kumar ve alışveriş için tercih edilen Las Vegas’ta bir doğal tarih müzesi de bulunuyor. Dinozor, Antik Mısır, deniz ve çöl kalıntılarının bulunduğu müze, Las Vegas Bulvarı’nda bulunuyor. Yetişkinler için bilet fiyatı 10 $ olan müze saat 09.00’dan 16.00’ya kadar ziyarete açık.

Neon Müzesi

Neon Müzesi’nin eski kumarhanelerin ve işletmelerin neon tabelalarını sergilemek gibi tam Las Vegas’a uygun bir konsepti var. Giriş ücreti yetişkinler için 19 $ ancak önceden internetten yer ayırtmakta fayda var çünkü müze ancak her saat başı belli sayıda kişiyle yapılan rehberli turlarla gezilebiliyor. Gece turlarının daha güzel olduğunu belirtmekte fayda var.

MOB Müzesi

ABD’nin organize suç tarihinin ve bu suçları önlemek için uyguladığı yöntemlerin anlatıldığı, kullanılan eşyaların da sergilendiği MOB Müzesi (National Museum of Organized Crime and Law Enforcement) Downtown Las Vegas’ta bulunuyor. Müzenin bilet fiyatı 23.95 $.

LAS VEGAS’TA AKTİVİTE

Red Rock Kanyonu

Her yıl 2 milyondan fazla ziyaretçi çeken, Las Vegas’ın görülmesi gereken doğal güzelliklerinden biri olan Red Rock Kanyonu, şehir merkezine yaklaşık 24 km uzaklıkta bulunuyor. Özellikle hiking ve kaya tırmanışının popüler bölgelerinden. En yüksek noktası olan La Madre Dağı 2485 metre.

 

X-Scream

Dünyanın en yüksek üçüncü roller coaster’ı X-Scream, 2000 Las Vegas Bulvarı’ndaki aktiviteleriyle ünlü Stratosphere Tower Las Vegas’ın tepesinde yer alıyor. Sekiz kişilik tek bir araçla yapılan bu sürüş için 34 $ ödemek gerekiyor.

 

Skyjump

Stratosphere Hotel’in 108. katında bulunan Skyjump, yaklaşık 250 metreden serbest düşüş yapılan bir aktivite. Otel müşterileri ve Las Vegaslılar için indirimli olan biletler için 119 $ ödemek gerekiyor.

 

Acil Numaralar

– T.C. Los Angeles Başkonsolosluğu: +1 (323) 591 6480

– Acil servis: 911

– Turist bilgilendirme: +1 (702) 892-7575