MIAMI DİL OKULLARI

Amerika’nın Miami şehrindeki dil okullarını inceleyin veya sayfayı aşağı kaydırıp Miami şehrini keşfedin!

Kaplan

Miami

EC

Miami

MIAMI’DE ULAŞIM
Havaalanından Ulaşım

Miami Uluslararası Havalimanı: Miami Havaalanı’ndan şehir merkezine gitmek için toplu ulaşım kartı olan Easy Card ile 2.25 $ ödeyerek turuncu hatlı Metrorail’e ya da havaalanı ekspres servislerine binebilirsiniz. Metrorail ise pazardan perşembeye 05.00-00.00 saatleri arasında, cuma ve cumartesileri de 05.00-02.00 saatleri arasında 10-15 dakikada bir, ekspres servisler saat 06.00’dan 23.40’a kadar her yarım saatte bir havaalanından hareket ediyor. Yolculuk süresi yaklaşık yarım saat.

 

Şehir İçi Ulaşım

Miami’de şehir içi toplu ulaşım araçlarının hepsinde Easy Card ya da Easy Ticket’lar kullanılıyor. Bu kart veya biletlerle yolculuk için tek kullanımda 2.25 $ ödemek gerekiyor. Sınırsız kullanıma özel Easy Card’lar günlük 5.65 $, haftalık 29.25 $ ve aylık 112.50 $. Sınırsız kullanım kartları tüm toplu ulaşımlarda geçerli. Buna ek olarak otobüsler nakit ödemeyi de kabul ediyor. Otobüsten alınan tek binişlik biletlerin fiyatı da 2.25 $.

 

Şehirler Arası Ulaşım

Miami – Orlando: Yaklaşık 6 saat süren Miami – Orlando arası otobüs yolculuğunun bilet fiyatları 10 $ – 50 $ arası. Aynı yol için 5 saat süren tren yolculuğunun bilet fiyatlarıysa 40 $ – 70 $ arasında değişiyor.

 

Miami – Key West: Miami – Key West arası otobüs yolculuğu biletleri için fiyatlar 10 $ – 40 $ arasında değişiyor. Yolculuk süresiyse yaklaşık 7 saat.

MIAMI’DE YEME – İÇME

American Harvest

Yerel ve taze sezonluk yiyeceklerden hazırlanmış yerel bir restoran American Harvest. Kırmızı et, balık ve tavuklarıyla multi-kültürel yemekler yapan restoran her gün sabah 11.00’den akşam 22.00’ye kadar hizmet veriyor. Restoranın en meşhur yemeleri Cuban Hipster Bowl, Bean Bowl ve Blue’s Steak Tacos.

Arson

Miami’nin en iyi İspanyol tarzı ızgarası burada yapılıyor. Özellikle ördek, tagliatelle ve sebze çorbasıyla ünlü Arson et severler için mükemmel bir durak.

Bakehouse Brasserie

Bakehouse Brasserie Miami’de her gün brunch bulunan tek yer. Sabah 11.00’den akşam 17.00’ye kadar hizmet veren restoranda, Fransız kruvasanlarından, stekli tartlara, Croque Madame’dan kızarmış kırmızı ete kadar çeşitli lezzetler deneyebilirsiniz.

Estefan Kitchen

İsmini, sahipleri Gloria ve Emilio Estefan’dan alan restoran Miami’nin ilk Küba yemeği restoranı. Croquetası, tamalesi, congrisi, paelası ve gözlemesiyle müthiş Küba yemeklerini tatmak için muhteşem bir yer.

MIAMI’DE ALIŞVERİŞ

Bal Harbour Shops

Miami’de alışveriş için en iyi adreslerden biri Bal Harbour, hem dünyaca ünlü markaların dükkanlarının bulunduğu hem de yerel tasarımcıların butiklerinin, kitap okuma ve imza günlerinin düzenlendiği kitapçıların yer aldığı bir “outdoor” alışveriş merkezi.

 

Fly Boutique

7235 Biscayne Bulvarında bulunan Fly Boutique, her türlü vintage ürününün bulunduğu son derece iddialı ve ünlü bir mağaza. MiMo’da bulunan butik hem turistlerin hem de Miamililerin gözdesi.

 

Lincoln Road Farmers Market

Lincoln yolunda, Washington ve Meridian caddelerinin kesiştiği yerde her cumartesi kurulan Lincoln Road pazarı, sabah 09.00’dan akşam 18.30’a kadar açık. Burası Miami’de yiyecek alışverişinin en iyilerinden.

MIAMI’DE GEZİ

Coconut Grove

Şehrin muhakkak görülmesi gereken yerleri arasında ünlü markaların mağazalarının, meşhur restoranların ve eğlence merkezlerinin bulunduğu 1873’te kurulan, 1900’lerin başında bugünkü halini almaya başalayan Coconut Grove mahallesi bulunuyor.

Villa Vizcaya

Coconut Grove mahallesinde yer alan 1910’larda inşa edilmiş bir villa Vizcaya. Şu anda Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri olarak ziyarete açık olan yapının hem mimarisine hem de yemyeşil bahçelerine hayran kalacaksınız. Giriş ücreti yetişkinler için 18 $.

Coral Kalesi Müzesi

Edward Leedskaln’in 1923-1951 yılları arasında birkaç tonluk kireç taşlarından tek başına yaptırdığı Coral Kalesi muhakkak görülmesi gereken yerlerden biri. Müze pazardan perşembeye 08.00 – 18.00 saatleri arasında, cuma ve cumartesi günleri 08.00 – 20.00 saatleri arasında ziyarete açık. Yetişkinler için giriş ücreti 18 $.

Ocean Drive Caddesi

Art deco akımının izlerini taşıyan otelleri ve evleriyle Miami’nin sembollerinden Ocean Drive Caddesi. Ünlü modacı Versace’nin buradaki evi, 1997’de öldürülmesinin ardından müze haline getirilip ziyarete açıldı.

MIAMI’DE AKTİVİTE

Everglades Ulusal Parkı

Doğası ve yeşil alanlarıyla da ünlü olan Miami’de Florida panterlerinin, pek çok kuş, balık ve sürüngen türünün evi Everglades Ulusal Parkı, Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor. Miami’den arabayla yaklaşık 2 saat süren yolculuk sonunda parka giriş için 8 $’lık bir ücret ödemek gerekiyor.

 

Biscayne Ulusal Parkı

% 95’i suyla kaplı olan Biscayne Ulusal Parkı; dalış, kano ve yelken için ideal. Miami’den yaklaşık bir buçuk saatlik araba yolculuğuyla ulaşılan park özellikle hafta sonları kampçıların uğrak yeri.

 

Miami Karnavalı

Miami’de müzik çok önemli bir yer tutuyor. Özellikle Küba ve diğer Güney Amerika göçmenleri onlarca yıldır bu topraklarda kendi dans ve müziklerini yaşatmış. Şehrin etkinliklerinin başında gelen ve her yıl düzenlenen Miami Karnavalı, bu müziğin ve coşkunun adresi.

 

Adrienne Arsht Center

Miami’de tiyatro, müzikal, opera, bale, konser ve sergiler son derece fazla. Amerika’nın ikinci en büyük sanat ve performans merkezi Adrienne Arsht Center da bu tip aktivitelere ev sahipliği yapıyor.

 

Jungle Island

İnteraktif bir zooloji parkı olan Jungle Island, hem çocukların hem de yetişkinlerin macera ve keşiflerle vakit geçirdiği, sürekli yenilenen etkinliklerle oldukça hareketli bir eğlence ve eğitim alanı. Giriş ücreti yetişkinler için 39 $, çocuklar için 32.95 $.