SAN DIEGO DİL OKULLARI

Amerika’nın San Diego şehrindeki dil okullarını inceleyin veya sayfayı aşağı kaydırıp San Diego şehrini keşfedin!

University of California

San Diego

Kaplan

San Diego

EC

San Diego

SAN DIEGO’DA ULAŞIM
Havaalanından Ulaşım

San Diego Uluslararası Havalimanı:  San Diego Havaalanı’ndan şehir merkezine gitmek için iki hızlı tren, Amtrak ve Coaster ya da 992 numaralı belediye otobüsü kullanılabilir. Tren ve otobüsler haftaiçi her gün 15 dakikada bir, hafta sonları da yarım yarım saatte bir hizmet veriyor. Tek kullanımlık biletler 2.25 $. Ayrıca ücretsiz havaalanı servisini kullanarak merkeze gitmek için kullanılabilecek diğer bir seçenek de yeşil hatlı tramvay. Tramvayın bilet fiyatı 2.50 $.

 

Şehir İçi Ulaşım

San Diego’da şehiriçi ulaşım için tramvay ve otobüs kullanılıyor. Tek kullanımlık tramvay biletleri 2.50 $, otobüs biletleri 2.25 $. Günlük limitsiz bilet fiyatı 5 $, 2 günlük limitsiz bilet fiyatı 9 $, iki haftalık limitsiz bilet fiyatıysa 43 $.

 

Şehirler Arası Ulaşım

San Diego – Los Angeles:  San Diego’dan Los Angeles’a günde iki kere kalkan otobüsler yaklaşık 3 saat sürüyor. Otobüs bilet fiyatları 20 $ – 40 $ arasında değişiyor. Los Angeles’a gitmek için her 2 saatte bir kalkan Amtrak trenleri de yaklaşık 3 saat sürüyor. Bilet fiyatlarıysa yaklaşık 50 $.

SAN DIEGO’DA YEME – İÇME

Tacos el Gordo

San Diego Meksika’ya yakınlığı sebebiyle Amerika’nın en iyi Meksika restoranlarının bulunduğu yer. Tacos el Gordo, 40 yıldan uzun zamandır Meksikalı bir ailenin yürüttüğü, geleneksel meksika yemekleri yapan bir restoran. Tacosları ve tortillalarındaki bol malzemesiyle unutamayacağınız bir yemek vaad ediyor. Restoranın kesinlikle denenmesi gereken yemekleriyse al pastor, adobada ve chorizo tacos.

Poseidon

San Diego’nun en romantik restoranlarından olan Poseidon, San Diego’nun meşhur deniz ürünlerini tatmak isteyenlerin muhakkak uğraması gereken bir yer. Ayrıca hafta sonları brunch servisi de var.

Cucina Urbana

Amerika ve Avrupa, özellikle de İtalya lezzetlerini bulabileceğiniz Cucina Urbana, hem dekorasyonu hem de yemekleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca orijinal tekstil ve hediyelik ürünlerinin satıldığı mağaza bölümü de görülmeye değer.

Barbusa

San Diego’nun en iyilerinden Barbusa’da bolognese al forno’nun zengin domates sosuna bayılacaksınız. Geleneksel yöntemlerle pişirilen ve servis edilen İtalyan lezzetlerinin son derece hafif olması Barbusa’yı diğer İtalyan restoranlarından ayıran en büyük özellik.

SAN DIEGO’DA ALIŞVERİŞ

Hillcrest

110’dan fazla satıcısıyla San Diego’nun en iyi pazarlarından olan Hillcrest, Lincoln Avenue ve Normal Street arasında her pazar günü sabah saat 09.00’dan öğlen 14.00’e kadar her tür taze sebze, meyve, et ürününü bulabileceğiniz, sanat eserlerinin de satıldığı ve sık sık etkinliklerin düzenlendiği bir alan.

 

San Diego Vintage Flea Market

Vintage severlerin bayılacağı bu bit pazarında her türlü ikinci el kıyafet, aksesuar, ayakkabı, ev eşyası ve obje bulunuyor. Hemen hemen her ay kurulan pazarda çeşitli etkinlikler, konserler de düzenleniyor.

 

Fashion Valley Mall

San Diego’nun en ferah, en orijinal alışveriş merkezi olan Fashion Valley; butik mağazaları ve tasarım dükkanlarıyla ünlü. Açık alana yayılmış durumda olduğu için burada, San Diego’nun muhteşem havasından uzak kalmadan alışveriş yapabilirsiniz.

SAN DIEGO’DA GEZİ

Balboa Park

San Diego’da farklı konseptlerde pek çok park bulunuyor. Şehrin sembollerinden biri içinde ülkenin en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan San Diego Hayvanat Bahçesi’nin de bulunduğu, oldukça büyük bir kültür parkı olan Balboa. Balboa Park aynı zamanda tiyatro, müze, restoran, alışveriş merkezi, yürüyüş rotası ve botanik bahçeleri de bulunan oldukça büyük bir alana yayılıyor.

Old Town San Diego State Historic Park

San Diego’daki diğer bir park da Old Town San Diego State Historic Park. Old Town semtindeki bölgede San Diego’nun ilk gazete ofisinin, 1827’den kalma kerpiç ev Casa de Estudillo ve ilk devlet okulunun da dâhil olduğu 1800’lere ait pek çok tarihi bina var. Bunların arasında mağazalar, müzeler, restoranlar da yer alıyor.

San Diego Museum of Art

Balboa Park’ın içindeki San Diego Museum of Art, İspanyol eserleri koleksiyonuyla ünlü. 1926’dan beri ziyaret edilebilen müze, bölgenin en geniş ve en eskisidir. Her yıl yaklaşık yarım milyon insan ziyaret eder. Bilet fiyatları yetişkinler için 15 $, üniversite öğrencileri için 8 $. Girişler 17 yaş altı çocuklar için ücretsiz.

Gaslamp Quarter

San Diego’nun en hareketli bölgesi Gaslamp Quarter’da her türlü cafe, restoran, bar ve mağazanın bulunuyor. Şehri yaşamak isteyenlerin tercih ettiği bu semt, sahile de çok yakın.

Coronado Adası

Coronado Adası, San Diego’ya köprüyle bağlı. Şehirde görülmesi gereken yerlerin başında gelen ada, muhteşem manzarası ve sahilleriyle dikkat çekiyor.

SAN DIEGO’DA AKTİVİTE

 

*San Diego’da dans şovları, müzikaller, konserler; film, sanat ve müzik festivalleri yılın her döneminde devam eden aktivitelerdir.

 

Belmont eğlence parkı

Belmont eğlence parkı 1925’ten bu yana hizmet veren, çocuklar ve yetişkinler için her dönem farklı aktiviteler, partiler, festivaller de düzenlenen şehrin en eğlenceli yerlerinden. Belmont mini golf sahalarının, tırmanış duvarlarının, su sporları için düzenlenen alanların ve bir lunaparkta olabilecek her tür oyuncağın bulunduğu bir kompleks.

 

San Diego Zoo Safari Park

San Diego Zoo Safari Park ziyaretçilerine arabada yolculuk, yürüyüş, tırmanış ve uçuş yaparak aslan, kaplan, lemur, fil ve kuşların yaşam alanlarını görebilecekleri farklı tipte safariler sunuyor.

 

SeaWorld San Diego

Sualtı hayatını görmek için San Diego’da muhakkak gidilmesi gereken yer SeaWorld San Diego. Burada suda yaşayan canlıların görülebileceği sabit akvaryumların yanı sıra sürekli yenilenen şovlar, sergiler, eğitimler de bulunur.

 

Plajlar

San Diego tabi ki muhteşem sahilleriyle ünlü. Su sporlarının yapıldığı plajlardan en meşhurları Pacific Beach ve Mission Beach. Sahiller gündüzleri kadar akşamları da eğlenmek için gelenlerle dolu.