San Diego

University of California

Amerika Birleşik Devletleri’nin batı yakasının elbette en önemli eyaleti Kaliforniya. Kaliforniya’nın da Los Angeles’tan sonra en büyük 2. şehri olan San Diego İngilizce eğitimi almak için muhteşem bir adres. Hele bir de bu eğitimi üniversite bünyesinde almak, zaman zaman sertifika programlarıyla da desteklemek istiyorsanız University of California San Diego tam size göre.

Üniversitenin muhteşem kampüsünün içerisinde Amerikalı öğrenciler ile birlikte eğitim alırken Pasifik Okyanusu kıyısında plajların tadını çıkarabilirsiniz. Üniversite kalitesinde eğitim alırken Amerikan kültürüyle iç içe olmak unutulmaz bir tecrübe olacak. University of California San Diego 120 kadar sertifika programı ile en geniş eğitim yelpazesine sahip eğitim merkezi olarak dikkat çekiyor.

California University San Diego Extensions kapsamında İngilizce, İşletme, Eğitim, Mühendislik, Tıp, Hukuk gibi bir çok ana dalda eğitim seçenekleri sunmaktadır. Bunlar haftalık kısa workshoplar olabildiği gibi dönemlik sertifika programları da olabilir.

  • Genel İngilizce
  • Yoğun İngilizce
  • İş İngilizcesi
  • Konuşma Kursları
  • Yazma Kursları
  • Sertifika Programları
  • Öğretmenler için İngilizce

Programlar ve başlangıç tarihleri çok çeşitlilik gösterdiği için telefon ya da e-posta ile bilgi almanız daha sağlıklı olur.

Konaklama Seçenekleri

Filmlerden alışkın olduğumuz bir sahne; ağaçlarla kaplı alabildiğine uzanan yemyeşil bir kampüs, içerisinde üniversite öğrencileri. University of California San Diego Extensions sizi bu sahneye götürüyor. Ve kampüs içerisinde Amerikalı üniversite öğrencileri ile beraber konaklayabileceğiniz. yurtlar sunuyor. Yurtlarda odalar tek ya da iki kişilik. Kampüs içerisindeki yurtlar extension öğrencilerine sadece yaz döneminde açık.

Dileyen öğrenciler için sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri dahil olmak üzere aile yanı konaklama seçeneği de mevcut. San Diego’nun ve üniversite hayatının her iki durumda da tadını çıkaracağınız kesin.

Görülmesi Gereken Yerler

San Diego Hayvanat Bahçesi: Dünyanın en popular hayvanat bahçesi Balboa parkın içinde yer alıyor.

USS Midway Museum: Amerikan Donanmasına dair tarihi bir müze. Çok fazla örneği olmadığı için unutulmaz bir tecrübe olacak.

Balboa Park: Hayvanat bahçesini de kapsayan muhteşem park.

San Diego Körfezi ve Limanı: Batı yakasının en büyük limanının şehir ile iç içe geçmiş hali son derece ilgi çekici.

Pasific Beach: Sahillerin ve okyanusun tadını çıkarmak isteyenlerin ilk adresi.

Legoland: Dünyanın en ünlü oyuncaklarından kurulu bir şehir düşünün.