AMERİKA YAZ OKULLARI

Yaz tatiliyle birlikte Amerika yaz okulları kapılarını çocukların ve gençlerin eğlenerek İngilizce öğrenebilmeleri için açıyor. Gençler yurt dışına kendi başlarına çıkarak, kültürel çeşitliliğin en yoğun olduğu ülkelerden biri olan Amerika’da, İngilizce yaz kampları sayesinde Amerika’yı keşfetme şansını yakalıyor.

CATS College

Boston

9-17 yaş

Stafford House

Basketbol Kampı

Boston

15 yaş ve üzeri

FLS (Fisher College)

Wheelock College

Boston

11-13 ve 14-17 yaş

ELC Summer

California State University

Los Angeles, Northridge

10-18 yaş

Embassy Summer

California State University

Los Angeles, Channel Isl.

13-18 yaş

Stafford House

UCLA, University of California

Los Angeles

14-17 yaş

ELC Summer

Pepperdine University

Malibu

10-17 yaş

Kings Summer

Yale University

New Haven

13-17 yaş

Stafford House

City College of New York

New York

12-17 yaş

St Giles

Concordia College

New York

12-17 yaş

Kings Summer

Iona College

New York

10-13 ve 14-17 yaş

Rennert

Florida Institute of Technology

Orlando

8-12 ve 13-17 yaş

St Giles

California State University

San Francisco

10-13 ve 14-17 yaş

St Giles

University of California (UCSB)

Santa Barbara

11-13 ve 14-17 yaş

ELC

İngilizce dil eğitimi veren Amerika yaz okulu, sosyal ve sportif aktiviteleri tarihi ve kültürel geziler ile birleştirerek dil eğitimini eğlenceli ve macera dolu bir hale getirmektedirler. İngilizce pratik yapma amacıyla farklı ülkelerden gelen öğrenciler bu yaz dil okullarında yaşıtlarıyla kaynaşır ve ilerleyen zamanlarda da sürecek arkadaşlıklar kurar.

 

9-18 yaş aralığındaki öğrenciler için eşsiz bir deneyim fırsatı olacak Amerika yaz kampları birçok açıdan incelenerek seçilmektedir; bulundukları bölge, öğrencilere sundukları imkanlar, alanlarında tecrübeli eğitmen ve gözetmenlere sahip olmaları, eğitim kalitesi.

 

Öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirirken aynı zamanda düzenlenen sosyal aktiviteler öğrencilerin yeteneklerine ve ilgi alanlarına yöneliktir ve bunun yanı sıra düzenlenen sportif aktivitelerle öğrencilerin fiziksel gelişimleri desteklenmektedir.

 

Bu kamplarda verilen sorumluluklarla öğrenciler erken yaşta sorumluluk almanın bilincine varırlar ve bu sorumlulukları yerine getirip daha disiplinli bir ortamda bulundukça kendilerine olan özgüvenleri artar.

 

Yoğun ve yorucu bir eğitim döneminin ardından ailelerinin kendilerine geleceklerine yatırım amaçlı hediye etmiş olduğu bu kamplar, öğrencilerin İngilizce dil becerilerini pekiştirip ilerletmenin yanı sıra teoride bulunan tüm bilgilerini pratiğe dönüştürme fırsatını da vererek ilerleyen eğitim hayatlarında sağlam adımlarla ilerlemelerine bir basamak olmuş olur.

 

Eğitim, eğlence ve geziyi bir arada sunan Amerika yaz okulları öğrencilerin unutamayacakları bir deneyime sahip olma fırsatını sunmuş olur.