SAN FRANCISCO

California State University

Program dili: İngilizce | Konum: San Francisco, Amerika | Yaş: 10-13 ve 14-17 yaş

San Francisco şehir merkezine 40 dakika mesafededir.Batı yakasının en önemli üniversiteleri arasında gösterilir. Hem şehir merkezine kolay ulaşım hem de sakin, yüksek güvenlikli bir atmosfer sunar. Program kapsamında detaylı İngilizce eğitimin yanı sıra öğrenciler Amerika’nın en yaşanılır şehrini yakından tanırlar.

 

Önemli bir üniversitenin kampüsünde bir yaz geçirmek, yurt dışında üniversite planlayan öğrenciler için iyi bir deneyim olacaktır. 150 öğrencilik kapasitesiyle St Giles International grubununun Amerika’daki en büyük yaz kampıdır.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– Amerika vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Maksimum 15 öğrencinin yer aldığı sınıflarda haftalık 20 ders eğitim programı sunulur. Öğrenciler test sonrası uygun sınıflara yerleştirilir.

 

Her biri 50 dk olmak üzere hafta içi her gün 4 ders işlenir.

 

Konaklama

California State Üniversitesi East Bay kampüsündeki yurtlarda 2 kişilik odalarda konaklanmaktadır. 2 oda, aynı tuvalet ve banyoyu kullanmaktadır. Öğrencilere 24 saat supervizyon desteği sunulur.

 

Alerji, özel diyet gibi ihtiyaçlar önceden bildirilmek kaydıyla öğrenci için özel olarak hazırlanır.

 

Aktivite ve Geziler

Haftada 2 tam gün, 2 yarım gün şeklinde geziler düzenlenir. Şehir gezileriyle San Francisco’nun önemli merkezleri keşfedilir ve Amerikan kültürü yakından gözlemlenir.

 

Kampüsteki aktiviteler ise öğrencilerin konuşmalarını geliştirmek için pratiğe dayalı oyunlardır. Eğlenceli vakit geçiren öğrenciler bir çok ülkeden arkadaş edinirler.

Video