NEW YORK

Concordia College

Program dili: İngilizce | Konum: New York, Amerika | Yaş: 12-17 yaş

Dinamik Amerikan kültürünü en iyi gözlemleyebileceğiniz şehir elbette New York; filmlerden aşina olduğunuz

 

Manhattan caddeleri sizleri bekliyor. Manhattan’a 30 dk mesafede bulunan Concordia College bünyesinde gerçekleştirilen program yoğun New York gezileriyle öğrencilere Amerikan metropol hayatı hakkında da bilgi veriyor.

 

Ayrıca Princeton ve Columbia Üniversitelerini içeren gezi paketi ile yurtdışında üniversite planı yapan öğrenciler ve veliler için de önemli bir deneyim fırsatıdır. Concordia College, New York

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– Amerika vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Maksimum 15 öğrencinin yer aldığı sınıflarda haftalık 15 saat eğitim programı sunulur. Öğrenciler test sonrası uygun sınıflara yerleştirilir.

 

Dersler genellikle grup çalışması, oyunlar, müzik, film ve projeler ile öğrencilerin daha fazla pratik yapmalarına yönelik olarak kurgulanmıştır.

 

Konaklama

Öğrenciler Concordia College kampüsündeki yurtlarda 2 kişilik odalarda konaklarlar. Gezi günleri dışında 3 öğün yemek de kampüsteki yemekhanede verilir. Gezi günleri ise kumanyalarla öğle yemeği verilir.

 

Kampüs içerisinde 24 saat güvenlik bulunur. Tuvalet ve banyolar koridorda ortak kullanımdadır. Ortak alanların günlük temizliği yapılır.

 

Aktivite ve Geziler

Gezilerin büyük bir kısmı New York’a, Manhattan’a yöneliktir. Öğrenciler Amerika’nın en popüler gezi noktalarını keşfederek, Amerikan tarihi ve kültürü ile daha sağlam bir bağ kuracaklar. Haftada 2 tam gün, 2 yarım gün gezi düzenlenmektedir.

Video