ORLANDO

Florida Institute of Technology

Program dili: İngilizce | Konum: Orlanda, Amerika | Yaş: 8-12 ve 13-17 yaş

Lakabı “Güneşli Eyalet” olan Florida, İngilizce yaz kampı programları için de ideal bir adres. Yılın 250 günü güneşli olan Florida’nın popüler şehirlerinden Orlando programa ev sahipliği yapıyor.

 

Amerika’nın eğlence başkenti diyebileceğimiz şehir Universal Stdüyoları, Disneyland, Six Flags, Seaworld, Harry Potter gibi bir çok tematik eğlence parkını barındırıyor.

 

Genç ve donanımlı bir üniversite kampüsü, bilim (NASA) ve eğlence merkezleri, muhteşem plajlar kaliteli bir İngilizce eğitimi ile birleşinde güzel bir yaz sizleri bekliyor.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– Amerika vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

En fazla 15 öğrencinin yer aldığı sınıflarda haftalık 20 ders eğitim programı sunulur.

 

Öğrenciler test sonrası uygun sınıflara yerleştirilir. Her biri 50 dakika olmak üzere her gün 4 ders işlenir.

 

Konaklama

Kampüs içerisindeki tam pansiyon konaklama tek kişilik odalarda gerçekleşir. Ortalama 2 öğrenci bir tuvalet ve duşu paylaşırlar.

 

Yemekler kampüs içerisinde sunulur, özel diyet ve alerji koşulları önceden bildirilmelidir. Kampüs bir çok spor aktivetisine uygun koşullar içermektedir.

 

Aktivite ve Geziler

Haftada 3 tam gün 2 yarım gün şeklinde geziler düzenlenir. Hem eğlence parkları ve NASA Kenedy Uzay Üssü gibi merkezler hem de güzel Florida plajları keşfedilir.

 

Kampüs içerisindeki aktivitelerle öğrencilerin farklı uluslardan arkadaşlarıyla gruplar oluşturmaları ve pratik yapmaları sağlanır.

Video