BOSTON

FLS Basketbol Yaz Kampı

Program dili: İngilizce | Konum: Boston, Amerika | Yaş: 15 ve üzeri

Amerika’nın en marka şehirleri arasında yer alan Boston’da Fisher College, 1903 yılında kurulmuş şehrin en köklü eğitim kurumlarından biri olarak bilinmektedir.

 

Okul kentin merkezinde tarihi bir binada eğitim vermektedir. Köklü bir geçmişe sahip okulun eğitim başarılarının yanı sıra çok sayıda sportif başarıya da imza atmıştır.

 

Ayrıca okulda birçok aktif spor ve sanat kulübü bulunur.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri

– Amerika vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Fisher College’da basketbol yaz kampında verilen eğitim programı haftada 18 ders genel İngilizce ve 12 ders basketbol eğitimi içermektedir. 18 derslik İngilizce eğitimi genel dil becerilerini geliştirirken, deneyimli koçlar tarafından verilen 12 saatlik eğitimlerde ise basketbol becerilerini geliştirecek çalışmalar yapılmaktadır.

 

Basketbolun tüm inceliklerini öğrenecek öğrenciler, takım oyunu ve toplu hareket etme bilinci ve yeni edindikleri arkadaşlıklarını ilerletme imkanını da bulacaklardır. Öğrencilerin dolu dolu geçirecekleri bu 3 hafta onlar için unutulmaz anlara imza atacaktır.

 

Kampüs İmkanları:

  • Üniversite kampüsünde eğitim
  • Basketbol sahası
  • Tenis kortları
  • Kütüphane
  • Kafeterya
  • Bilgisayar laboratuarı

 

Konaklama

Öğrenciler ünlü Halk Bahçeleri olarak bilinen yeşil alanlara yakın bir mesafede bulunan tam donanımlı tarihi bir yurt binasında paylaşımlı odalarda konaklarlar. Yurtlarda banyolar paylaşımlıdır.

 

Programa hafta içi kahvaltı ve akşam yemeği, hafta sonları sadece kahvaltı dahildir. Yurdun içerisinde öğrenciler için ortak televizyon ve oyun odaları mevcuttur. Yurdun güvenliği 24 saat okul görevlileri tarafından sağlanır.

 

Aktivite ve Geziler

Düzenlenen geziler arasında TD Garden Stadyumu ve Spor Müzesi, Newbury Caddesi, Freedom Trail, Faneuil Hall, Quincy Market, Boston Duck Turu, Six Flags gezileri yer almaktadır.

 

Ayrıca opsiyonel olarak New England Akvaryumu ve Balina seyri ve New York City turu sunulmaktadır.