NEW YORK

Iona College

Program dili: İngilizce | Konum: New York, Amerika | Yaş: 10-13 ve 14-17 yaş

Eğitim, Manhattan’a 30 dakika mesafedeki Iona College kampüsünde verilir. Rennert New York programının benzerlerinden en büyük farkı öğrencilerin ilgi alanlarına göre seçmeli dersler sunarak, öğrencilerin hobileri üzerinden İngilizceye daha kolay biçimde odaklanmalarını sağlaması.

 

Geziler ve aktivitelerle pekiştirilen program öğrencilere güzel bir New York panaroması sunuyor. Talep halinde dans ve spor olarak yoğunlaştırılmış bir program da alınabilir.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– Amerika vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Kurslar haftada 10 Genel İngilizce dersi, 10 seçmeli ders ve haftada bir seçilen alana yönelik geziler veya workshoplardan oluşmaktadır.

 

Seçmeli ders olarak film, Broadway, Liderlik, Moda, Sanat ve Tasarım gibi başlıklar yer almaktadır.

 

Konaklama

Kız ve erkeklerin farklı katlarda kaldığı süitler maksimum 10 kişilik olup iki tane 2 kişilik, üç tane 3 kişilik yatak odası, salon, mutfak ve iki adet banyodan oluşmaktadır.

 

Yatak odaları içerisinde her öğrenciye özel yatakları dışında, çalışma masa ve sandalyesi, eşya ve giysi dolabı yer alıyor. Ayrıca çarşaf, battaniye ve havlu da öğrencilere yurt tarafından veriliyor.

 

Aktivite ve Geziler

Rennert Summer Plus! öğrencilerin keyifli zaman geçirebilmesi için haftada 4 kez yarım gün ve bir tam gün gezi düzenliyor.

 

New York’a gelip de herkesin görmek isteyeceği Times Square, Central Park, Özgürlük Heykeli, Broadway şovları ve daha birçoğu öğrencileri bekliyor.

Video