Amerika’da Sertifika Programına Katılmak Bana Ne Kazandırır?

Sertifika programlarının size kazandıracağı ilk önemli şey zamandır.

 

 

Bu eğitimler, kazandırdığı zaman ile size seçtiğiniz konuda daha hızlı ilerleme imkanı sunuyor. Genelde 3 ay, en fazla da 1 akademik yılda sertifikanız elinizde iş başvurularını kovalayabilirsiniz. Oysa yüksek lisans yapmak için en az 2 yılınızı, hazırlık ile beraber genelde 3 yılınızı bu işe ayırmanız gerekiyor. Vakit nakittir diyerek sertifika programlarını tercih ettiğinizde zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

 

Bunun yanı sıra okulların sunduğu sertifika programlarının tarihleri esnektir. Yani diyelim eylül ayında başlamak size uymuyor. Gelecek yılı beklemek zorunda değilsiniz. Yıl içinde seçebileceğiniz birden fazla başlangıç tarihi mevcut.

 

Sertifika programlarının bir başka avantajı ise eğitim ücretlerinin master ya da doktora programları kadar yüklü olmamasıdır. Bütçeniz kısıtlı bile olsa en güzel okullarda eğitim almak sizin de hakkınız. 3-4 yıllık bir lisansüstü programı yerine kendi bütçenize göre kısa süreli bir sertifika programına kayıt olup hayallerini gerçekleştirmeniz mümkün.

 

Hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz diyorum çünkü genelde bu programlar sizi mesleki olarak olmak istediğiniz yere taşır. Artık herkes lisans mezunu, bir üniversiteyi bitirmek çok da fark yaratmıyor. Tabi ki üniversitenizin, aldığınız eğitimin kalitesi sizi öne çıkarır fakat sizin gibi aynı okuldan mezun olanlarla da aynı yarış içindesiniz. Kısacası iş başvurularında fark yaratmak için CV’mizi doldurmalıyız.

 

 

Northeastern University
Northeastern University

 

İşte tam bu noktada Amerika’daki Sertifika programları bizim için ideal. Aldığınız eğitim sonrasında Amerika’da 1 yıllık çalışma hakkını da elde ediyorsunuz. Eğitiminiz süresince iş kaynakları bulma, kendinize staj ayarlama imkanınız da oluyor. Sertifikanızı aldıktan sonra da öğrendiklerinizi pratiğe dökerek gerçek iş dünyasına adım atmış oluyorsunuz. Yöneldiğiniz alanda Amerika’nın en iyileriyle çalışıp hem CV’nizi hem de iş hayatınızda size yardımcı olacak bağlantıları kuvvetlendirebilirsiniz.

 

Amerika’nın kaliteli okullarında eğitim almak her zaman bir ayrıcalıktır. Kazanacağınız iş deneyimi, zaman ve bütçe tasarrufunun yanında harika kampüslerde okulun her türlü imkanından yararlanarak Amerika’da öğrenci olmanın tadını çıkarabilirsiniz. Katılacağınız sosyal ve kültürel aktivitelerle, kazanacağınız güzel arkadaşlıklarla unutamayacağınız bir eğitim dönemi geçirebilirsiniz.

 

Amerika’nın iyi okulları, harika kampüsleri derken bu konuda gerçekten ciddiydim. University of California, Berkeley, Northeastern University gibi Amerika’nın seçkin okulları pazarlamadan ekonomiye, moda tasarımdan film ve fotoğrafçılığa kadar size sayısız alanda sertifika programı sunmaktadır. Dünyanın en önde gelen üniversitelerinden birinde seçtiğiniz alanda uzmanlaşmak ve öğrendiklerinizi pratiğe dökmek sizin için gerçekten bir ayrıcalık olabilir.

 

Amerika’da yaşam giderleri ve çalışma olanakları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT