AVUSTRALYA DİL OKULLARI

Avustralya’da dil eğitimi veren okullar oldukça fazladır. Başta Sidney olmak üzere Melbourne, Brisbane ve Cairns gibi şehirlerde pek çok dil okulu vardır.

Kaplan

Adelaide

Embassy English

Brisbane

ILSC

Brisbane

Kaplan

Brisbane

LSI

Brisbane

Embassy English

Melbourne

Kaplan

Melbourne

Kaplan

Perth

Embassy English

Sidney

ILSC

Sidney

Kaplan

Sidney

Embassy English

Surfers Paradise

AVUSTRALYA’DA DİL EĞİTİMİ

Küçük kıta büyük ada Avustralya son yıllarda dünyanın en güvenli ve yaşanabilir ülkeleri arasında yer almakta ve Avustralya dil okulları öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Avustralya’da dil eğitimi veren eğitim kurumları oldukça fazladır. Başta Sidney olmak üzere MelbourneBrisbane ve Cairns gibi şehirlerinde pek çok dil okulu vardır.

 

Dünyanın en yaşanabilir ve kültürel olarak çeşitliliğe sahip şehirleriyle Avustralya, vize konusunda yapmış olduğu değişikliklerle İngilizce dil okulu tercihi açısından son yıllarda en popüler varış noktalarından biri haline gelmiştir. Ancak vizede sorun yaşamamanız açısından en az 24 haftalık bir programa kayıt yaptırmanız önerilmektedir.

 

Uzun süreli eğitim süreçlerinden en çok merak edilen eğitim maliyetleridir. İngilizce eğitim kalitesi yüksek ülkelerle kıyaslama yapıldığında eğitim kalitesi Amerika, İngiltere gibi ülkeler standardında olmasına karşın Avustralya’da eğitim giderleri bu ülkelerden daha uygundur. Düşük eğitim giderlerinin yanı sıra Avustralya’ya dil eğitimine öğrenci vizesiyle gelenler için çalışma izni bulunmakta ve uzun süreli olarak gelen öğrenciler için masraflarını karşılamaya yönelik maddi imkanlar elde edebilmektedirler.

 

Dünyanın farklı yerlerinden gelen genç ve dinamik öğrencilerin oluşturduğu çok kültürlü yapısı ile şehir tam bir kültür mozaiği, dinamik bir ülke olan Avustralya dil okulları, sunduğu eğitim kalitesi ve yaşam şartları açısından İngilizce dil eğitimi için çok ilgi görmektedir.

 

Avustralya’da uluslararası bir öğrenci olmanın avantajlarından biri de yılın 340 günü güneşli olan ılıman iklimi, temiz ve deniz kokan havası, rahat atmosferi, güvenli ortamı ve gezilecek yerleri ile baştan çıkarıcı bir ülkede bulunmak olacaktır.

 

Eşsiz doğal güzelliklerinin bulunduğu Avustralya’da İngilizce dil eğitiminiz süresince çöllerden yağmur ormanlarına, muhteşem plajlarından hareketli şehir hayatının yaşandığı caddelere unutulmaz bir yaşam deneyimine sahip olabilirsiniz.

 

Avustralya’da alacağınız dil kursları seçenekleri arasında genel ve yoğun İngilizce kursları, IELTS ve TOEFL sınavlarına hazırlık kursları, hukuk ve iş İngilizcesi kursları yer almaktadır. Haftalık 15 dersten başlayıp 42 derse kadar çıkan yoğunluklardaki İngilizce kursları seçilebilir. Dil kursları ücretleri ise genel kurslar için ekonomik iken yoğun kurslar biraz daha maliyetli olabiliyor. Ayrıca kurs ücretleri yoğun sezonlarda normalden biraz daha yüksek olabilir. 

 

Avustralya’da İngilizce eğitim veren dil okulları arasında KaplanLanguage Studies International (LSI) ve International Language Studies Canada (ILSC) yer alıyor. Avustralya’daki dil okullarının bulunduğu şehirler ise Sidney, Melbourne, Brisbane ve Cairns şehirleridir.

SIDNEY

Avustralya‘nın en popüler şehri olan Sidney, dünyaca ünlü yapıları, kozmopolit atmosferi, muazzam plajları ve rahat yaşamı, doğa, kumsal ve şehir hayatının iç içe olduğu uyumu ile insanı kendine hayran bırakan, hareketli şehir hayatının nasıl olabileceğinin en güzel örneklerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

 

Dünyanın en çekici şehirlerinden olan Sidney, sadece gezi amacıyla değil, yurtdışı dil okulları açısından da popüler bir yer. Yerel alışveriş pazarları, pırıltılı alışveriş caddeleri, renkli festivalleri ile birçok uluslararası öğrenciler için Avustralya dil okulları bir çok imkan sunuyor.

 

Dünyanın farklı yerlerinden gelen genç ve dinamik öğrencilerin oluşturduğu çok kültürlü yapısı ile şehir tam bir kültür mozaiği. Dinamik şehir Sidney, sunduğu eğitim kalitesi ve yaşam şartları açısından İngilizce dil eğitimi için gerçekten iyi bir seçenektir.

 

Sidney’de bulunan dil okulları arasında KaplanILSC ve Embassy yer almaktadır. Sidney’de kumsallarından, parklarına, eğlence merkezlerinden müzelerine öğrenciler için sayısız kültürel ve sosyal etkinlik imkanları vardır. Sidney bembeyaz kumsalları olan çok sayıda irili ufaklı koylar ile çevrelenmiş bir şehirdir ve sörf tutkunlarının en gözde sahili olarak bilinmektedir.

 

Kumsalların yanı sıra Darling Harbour,(Darling Limanı) Sidney’in en eğlenceli duraklarından birisi, yüzlerce restoran, kafe ve alışveriş mekanına ev sahipliği yapan bu yer şehrin en hareketli alanlarındandır. Sidney’in batısında bulunan Darling Limanı’da ünlü Sydney Akvaryumu, Wild Life Sydney Zoo, Ulusal Denizcilik Müzesi, Madame Tussauds Müzesi, Çin Bahçeleri ve Tumbalong Parkı bulunuyor. Sydney Eğlence Merkezi, IMAX Sinemaları, su sporları merkezi, dev fuar merkezi, marina, oteller, çeşitli eğlence mekânları ile kentin canlı ve turistik noktalarından biridir.

 

Harbour Bridge, The Rocks ile Sidney’in kuzeyini birleştiren köprüde şehrin en iyi manzaralarını yakalayabilirsiniz. Royal Botanic Gardens parklarında piknik ve yürüyüş yapabilir, okul sonrası zamanlarınızı The Art Gallery of New South Wales, Sidney Çağdaş Sanatlar Müzesi, Australian Museum gibi kültürel etkinliklerle dolu geçirebilirsiniz.

MELBOURNE

Melbourne Sidney’den sonra Avustralya’nın en kalabalık şehri olmakla beraber aynı zamanda iş merkezlerinin de en yoğun olduğu şehirdir. Avustralya dil okullarının yoğunluklu olarak bulunduğu Melbourne’da pek çok dil okulu seçenekleri bulunmaktadır. Dünyanın en büyük tramvay ağına sahip Melbourne ılıman okyanus iklimi ile en uygun zamanların yaz ayları olduğunu söyleyebiliriz.

 

Büyük bir metropol olmasıyla Melbourne’da okul sonrasında yapabilecek aktiviteler sayısızdır. Nehir turları, balon turları hatta helikopter turları etkinliklerinin yanı sıra bisiklet turları yapabilir müze, sanat galerilerini dolaşabilir sportif faaliyetlere katılabilirsiniz.

BRISBANE

Dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden seçilen Brisbane, Avustralya’nın en kalabalık 3. Şehridir. Brisbane’de pek çok park, orman, botanik bahçeler bulunmaktadır. Parkların yanı sıra Avustralya Hayvanat Bahçesi de oldukça dikkat çekicidir.

CAIRNS

Cairns tropik iklime sahiptir. Yıl boyu yerli ve yabancı turistleri kendine çeken gelgit alanı boyunca gezinti yapabilecekleri ve kuşları inceleyebilecekleri, manzaralı lagünler ve çok güzel Trinity Koyu bulunmaktadır.

 

Canlı restoranlar, alışveriş caddeleri, manzaralı yürüyüş yolları bulunan Cairns öğrencilerin dil eğitimlerine keyif veren imkanlara sahiptir. Bunların yanı sıra Büyük Mercan Kayalıkları, Port Douglas, Daintree, Cape Tribulation ve Cooktown görülmeye değerdir.