Avustralya’da Eğitim Almak için 4 Neden

Deniz, sörf, kum, kanguru, koala, Sydney, Aborjin, Kylie Minogue, AC/DC, Patrick White… Evet Avustralya deyince bunların aklınıza geldiğinden eminiz. Avustralya, kültür çeşitliliği, yaşam kalitesi, sıcak insanlarının yanında adını tüm dünyaya duyurmasını sağlayan pek çok sembole sahip. Yukarıda saydıklarımız yalnızca bir kısmını oluşturuyor ve aslında Avustralya’nın, Amerika ve İngiltere’nin ardından öğrenciler tarafından en çok tercih edilen üçüncü eğitim ülkesi olmasında bu sembollerin katkısı büyük. Taa nerede Avustralya, yani eğitim için niye oralara gidiyor ki bu insanlar gibi düşünceler kafanızdan geçebilir; şimdi bu düşüncelerinizi bir kenara koyun ve uzaklıkları hesaba katmadan aşağıdakileri okumaya başlayın!

 

 

Neden Eğitim İçin Avustralya’ya Gidilir?

 

Kültür Denizi

 

Avustralya’nın dünyanın her yerinden göçmen kabul etmiş olması sayesinde farklı milletlere mensup insanlarla karşılaşabilirsiniz. Yani kafanızda şimdi oraya kim gider, Avustralyalılarla mı takılacağım sadece gibi algılar olmasın. Zaten düşünün, ülkenin resmi bir dili bile yok. Adamlar rahat, farklılıklarla bir arada yaşamayı çok iyi öğrenmiş ve mutlular. Gidip de kendinizi yalnız, dışlanmış gibi hissetmeniz pek olası değil. Öğrencilerin Avustralya’yı bu kadar tercih etmelerinde, farklılıklarla rahat yaşamak ve adapte olabilmeyi öğrenebilmek gibi gelecekte gerek sosyal hayatlarında gerek iş hayatlarında kendilerine faydalı olacak perspektifleri kazanabilmek de büyük rol oynuyor.

 

 

Ucuz Yaşam, Mutlu Yaşam

 

İngiltere ve Amerika ile kıyaslandığında, konaklama, yiyecek, günlük aktiviteler gibi aslında oraya giderken yanınıza alacağınız para miktarını etkileyen gereklilikler oldukça uygun fiyatta. Uçak ve okul masrafları daha pahalı olsa da bunun dışında orada kalacağınız süre boyunca harcayacağınız miktar oldukça az olacak. Ayrıca zaten çalışma ve para kazanma şansına da sahipsiniz, yani harcamalarınızı kendiniz bile orada karşılayabilirsiniz.

 

 

Çalışmak!

 

Diğer ülkelerde yurtışından gelmiş kişilere verilen işlerin çeşitliliği çok az ve kolay da vermiyorlar zaten. Avustralya’daysa, hele ki orada üniversiteden mezunsanız kolayca iş bulabiliyorsunuz. Pek çok uluslararası, farklı milletlerden insanların çalışıyor olduğu şirketlerde çalışarak güzel iş deneyimleri edinmeniz mümkün; zaten bu gibi, başka ülkelerde pek karşılaşamayacağınız fırsatlar Avustralya’yo bu kadar tercih edilen bir ülke haline getiriyor.

 

 

Devlet Yardımı

 

Yurtdışından Avustralya’ya okumak üzere gelen öğrencilere devlet finansal destek sağlıyor. Bu nedenle öğrenciler okul araştırması yaparken burs koşullarını, gerekliliklerini, hangi üniversiteler ve hangi bölümlerde ne kadar burs sağlandığını da öğrenmeyi ihmal etmiyor. Bu yardımlar da Avustralya’da okuyor olmayı gittikçe daha cazibeli hale getiriyor.

 

Gördüğünüz üzere Avustralya’da okumak için nedenler çok. Gerçekçi olalım ve üzerinden geçelim: Uzak olması sebebiyle uçak biletleriniz evet pahalı olacak. Hatta bu yüzden ara sıra tatillerde bayramlarda ülkenize kaçma şansınız pek olmayacak. Ama bunların yanında kendinizi yukarıda anlattığımız kültürel-rahat-mutlu ortamda ne kadar geliştirebileceğinizi bir düşünün. Orada çalışırken edineceğiniz arkadaşlıkları, kazandığınız parayla sürebileceğiniz rahat yaşantınızı, tüm bunların yanında kısa sürede tamamen benimseyeceğiniz İngilizceyi düşünün. Avustralya hem okuyup hem de güzel zamanlar geçirmek isteyenler için gerçekten de ideal bir ülke.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT