Bavulunuzda olmasa da olur dediğimiz 5 şey

 

Yazınızı yurt dışında bir dil okulunda geçireceksiniz yahut hayalinizdeki okuldan kabul aldınız ve eğitim görmek üzere başka bir ülkeye gidiyorsunuz ve seyahate çok az bir zaman kaldı! Küçük bir panik duygusu; onca eşyayı yanınızda nasıl götüreceksiniz? Yanınıza olmazsa olmaz almanız gerekenlerin listesini çoktan çıkardınız; peki ya götürmemeniz gerekenler? Uzun süreli seyahatler için bavulunuzdan hemen çıkarmanız gereken 5 şeyi derledik.

 

 

1) Banyo malzemeleri

O kocaman şampuanlarla, duş jelleriyle çantanızda gereksiz yer işgal etmenize inanın hiç gerek yok. Gittiğiniz ülke neresi olursa olsun, emin olun bu tür malzemeleri her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Yalnızca ilk günler için sabun yahut küçük seyahat boylarında şampuan ve duş jeli almanız yeterli olacaktır.

 

 

2) Seyahat rehberleri, kilolarca kitap

Sizi teknolojinin nimetlerinden yararlanmaya davet ediyoruz! Yanınızda onlarca kilo kitap taşımaya son. Bir e-kitap okuyucunuz yoksa bile, telefonunuza indirebileceğiniz birbirinden güzel uygulamalarla fazla ağırlıklardan kurtulabilirsiniz.

 

 

3) Koca bir gardrop

Yalnızca iki haftalık bir tatile gitmediğinizin farkındayız; fakat yine de onca ağırlık taşımaktansa çamaşır yıkamak çok daha kolay! Üniforma gibi benimseyebileceğiniz mevsimine uygun iki-üç takım giysiniz olsun sırtınız yere gelmez.

 

 

4) Onlarca ayakkabı

Her giysinize uygun çeşit çeşit ayakkabı ile çantanızı doldurmayarak çok fazla yerden tasarruf edebilirsiniz! mevsimine uygun birer çift ayakkabı işinizi fazlasıyla görecektir.

 

 

5) Büyük kalın havlular

Banyo havlusu almayın demiyoruz, tabii ki alın, ancak piyasada ince ve neredeyse hiç su tutmayan, hızla kuruyan ve mini minnacık, ha gayret cebinizde dahi taşıyabileceğiniz boyutlara kadar katlanabilen pek çok ürün bulabilirsiniz.

 

 

BONUS:  Olsa iyi olur’lar

Olsa iyi olur dediğiniz ne varsa bırakın, demek ki yoklukları sizin için çok da ölümcül olmayacak. Olmazsa olmaz dediğiniz ne varsa bir listesini çıkartın ve kendinize dürüst olarak bu listede bir eleme daha gerçekleştirin. Gittiğiniz yerde makul fiyatlara erişilebilir olan her şeyi geride bırakabilirsiniz.

 

Sohbet başlat
Buradayız!
Powered by

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT