Bordeaux’da Dil Eğitimi

Editörün notu: Bu yazıyı Bordeaux hakkında bilgi edinmek isteyen veya Fransızca dil eğitimi almak için Bordeaux’yu tercihleri arasında bulunduran öğrencilere fikir vermesi açısından kaleme alan (bu yaz France Langue’ın dil okuluna gitmiş) Şeymanur Hanım’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Fransa’yı sadece “Paris” güzel kılmaz. Bu açıdan bakıldığında Fransa’nın tarihi liman (ve şarap!) şehri olan Bordeaux, ortasından geçen Garonne Nehri ve sahip olduğu diğer tüm güzellikler ile dil öğrenmek için seçebileceğiniz en güzel şehirlerden biri.

 

Yeterince küçük ama bir o kadar da dolu bir şehir olan Bordeaux’nun yerlilerinin en çok kullandıkları araç olan bisiklet, kullanışlılıkta şehrin neredeyse her ucuna ulaşan tramvay hatlarını bile geçiyor. Şehrin neredeyse her köşesi bisikletlilere göre ayarlanmış ve üstüne üstlük, siz de gidince bir tane kiralayabiliyorsunuz. Kursunuzdan çıktıktan sonra yakında bıraktığınız bisikletinizi alıp eski Bordeaux’nun güzel sokaklarını dolaşmaya en azından Bordeauxlular kadar çok seveceksiniz.

 

Bordeaux St Catherine Yolu

 

Yapabileceğiniz en güzel geziler, kendi istedikleriniz olacaktır. Bunun için şehre vardığınız ilk günlerde merkezde, olabildiğince basit bir yerde olan turizm ofisine giderek bir tanıtım rehberi alabilir ve onlarca seçenekten hangilerinin sizi en çok çekenler olduğuna karar verip kendinize küçük programlar hazırlayabilirsiniz. Eski Bordeaux’nun sokaklarında dolaşmak mı yoksa limanda bir yürüyüş mü? Kiliseler ve katedraller mi yoksa çeşitli müzelerinden biri mi?

 

Utopia Sineması

 

Kısacası, eskiden kilise olan ve siyah beyaz filmlerden tutun yeni gösterime giren filmlere kadar her türlü filmi beş küçük salonunda 4€’dan başlayan fiyatlarla gösteren sevimli sineması Utopia’dan çocuk ve yaşlı herkesi yaz sıcağında rahatlamaya ve eğlenmeye çeken Mirroir d’Eau’suna, gözünüzü kamaştıracak kiliselerinden olan St Michel’den bir o kadar güzel olan Girdondins anıtlarına, Şarap ve Ticaret müzesinden taze meyve kokusuyla dolu olan Capucins pazarına ve her yaz Temmuz’dan Ağustos’a düzenlenen Dansons sur les Quais dans etkinliğinden uzun bir kurs gününden sonra sandviçiniz ve kitabınızla gidip dinlenebileceğiniz Grand Jardin’ına kadar Bordeaux gezileriniz ve alacağınız eğitimle, açıkçası Fransızca ile geçireceğiniz süre sonunda bir daha ziyaret etmek istediğinize emin olacağınız dopdolu, harika bir şehir.

 

Girondins Anıtları

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT