Çocuğunuzu yaz okuluna göndermeniz için 10 neden

Çocuğunuzun İngilizce öğrenmesini ya da mevcut İngilizcesini geliştirmesini istiyorsunuz önünüzde de 3 aylık koca bir tatil, onları İngilizce yaz okullarına göndermek onlar için yapabileceğiniz en iyi şey.

 

Ama çocuklarınızı yaz okullarına gönderme nedenleriniz bununla sınırlı değil.

 

1) Çocuklarınıza farklı bir ülkeyi tanıma fırsatı verin!
Çocuğunuz için İngilizceyi öğrenmenin en iyi yolu kendisini o dilin konuşulduğu atmosferde hissettirmek. Sokaktaki insanlarla konuşmak, yol tarifi sormak, tabelalar, yemek sipariş etmek… Kısacası İngilizce konuşmaktan kaçamayacağı bir atmosfer.

 

Bununla beraber o ülkenin zenginlikleri, kültürel farklılıkları da çocuğunuzda bir merak oluşturacak. Merak ilgiyi, ilgi de bilgiyi oluşturuyor. Unutmayın ki yabancı dil futbol oynamak gibi bir noktadan sonra sevdiğiniz için mi iyi konuşuyorsunuz yoksa iyi konuştuğunuz için mi seviyorsunuz bilmek zor.

 

 

2) Çocuklarınıza öz güven aşılayın!
Yurtdışı yaz okullarının en önemli faydalarından biri de çocuklara ve gençlere öz güven anlamında katkıda bulunmasıdır.  Öğrencilerin özellikle tematik oyunlarla liderlik vasıfları, grup çalışması kabiliyetleri, kendilerini ifade yetenekleri geliştirilir.

 

Bunu kimi zaman atölye çalışmalarıyla, kimi zaman kampüs içi gruplara ayrılıp oyunlarla konunun uzmanı olan animatörler sağlar.

 

 

3) Yaratıcılıklarını destekleyin
Yaz kampları öğrencilerin kendilerini keşfetmelerine olanak sağlar. Dahası aktiviteler ile yeteneklerini ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarır. Günümüzde müzikten heykele, basketboldan tenise bir çok alanda dersler içeren yaz okulları mevcuttur. Öğrencilerin gelişimlerine destek olmak için ilgileriyle, hobileriyle en uyumlu program seçebilirsiniz.

 

 

4) Adaptasyon yeteneklerini arttırın, yeni koşullara uyum
Gerek iş dünyası gerekse sosyal hayatta sınırların alt üst olduğu bir zaman yaşıyoruz. Her koşula adapte olabilen, durumunu analiz edip hızlıca uyum sağlayabilen insanlar en başarılı insanlar.
Gençler için de sizin imkanlarınıza, onlar için sunduğunuz muhteşem şartlar dışındaki dünyaya da adapte olabilmelerine, bu yeteneği küçük yaşlarda kazanmalarına olanak sağlayın.

 

 

5) İletişim yeteneklerini geliştirin
Başta yabancı dil olan İngilizce olmak üzere çocuklarınızın iletişim becerilerini desteklemek elinizde. Kamptaki yabancı oda arkadaşından aktivitedeki animatörüne,  yemekhanedeki görevliden sokakta yol tarifi sorduğu kişiye kadar herkes çocuğunuzun iletişimine katkı sağlayacak.

 

 

6) Muhteşem hatıralar
Çocukluk döneminde yaşanan bu güzel serüven muhteşem hatıralarla çocuklarınızın zihinlerini süsleyecek. Yurtdışı ve gittiği ülke ile ilgili bağlarını diri tutacak.

 

 

7) Kalıcı uluslararası dostluklar
Öğrencilerin bir çoğu İngilizce yaz okullarında edindikleri arkadaşlıklarını sosyal medya ve internet aracılığı ile devam ettiriyor. Siz ne derece farkındasınız bilmiyoruz ama çocuğunuz telefonunu ya da ipadini eline alıp kamp arkadaşıyla yazışmaya, görüşmeye devam ettiği sürece İngilizce eğitimi devam ediyor.

 

Örneğin çocuğunuzun bir sonraki sömestre tatilinde İngiltere yaz okulundan arkadaşını ziyarete İsviçre’ye gitmesi sizin de yüzünüzü güldürecek.

 

 

8) Aktif çocuklar, aktif zihinler
İngilizce yaz kamplarını sadece İngilizce dersi verilen programlar olarak düşünürsek biraz haksızlık etmiş oluruz.  Gençler belirli bir yatış kalkış saatine, aktivite takvimine riayet ederek tüm günü (ki İngiltere’de hava ortalama 22:00 de kararıyor) dolu dolu geçirecekler.

 

Dolu dolu geçirilmiş, ben buna yatağa yorgun giren çocuğun mutluluğu diyorum, her gün onların hem fiziksel hem ruhsal kondisyonunu arttıracak.

 

 

9) Yeteneklerini geliştirmelerine destek olun!
Uzmanlara göre en iyi öğrenme metodu nasıl öğrendiğinin farkına varmadan öğrenme. Bu sebepten bütün eğitim dünyası oyun ile öğrenme, Finlandiya modeli gibi başlıkları konuşuyor.

 

Yaz kamplarının en önemli unsurlarından birisi çocukların oyunlar ve aktiviteler ile öğrenmesi ve pratik yapması. Diğer taraftan belki farkında bile olmadığınız yetenekleri aktiviteler içerisinde keşfedilecek var olanlar ise gelişecek.

 

Öğrenciler en fazla  topluluk önünde konuşma, tiyatro, resim ve müzik alanındaki yeteneklerini geliştirme fırsatı buluyorlar.

 

 

10) Teknolojisiz alan
Aslına bakarsanız tüm dünyanın ortak sıkıntısı bu birbirimize, insanlara vakit ayıramayışımız. Daha doğrusu bunu yüz yüze yapamayışımız. Çocuklarınızın çocukluğunu yaşayabileceği bir kamp ortamı onlara gerçekten iyi gelecek.  Birbirlerini tanımalarına, paylaşarak öğrenmeleri için çok güzel bir fırsat.

 

Nedenleriniz ister yukarıdakilerden biri olsun  ister başka sebepler, imkanlarınız doğrultusunda çocuklarınızı göndereceğiniz İngilizce yaz okulları onlara hayatları boyunca kalıcı güzellikler sunacak. Umarım çok verimli bir yaz geçirip İngilizce ile beraber kişisel becerilerinde de büyük ilerleme kaydederler.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT