Cork’u Keşfet!

İngilizcelerini geliştirmek isteyenlerin İngiltere’den sonra en çok tercih ettiği ülkelerden biri genellikle İrlanda oluyor. Gayet anlaşılır bir durum çünkü eğitimde kalitesini kanıtlamış ülkelerden biri olan İrlanda, İngiltere’ye kıyasla ekonomik açıdan çok daha avantajlı bir ülke ve dil okulu zenginliği konusunda da ön sıralarda yer alıyor. İrlanda’da dil okulu deyince çoğunlukla aklımıza Dublin gelse de en az Dublin kadar keyifli ve yapılabilecek eğlenceli aktiviteler yelpazesinin geniş olduğu pek çok şehir var. Bunlardan biri de İrlanda’nın ikinci en büyük şehri Cork!

İrlanda’da Dublin’den sonra en çok turist ağırlayan kentlerden biri olan Cork’ta gezip görülecek yerlerin tamamına yer vermek imkansız; bu sebeple Cork’un derinliklerine dalarak internette minik bir araştırmayla karşınıza çıkabilecek yerlere alternatif olabilecek bir mini rehber hazırladık.

Crawford Art Gallery

Meşhur Opera Evi’nin hemen yanında, hem tarihi hem de güncel sanat ürünlerini görebileceğiniz, 18. yüzyıl mimarisine sahip binasıyla Crawford galeri ve müzesi görülmeye değer yerlerden. Genellikle pazar günleri düzenlenen ücretsiz müze turlarını da kaçırmayın deriz!

 

Fitzgerald’s Park

Şehir merkezinden yalnızca 10 dakikalık bir yürüme mesafesinde bulunan Fitzgerald’s Park’a kitabınızı alıp gelerek kendiniz için keyifli bir zaman dilimi yaratabilirsiniz. Fitzgerald’s Park şehirdeki en büyük park olma özelliğine sahip ayrıca ana girişin hemen yanında bir adet ulusal müze de ziyaretlerinizi beklemekte.

Cork Arts Theatre

Sadece 100 kişilik salonlarıyla çok özel performanslara şahit olabileceğiniz, şehrin merkezinde bulunan ve kendilerini “koca kalpli küçük tiyatro” olarak tanımlayan Cork Arts Theatre’a uğramazsanız ayıp edersiniz bizden söylemesi.

Huguenot Cemetery

Huguenot, 16. yüzyıl Fransız Protestanlarına verilen bir addır ve Fransa’da gördükleri zulüm sebebiyle başka ülkelere göç etmek zorunda kalmışlardır. Huguenot Cemetery tüm batı Avrupa’daki iki Huguenot mezarlığından biri olması sebebiyle oldukça önemlidir. Yapımı 1733 yılında son bulan mezarlıkta kendinizi başka bir zamana ışınlanmış gibi hissedeceksiniz.

 

The Shandon Bells at St Anne’s Church

1722 ile 1726 yılları arasında inşa edilmiş bu kilise tepedeki konumu sebebiyle sizlere bir Cork panoraması sunuyor. Ayrıca kilise çanı çalmadan bu dünyadan ayrılamam diyenler için de çeşitli olanakları mevcut 🙂

Sohbet başlat
Buradayız!
Powered by

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT