Deniz ve Doğanın Birleşimi Monte Carlo

Çocuğunuzu hem doğanın içerisinde, ağaçlarla çevrili, hem de muhteşem deniz manzaralı, konforlu ve eğlenceli bir yaz kampına göndermeye ne dersiniz? İşte Monte Carlo’daki Centre Méditérranéen d’Etudes Français

 

CMEF Kampüs

 

Okul, yazın öğrencileri; içerisinde spor merkezleri ve yüzme havuzu gibi daha birçok olanağa sahip olan deniz manzaralı ve ağaçlıklar içerisindeki bu doğal kampüste ağırlar. Öğrenciler bir yandan yeni bir dili öğrenirken bir yandan da eğlenceli ve eğitici aktivitelerin tadını çıkarırlar.

 

Küçük yaşta dil eğitimini yurt dışında almanın faydalarını öğrenmek için ”Erken Yaşta Fransızca Öğrenmek” adlı blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

CMEF yaz kampı sizlere içerisinde kursu, konaklamayı, aktiviteleri, gezileri, havaalanı transferlerini, kurs materyallerini, sınavları, sertifikaları ve 24 saat güvenliği barındıran bir paket programı sunar. Bu program sayesinde sizler yalnızca 2 haftadan 4 haftaya kadar kursunuzun süresini belirler ve gerisini dil okuluna bırakırsınız.

 

CMEF

 

Kıyı ülkesi Monako’nun en gözde şehri olan, yalnızca Monako ve Fransa tarafından değil dünyaca tanınan, adına şarkılar yazılmış, filmler yapılmış Monte Carlo; Nice’e, Cannes’a ve St.Tropez’e oldukça yakın olması sayesinde günlük gezilere oldukça elverişlidir. Dil okulu, bu şehirlere hatta buralardaki müzelere ve daha birçok kültürel yere geziler düzenler. Tabi ki ders dışı aktiviteleri yalnızca geziyle sınırlı değil. Sahip olduğu sportif merkezler ve plaja yakınlığı sayesinde okul; tenis, yüzme, katamaran, kano, sportif turnuvalar gibi spor aktivitelerin dışında yemek pişirme, plastik sanat etkinlikleri, amfi tiyatroda şovlar gibi daha farklı ve eğlenceli aktiviteleri gerçekleştirme imkanı da sunar.

 

Kurslar genel ve yoğun Fransızca olmak üzere ikiye ayrılır. Genel Fransızca kursundan yana tercih yapılırsa haftada 15 saat 45’er dakikalık kurlar halinde Fransızca dersleri görülür. Hafta içi her sabah saat 08.45-10.15 arasında Fransızca dersleri ve 10.45-12.15 saatleri arasında öğrencilerin konuşma, yazma, anlama pratiklerini geliştirebilmeleri için drama, şiir yazma, basın ve medya, Fransızca şarkı yazma gibi yaratıcı kurslar verilir. Haftalık 21 saatlik kurslar ise bunlara ek olarak haftada 2 gün 3’er saatlik DELF&TCF (Fransa’da lisans, master gibi uzun süreli öğrenim başvuruları için ya da Fransa vatandaşlığı için Fransızca düzeyinizi belirleyen sınavlar) sınavlarına hazırlık yapma olanağı sağlar. Pazartesi sabahı sınıf belirleme amacıyla yapılan seviye sınavının ardından öğrenciler sınıflarına ayrılıp eğitimine başlar.

 

Peki çocuğunuz nerede kalacak? Konaklama daha önceden belirttiğimiz gibi okulun sunduğu programa dahildir. Eğitimin verildiği kampüste bulunan yurtlarda öğrenciler 3-5 kişilik odalarda tam pansiyon kalmaktadırlar. Yemekler kampüs kafeteryasında günde 3 öğün açık büfe halinde sunulur. Gezilerin yapıldığı günler öğle yemeği için öğrenciye sandviç hazırlanır.

 

Monte Carlo’da seçeceğiniz dil okulu, çocuğunuza yalnızca dil öğretmekle kalmayacak; farklı Fransa şehirlerini keşfetmesini, denizin, doğanın, yazın tadını çıkarmasını, yeni kültürlerle tanışıp sosyalleşmesini, katıldığı kurs ve etkinliklerle kendini geliştirmesini de sağlayacak. Centre Méditérranéen d’Etudes Français yaz kampını kaçırmayın deriz.

 
Fransa’da yer alan diğer yaz okulu seçeneklerimize göz atmak için tıklayınız.

Sohbet başlat
Buradayız!
Powered by

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT