Dünyanın önde gelen Moda Tasarımı okulları

 

Yurt dışında moda tasarımı okuyarak moda endüstrisine yaratıcı katkılarda bulunmak, çağdaş moda yaklaşımlarını uluslararası bir arenada deneyimleyerek bu alanda önemli bir yer mi edinmek istiyorsunuz? İtalya mı Fransa mı A.B.D mi Birleşik Krallık mı? Yurt dışında moda tasarımı konusunda rüşdünü ispatlamış en iyi okullar derlemesi ile karşınızdayız! Moda tasarımı, içinde pek çok branş barındıran bir alandır. Hangi okulda hangi branşlarda yetkinleşebilirsiniz, gelin inceleyelim

 

 

 

The Fashion Institute of Technology (New York)

Birçokları için Moda tasarımı eğitimi denince ilk akla gelen okul olan FIT’i, moda alanının MIT’isi olarak da duyabilirsiniz. The Fashion Institute of Technology, New York’ta modanın kalbi olan Seventh Avenue’de verdiği eğitim ile 1944’den beri moda dünyasına birbirinden başarılı isimler kazandırmaya devam ediyor. Calvin Klein, Ralph Rucci, Nina García gibi isimler FIT’den mezun olan profesyonellerden yalnızca birkaçı. FIT, trendlere yön veren bir okul olmasının yanı sıra moda endüstrisi ile olan sıkı bağları sayesinde, alandaki hızlı değişimlere her daim vâkıf öğrenciler yetişmesini sağlıyor. FIT öğrencisi olarak Donna Karan, Ralph Lauren, Calvin Klein ve Tommy Hilfiger gibi firmalarda staj yapmak hayal değil! FIT, Moda Tasarımı içinde aksesuar dizaynı, moda yönetimi, tekstil/yüzey tasarımı gibi pek çok alanda uzmanlaşma imkanı sunuyor.

 

Lisans ücreti: Dönemlik $10,396

 

 

London College of Fashion (Londra)

London College of Fashion dünyanın önde gelen moda okullarından biridir. Modanın hızla dönüşen dünyasına yaratıcı ve başarılı bireyler yetiştirir. LCF, geçmiş moda yaklaşımlarını sorgulayarak, ekolojik bir bakış açısıyla, sürdürülebilir tasarımlar yaratan, değişen sosyal ve politik gündeme meydan okuyan, özgün ve iddialı öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen bir okuldur. Moda yönetiminden, tasarımına; moda kürasyonundan, fotoğrafçılığına dek geniş perspektiften 60 lisans programı sunan LCF’nin, dünya çapında ileri gelen moda endüstrileriyle sıkı ilişkileri bulunması da öğrencilerine önemli bir ayrıcalık sunar.

 

Lisans ücreti: Yıllık  £19,930

 

 

Central Saint Martins (Londra)

University of the Arts London’ın bir parçası olan Central Saint Martins Londra’daki bir diğer en önemli moda okulu. Fashion Design with Knitwear, Fashion Design with Marketing, Fashion Print, Fashion Communication: Fashion Journalism gibi oldukça çeşitli sklada programlar sunan Central Saint Martins, yenilikçi, yaratıcı ve rekabetçi atmosferiyle moda dünyasının önde gelen isimlerinin yetişmesini sağlıyor ve L’Oreal Professionel, Christian Dior, Louis Vuitton gibi önemli markalarla işbirliği sunuyor.

 

Lisans ücreti: Yıllık US$27,500

 

 

ESMOD (Paris)

Moda’nın en önemli başkentlerinden biri olan Paris’in yaratıcı atmosferinde bulunan ESMOD, 170 yıldır modanın en önemli aktörlerini yetiştiriyor. ESMOD Moda Tasarımı programında bir yandan harika teknik beceriler kazanırken bir yandan da yaratıcılığınızı geliştirebilir ve programın son yıllında moda endüstrisinin çeşitli arenalarında giyim ve aksesuar tasarımı koleksiyonları yaratabilmek üzere spesifik bir pazar alanı üzerinde uzmanlaşabilirsiniz. Program, temelde tasarım ve kalıp oluşturma alanlarına yoğunlaşıyor; bunun yanı sıra çizim, illüstrasyon, trend analizi, tekstil, sanat ve kostüm tarihi, photoshop gibi çeşitli ders opsiyonları sunarak tam donanımlı olarak yetişmenizi sağlar.

 

Lisans ücreti: Dönemlik 10 700 €

 

 

Istituto Marangoni (Milano)

İtalya’da Moda okulu diyince ilk akla gelen okullardan biri olan Istituto Marangoni, modanın kalbi Milano’nun yanı sıra Paris, Floransa, Londra ve Şanghay ve Shenzen’de de okuma imkanı sunmaktadır. 1935’ten bu yana eğitim veren kurum, 106 farklı ülkeden 4000’in üzerinde öğrenci ağırlamaktadır. Teknik ve teorik eğitimin bütüncül olarak verildiği Moda programı; moda tasarımı, moda endüstrisi, giyim ve takı tasarımı gibi derslerin yanı sıra temel materyal ve kumaş bilgisi, tasarım süreçlerinin uygulamalı araştırmaları, serbest çizim gibi pek çok  konuda da dersler sunmaktadır.

 

Lisans ücreti: Yıllık € 24.230

 

Marangoni Moda Okulu’nun sunduğu burs olanaklarını senin için araştırdık, incelemek için hemen tıkla!

 

Bunka Fashion College (Tokyo)

1923 yılında kurulan ve dünyanın en prestijli moda okullarından biri olan Bunka Fashion College, Japonya’nın ilk moda okuludur ve 80 yıldır dünyada moda eğitiminin en önemli kurumlarından biri olma özelliği taşır. Global bir perspektif sunan okul, gelişen teknolojileri göz önünde bulundurarak moda tasarımı dünyasına yeni yaklaşımlar sunuyor. Bunka Fashion College bünyesinde pek çok ülkeden öğrenci bulunmaktadır ancak başvurmak isteyen adayların Japanese Language Proficiency Test’inde 2. seviyeyi geçmesi beklenmektedir.

 

Lisans Ücreti: Yıllık 33,000 yen

 

 

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT