EDINBURGH ÜNİVERSİTESİ

Tıp ingilizce kursu

Edinburgh Üniversitesinin tıp İngilizcesi kursuna dahil olabilmek için orta üzeri ve ileri düzeyde İngilizce bilmek gereklidir. Kurs, en az 2 yıldır eğitim gören tıp fakültesi öğrencileri ve doktorlar için düzenlenmiştir. Bazı klinik tıp bilgileri, dersleri anlamada yardımcı olacaktır.

 

Haftada 20 saatlik eğitimi içeren ders programı dahilinde donanımlı ve tecrübeli İngilizce öğretmenleri tarafından verilen bu kurs, doktorların ve tıp öğrencilerinin İngilizce dinleme, konuşma, okuma ve yazma konularında kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için düzenlenmektedir. Özel kelime bilgisi ve ifadeler, pasif durumdaki kelime bilgisini aktif duruma getirme, İngilizce tıp terimleri telaffuzunu geliştirme ve mesleki bağlamda akıcı ve kendine güvenli bir İngilizce kullanımı sağlamak açısından kurs büyük destek sağlamaktadır.

EDINBURGH ÜNİVERSİTESİ

Edinburgh Üniversitesi 1583 yılında kurulmuştur. Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan Edinburgh şehrinde yer alan üniversite tarihi binalarıyla eşsiz bir görüntü sergilemektedir. Üniversite, öğrenci kapasitesi bakımından Krallık’taki 6. Büyük üniversite’dir. Edinburgh Üniversitesi mezunları arasında Charles Darwin, Alexander Graham Bell, Thomas Bayes, John Witherspoon gibi isimler bulunur.

 

Edinburgh, 1437 yılından beri İskoçya’nın başkentidir. Şehir; İskoçya’nın doğusunda, Kuzey Denizi’ne yakın bir konumdadır.

 

Avrupa’nın en güzel görünümlü kentlerinden bir olarak kabul edilen şehir, Ortaçağ dönemine ait mimarisiyle bilinmektedir. Şehrin kültür düzeyi ve klasik mimarisi, ona ‘’Kuzey’in Atina’sı’’ ünvanını kazandırmıştır. Kayaların üstüne kurulu olan ve tarihî şehirle, şehrin ana caddesi Royal Mile’a hakim bir konumda bulunan şatosu başta olmak üzere birçok tarihi ve turistik özelliğe sahiptir. Şehrin “Old Town” ve “New Town” bölgeleri UNESCO Dünya Miras Listesi’ndedir.

 

Tıp İngilizcesi Kursu Süresince Uygulanacak Aktiviteler:

– Medikal programların, videolarının dinlenmesi ve çeşitli görevlerin tamamlanması

– Medikal gazete makalelerinin okunması ve özetlenmesi

– Örnek problemlerin, etik soruların grup içinde tartışılması

– Klinik sınav ve örnek vaka sunumu

– Örnek vaka raporu ve kısa özetler yazma

– Kısa konuşmalar için hazırlık yapma ve sunma

– Telaffuz çalışması

– Bilgisayar destekli medikal örnek vakalarla çalışma

– Misafir konuşmacı doktor