Erken yaşta Fransızca öğrenmek

 

Neden çocuklarımızı Fransızca öğrenmeleri için cesaretlendirmeliyiz? Café de Flore’da mükemmel bir aksanla croissant  ve café au lait sipariş edebilmeleri için mi? Aslında, evet! Ama tabii ki sadece bu sebeple değil. Fransızca öğrenmenin, havalı bir Fransız restoranında dil becerilerinizi sergilemekten çok daha fazla yararı vardır. Fransızca, geniş faydaları olan çok yönlü bir dildir.

 

Günümüz dünyasında tek bir dil biliyor olmak asla yeterli değil malesef. Birden fazla dil konuşan gençler iş hayatına atıldıklarında hem kendi ülkelerinde hem de başka ülkelerde başarılı olma şanslarını katlıyorlar!

 

İngilizce öğrenmenin zorunluluk olduğu bu günlerde, Fransızca İngilizce’den sonra en çok öğrenilen dil ve İngilizce ile beraber beş kıtada da konuşulan tek dil. Bu sayede çocuklarınız sadece Fransa’da değil; Kanada’da, Tunus’ta ve hatta Madagaskar’da bile mükemmel bir aksanla sipariş verebilecek.

 

Fransızca çocuklarınız için sadece bir ikinci yabancı dil değil, aynı zamanda bir eğitim dili de olabilir. Bu sayede Sorbonne, Dauphine gibi üniversitelerde sadece harç ücreti ödeyerek eğitim alma imkanı bulabilirler.

 

İşte çocuklarınızın Fransızca öğrenmesi için veya var olan Fransızcalarını geliştirmeleri için tercih edebileceğiniz birkaç yaz okulu önerisi:

 

 

Cavilam

Fransa’nın ismini yakından bildiğimiz Vichy şehrinde yer alan bu okul, öğrencilerin Fransız dili ve kültürüyle tanışmaları için mükemmel bir destinasyondur. Öğrenciler ister yurtta isterlerse de Fransız bir ailenin yanında kalabilirler. Haftada 15 saat Fransızca eğitimi alırlar ve derslerin olmadığı zamanlarda gözetmenler eşliğinde çeşitli sportif aktivitelere katılırlar.

 

Vichy şehrinin en popüler yaz okulu Cavilam hakkında daha fazla bilgi için ”Sağlık ve Güzellik Şehri Vichy’de Fransızca Dil Eğitimi” adlı makalemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Ecole des Roches

Paris’e 1 saat uzaklıkta bulunan bu okul, senenin geri kalanında Fransa’nın en prestijli özel okullarından biri olarak eğitim vermektedir. Bundan dolayı çok başarılı bir kadroya sahip olan Ecole des Roches, akademik anlamda başarı isteyen çocuklar için çok uygun bir destinasyondur. Ayrıca Paris’e yakınlığı sayesinde öğrenciler, Paris’i ziyaret etme imkanı da bulurlar.

 

 

CMEF

Yaz tatilini, gerçek bir tatil gibi geçirmek isteyenler için ise Monaco’daki CMEF’i öneriyoruz. Çocuklarınız Fransızcasını geliştirirken bir yandan da Fransız rivierasının tadını çıkartacaklar. Dersler ve sonrasında yapılacak aktiviteler sayesinde hem yeni şeyler öğrenmiş hem de mükemmel bir tatil yapmış olacaklar. Ayrıca bu okulu tercih ederseniz, siz de çocuğunuzun yanında gidip onunla beraber vakit geçirebilirsiniz.

 

Monte Carlo’da yer alan CMEF yaz okulu hakkında daha fazla bilgi için ”Deniz ve Doğanın Birleşimi Monte Carlo” adlı makalemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sohbet başlat
Buradayız!
Powered by

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT