ESMOD PARIS MODA SERTİFİKA PROGRAMI

Modayı yaşam sanatı haline getirmiş moda dilini konuşan insanlarla aynı havayı soluyup, çağdaş modayı keşfetmeyi, saklı kalmış yaratıcılık hikayelerini ortaya çıkarmayı ve yaratmanın vermiş olduğu keyfi keşfetmeye ne dersiniz? ESMOD sizi, tüketicinin ihtiyaçlarını göz ardı etmeden, beklentilerini iyice gözlemleyerek onları mutlu edecek ürünleri ortaya koymaya davet ediyor. Yaratıcı moda tasarım dünyasına hoş geldiniz…

 

FASHION DESIGN & CREATION LİSANS PROGRAMI

Stilistlik & Modelistlik olmak üzere iki ana hatta ayrılan bu programda amaç teknik açıdan ve yaratıcılık konusunda birer uzman olarak eğitim sürenizi tamamlayıp iş hayatınıza atılmanızı ve/veya işinizde top noktanıza ulaşmanızı sağlamaktır. Stilistler bu disiplinlerin yaratıcılık kısmında yer alırken modelistler de kesim, biçim ve dikim gibi üretim kısmında yer almaktadırlar. Sizler moda için İngilizce, moda çizimi, illüstrasyon, eğilim tahmini, tekstil, sanat ve kostüm tarihi, CAD, Photoshop, 3D ve MAO kalıp yapma alanlarında bilgiyle donatılmaktasınız. Üç yıllık eğitiminizde, her eğitim dönemi sonunda ESMOD jürisine koleksiyonlarınızı sunmaktasınız.

Hem yaratıcılık hem de pazarlama konularının tamamiyle ele alındığı bir eğitim yılıdır. Moda endüstrisine donanımlı bir şekilde giriş yapılmaktadır. Bu yılın sonunda kalıp çıkartabilme, etek, elbise, bluz dikebilmektesiniz. Yıl sonunda hazırlamış olduğunuz koleksiyon kitabınızın teslimini ve sunumuzu yapmaktasınız.

Tam anlamıyla bu yıl kişisel estetik gelişiminize ve ihtiyacınız olan vizyona ulaşmak için teknik beceri kazanmanıza yönelik eğitimler almaktasınız. Bu yılın sonunda ise tasarım, hazır kadın giyim, pantolon ve spor giyim, takım elbise, ceket yapabilir hale gelmektesiniz. 4-5 haftalık zorunlu stajınız bulunmaktadır.

Bu yıl boyunca kendi tasarım ilkelerinizi oluşturmaya ve onları kendi tasarımlarınıza uygulamayı tecrübeleyeceksiniz. Dantel, grafik tasarım, nakış, sürdürülebilir tasarım, deri, kürk ve el örgü disiplinlerinde kendinizi size özgü yaratıcılığınızla ifade etme şansınız olacak. Yine yıl sonunda jüriye sunacağınız koleksiyon arşiviniz ve yapacağınız 3 aylık zorunlu stajınız olacaktır.

KARİYER OLANAKLARIM NELERDİR?

Öğrenciler Fashion & Création BA programını tamamladıklarında ‘Styliste Designer Mode’ ünvanını kazanmdaktadır. Öğrencilerin program sonunda edinecekleri diploma Avrupa yüksek öğrenim enstitülerince kabul görmekle beraber profesyonel moda dünyası tarafından da kabul görmektedir. Katılımcılar, Fransa’nın ‘Profesyonel Sertifikalar için Ulusal Komisyonu (CNCP)’ tarafından onaylı sertifika elde etmektedirler.

 

▪Sanat Yönetmeni
▪Koleksiyon Koordinatörü
▪Bilgisayar Tasarım Uzmanı
▪Tasarımcı
▪Moda Yöneticisi
▪Moda Fotoğrafçısı
▪Workshop Müdürü

ÜCRETLER

ESMOD/ISEM Roubaix (Fransızca) | 9.200 €
ESMOD Bordeaux (Fransızca) | 9.200 €
ESMOD/ISEM Paris (İngilizce) | 10.550 €
ESMOD/ISEM Paris (Fransızca) | 10.550 €
ESMOD/ISEM Lyon (Fransızca) | 9.750 €
ESMOD Rennes (Fransızca) | 9.200 €