FRANSA DİL OKULLARI

Diğer Avrupa dillerine göre çok daha zorlu görünse de kulağa hoş gelen tınısıyla
dünyada 200 milyon insanın konuştuğu Fransızca’yı Fransa’da öğrenin.

L’été à Paris

Paris

Eurocentres

Amboise

Centre International d’Antibes

Antibes

France Langue

Biarritz

France Langue

Bordeaux

CIEL Bretagne

Brest

Collège International de Cannes

Cannes

Eurocentres

La Rochelle

Alpadia

Lyon

Lyon Bleu

Lyon

France Langue

Martinique

Azurlingua

Nice

France Langue

Nice

International House

Nice

Accord

Paris

Eurocentres

Paris

France Langue

Paris

Accent Français

Montpellier

LSI

Paris

Ila – Institute Linguistic Adenet

Montpellier

French in Normandy

Rouen

CIEL Strasbourg

Strasbourg

Langue Onze

Toulouse

Institut de Touraine

Tours

Cavilam

Vichy

Institut Linguistique du Peyrou

Montpellier

LSF France

Montpellier

Institut Européen de Français

Montpellier

Teori eğitim danışmanlığı ile sanat, moda, kültür ve gastronomide dünya merkezi konumundaki Fransa’da Fransızca öğrenmek, öğrencilere büyük ayrıcalık ve kolaylıklar sağlıyor. Fransa dil okullarında ihtiyaç duyulan eğitim düzeyi, vize, konaklama ve ücretsiz danışmanlık konularında merak edilen tüm soruları yazımızın detayında bulmanız mümkün…

 

Fransızca öğrenmek isteyenler ilk tercihlerini Fransa dil okullarından yana kullanıyor. Çünkü yeni bir ülke görmek, yeni insanlar tanımak ve yeni bir kültür hakkında bilgi edinerek vizyonunu genişletmek isteyen pek çok kişi, dil eğitimi almak için yurt dışında o dilin kendi ana vatanında eğitim almayı tercih ediyor. Elbette bu doğrultuda pek çok kişi Fransızca dil kursu için Fransa’yı tercih ediyor.

 

Fransızca diğer yaygın dillere ve Avrupa dillerine göre çok daha zorlu görünse de kulağa hoş gelen tınısıyla dünyada 200 milyon insan bu dili konuşur durumda. Fransızca öğrenmek için Fransa’yı tercih eden dil okulu öğrencileri, Fransızca‘yı tam ve doğru biçimde öğrenmekle kalmıyor, aynı zamanda Fransa’da geçirdikleri zaman süresince günlük hayatlarında kullandıkları Fransızca ile doğru ve akıcı biçimde konuşabilecek düzeyde dillerini pekiştiriyor, kalıcı biçimde Fransızca‘yı dağarcıklarına yerleştiriyor.

 

Fransa’da dil kursu almak isteyenlerin Fransızca bilgi düzeyi A1 seviyesinden başlıyor. Fransa hükümeti Fransa’da dil öğrenmek isteyen kimseden Fransızca bildiğini belgelemesini istemiyor; yalnızca bazı mesleki Fransızca kurslarında düzey koşulu aranıyor. Yani genel Fransızca öğrenmek isteyen bir öğrenci hiç bilmiyor olsa da Fransa’daki dil kurslarına katılabiliyor.

 

(Fransa’daki eğitim sistemi hakkında detaylı bilgi için Fransa Eğitim Bakanlığı web sitesini inceleyebilirsiniz.)

 

Fransızca öğrenmek için yola çıkan bir öğrenci için Teori Eğitim, konu hakkında ücretsiz danışmanlık hizmetinin yanı sıra, karar verilen Fransızca dil okulu için kayıt işlemlerinde öğrencilerden kesinlikle bir ücret talep etmiyor. Teori Eğitim’in sağladığı ayrıcalıklarla öğrenciler, konforlu konaklama ve ulaşım seçenekleri ile Fransa dil okulları için kapsamlı rehberlik hizmetlerinden ayrıcalıklı biçimde yararlanma imkânı buluyor.

 

Teori EğitimFransa’da Fransızca dil eğitimi almak isteyen öğrencilerden dil okullarının ve konaklama fiyatların dışında her hangi bir ek ücret talep etmiyor. Teori EğitimFransa dil okulları için yapılan kayıt işlemlerindeki tecrübesi sayesinde bu işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor. Ayrıca, Teori Eğitim aracılığı ile kayıt yaptıran öğrenciler için ücretsiz Fransa vize danışmanlığı da sunuluyor.

 

Teori Eğitim®, Fransa’daki dil kurslarına kaydınızı tamamı frankofon danışmanları ile en uygun, kolay ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmektedir.

 

Fransa dil okulları için vize işlemlerinde alınacak Fransa öğrenci vizesi, okul kaydının gerçekleşmesinden sonra 15 gün içerisinde tamamlanıyor. Eğitim süresine göre belirlenen tarih aralıkları için vize veriliyor.  Buna göre 2 çeşit Fransa vizesi bulunuyor:

 

– Kurs süresi 12 haftaya kadar: Turistik Schengen vizesi

– Kurs süresi 12 haftanın üzeri: Öğrenci vizesi. Bu vize, özellikle uzun dönem dil kursu almak isteyen veya üniversite, master ya da Fransız mutfağı/pastacılık eğitimi almak isteyen öğrenciler için verilmektedir.

 

Fransa; tarihi geçmişi, kültürel mirası, doğal güzellikleri, mimarisi, sanat eserleri, kültürel etkinlikleri ve romantizmin başkenti olarak tanınmasıyla dünyanın cazibe merkezlerinin başında yer alıyor. Başta Paris olmak üzere 15 ayrı şehirde (24 farklı noktada) Nice, Montpellier, Cannes, Bordeaux, Vichy, Rouen, Brest, Normandie gibi şehirlerde yer alan çeşitli dil okulları bulunuyor.

 

Fransızca dil okullarında öğrenciler; 2 haftalık kısa süreli basit Fransızca dil kurslarından başlayarak, üniversite eğitimine kadar çeşitli seviyelerde Fransızca dil eğitimi alabiliyor. Genel Fransızca dersleri, yoğun Fransızca dersleri, B2 seviyesinde Fransızca öğretmenleri için dersler, iş için Fransızca dersleriDELF sınavı dersleri, Fransızca hazırlık yılı kurslarıFransa’da üniversite eğitimiFransızca sanat, spor eğitimi ve Fransız mutfağı/pastacılık kursu (bir yandan Fransız mutfağı eğitimi alıp, yemek yapmayı öğreniyor, diğer yandan Fransızca eğitimi alınıyor) dersleri ile Fransızca dil okullarında dil eğitimi alabiliyorlar.

 

FRANSA DİL OKULLARI FİYATLARI

Fiyat listesi için tıklayınız. 

Fransa dil okulları kurs ve konaklama fiyatlarını karşılaştırmak için fiyat listesini inceleyin.

 

Teori EğitimFransızca dil öğrenimi almak isteyen öğrencilere Fransa’nın seçkin ve önde gelen dil okullarında eğitim alırken, Fransız aile yanında kalma ya da residence, stüdyo daire veya yurt gibi ortamlarda konaklama gibi farklı seçenekler sunuyor. Fransa’da dil eğitiminin maliyeti kurs süresi, kalınan şehirler ve konaklama türüne göre farklılıklar gösteriyor.

Fransa dil kursları 600 Euro ile 6 bin Euro arasında değişebiliyor. Fransa’da bir kişinin ortalama aylık yaşam gideri 300 Euro ile 600 Euro arasında olabiliyor. Diğer ülkelerle karşılaştırıldığında Fransa‘ da yaşam giderleri diğer Avrupa ülkelerine oranla oldukça düşük denilebilir. Bu nedenle Fransa’da dil eğitimi almak, hem maddi açıdan hem de öğrenim açısından oldukça avantajlı bir seçenek sunuyor.

 

FRANSA DİL OKULLARI HANGİ ŞEHİRLERDE BULUNUYOR?

Teori Eğitim, Fransa’nın hemen hemen her noktasındaki 40’tan fazla okul ve üniversitenin Türkiye’deki resmi acentasıdır. Farklı şehirler, okullar ve kişiye özel Fransa’da Fransızca dil kursu seçenekleri için iletişime geçebilirsiniz.

– Aix-en-Provence

– Amboise

– Antibes

– Besançon

– Biarritz

– Bordeaux

– Brest

– Cannes

– Clermont-Ferrand

– La Rochelle

– Lyon

– Marsilya

– Monte Carlo

– Montpellier

– Nice

– Paris

– Perpignan

– Rouen

– St Malo

– Strasbourg

– Toulouse

– Tours

– Vichy

 
FRANSA’DA HANGİ DİL KURSLARI SUNULUYOR?

Gerek Fransızcaya yeni başlamış veya geçmişte Fransızca eğitim almış bir frankofon olun; Fransa’da her türlü ihtiyacınıza uygun Fransızca eğitimi bulunuyor. Bazı mesleki Fransızca kursları için seviye şartı aranabildiğinden bu konuda bilgi alabilirsiniz.

– Genel ve yoğun Fransızca

– Fransızca konuşma atölyeleri

– Bire bir Fransızca

– Mini grup Fransızca

– Bire bir Fransızca

– Mini grup Fransızca

– Öğretmenler için Fransızca

– Fransız mutfağı ve Fransızca

FRANSA’ DA DİL EĞİTİMİ DENİLDİĞİNDE NEDEN TEORİ EĞİTİM?

Teori Eğitim, Fransa’da dil eğitimi üzerine uzman ve güleryüzlü frankofon kadrosu ile 10. yılında da nitelikli danışmanlık sunuyor.

 

2007 – Cité Internationale Universitaire de Paris’in Türkiye’deki ilk ve tek resmi acentası oldu.
2007– Institut Catholique de Paris Üniversitesi’nin Türkiye’deki ilk resmi acentası oldu.
2009 – Fransa’daki 18 eğitim kurumunun Türkiye’deki ilk resmi acentası oldu.
2010 – L’été à Paris programının Türk Patent Enstitüsü tarafından patent onayını aldı.
2010 – Sorbonne Üniversitesi’nin Türkiye’deki ilk resmi acentası oldu.*
2012 – Sorbonne Üniversitesi tarafından belirlenen dünyanın en iyi 5 acentasından biri oldu.
2013 – Sorbonne Üniversitesi ile birlikte hazırlanan Junior programının dünyadaki tek acentası oldu.**
2014 – Galatasaray Üniversitesi’ndeki her 10 öğrenciden 7’si Teori Eğitim’i seçti.***
2014 – Accent Français tarafından Türkiye’nin en iyi acentası seçildi.

 

*Cours de Civilisation Française de la Sorbonne Bölümü.
**Teori Eğitim Sorbonne Junior programının kurucu ortağıdır.
***Yurtdışında dil kursuna giden hazırlık öğrencileri.