Lyon

Alpadia

Lyon’un kültürel ve festival yaşantısının merkezinde bulunan Alpadia dil okulu, Rhône ‘a bakan ve Saône ‘a kısa bir yürüyüş mesafesinde olan Presqu’île bölgesindeki 19. yüzyıldan kalma tarihi binasında Fransızca dil eğitimi sunmaktadır.

Okul, Lyon’un en büyük meydanına -basit bir tabirle- sadece taş atımı mesafesinde olduğundan, derslerden çıktığında öğrencinin bir anda Lyon’un hareketli ve büyüleyici atmosferine karışması an meselesidir. Ayrıca metro ve otobüs gibi toplu ulaşım araçlarına 5 dakikadan kısa yürüyüş mesafesindedir.

Quai Jules Courmont 6, 69002 Lyon, Fransa  (Harita)

Alpadia’nın Lyon’daki kampüsünde yüksek tavanlı ve aydınlık geniş sınıflarda sunduğu dil kursları arasında;

  • Genel Fransızca Kursu (Haftalık 20/25/30 ders)
  • Birebir Fransızca Kursu
  • Fransızca Sınavlarına Hazırlık Kursu (DELF/DALF B1, B2 & C1) kursları yer almaktadır.

Ayrıca Alpadia Lyon dil okulu DELF/DALF sınavları ve TCF sınavı için sınav merkezidir.

Alpadia, Lyon’da gidebileceğiniz en iyi* Fransızca dil okullarından biridir.

Teori Eğitim, Alpadia’nın Türkiye’deki resmi acentasıdır ve tüm kayıt işlemlerini ilave bir ücret almaksızın ücretsiz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Alpadia Lyon, öğrencilere aile yanı, öğrenci rezidansı, öğrenci dairesi ve otel konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Aile yanı konaklaması oda+kahvaltı (B&B) ve oda+kahvaltı+akşam yemeği (HB) olarak 2 farklı seçenektedir. Odalar tek kişilik veya çift kişilik tercih edilebilir. Tek ve çift kişilik odaların fiyat farkı haftalık ortalama 50 avro civarıdır. Konaklama süresi haftalıktır (1 hafta, 2 hafta vs..).

Öğrenci rezidansında yemek yoktur, yalnızca oda verilmektedir. Odalar yalnızca tek kişiliktir ve konaklama süresi aylıktır (1 ay, 2 ay vs..). Öğrenci rezidansı Alpadia Lyon’daki en ekonomik konaklama seçeneğidir.

Öğrenci dairesi konaklaması tek kişilik ve çift kişilik oda seçeneğinde olup yemek yoktur, yalnızca oda verilmektedir. Konaklama süresi haftalıktır (1 hafta, 2 hafta vs..).

Otel konaklaması yalnızca tek kişilik oda seçeneğiyle sunulmakta olup yemek yoktur, yalnızca oda verilmektedir. Konaklama süresi haftalıktır (1 hafta, 2 hafta vs..).

Konaklama fiyatları, gidilecek tarihlere ve oda uygunluğuna göre değişebilmektedir, lütfen bilgi alınız.

*Alpadia’nın Lyon dil okulu; Fransa’da alınması zor olan pek çok eğitim kalitesi (Eaquals gibi) akreditasyonlarına sahiptir.