Institut Catholique de Paris ILCF

ILCF, INSTITUT CATHOLIQUE DE PARIS ÜNİVERSİTESİ DİL KURSLARI

Sosyal bilimler başta olmak üzere bünyesinde, felsefe, din bilimleri, ekonomi bölümleri bulunmakta olan L’Institut Catholique de Paris 1875 yılında kurulmuştur. İkinci Dünya savaşından sonra Fransa’ya gelen yabancılara Fransızca öğretmek için 1948 yılında Fransız Dili ve Kültürü Enstitüsü’nü (ILCF) açan okul, her yıl 17 yaşından büyük 2500 öğrenci ve yetişkine, son derece kaliteli bir eğitim hizmeti sunmaktadır. Dersler 60 dakikalıktır ve her programın sonrasında sertifika verilmektedir.

Son derece merkezi bir konumda olan okul; Saint Sulpice, Jardin du Luxembourg ve Montparnasse’nin tam ortasında bulunmaktadır. Ulaşım ağı olarak son derece gelişmiş olan Paris’te istediğiniz yerden bineceğiniz raylı sistemlerle okula kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Genellikle öğrencilerin konakladıkları Cité Internationale Universitaire de Paris ya da Résidence’den okula ulaşım için ‘’RER’’ ile Luxembourg durağında inmeniz yeterlidir. Okul ile durak arası yaklaşık 6-7 dakikalık bir yürüyüş mesafesi vardır. Alternatif bir ulaşım olarak okula yine birkaç dakika mesafede yer alan Saint-Placide metro durağını kullanabilirsiniz. Yine öğrencilerin konakladıkları yurtlardan binecekleri ‘RER’lerden aktarma yaparak M4 metrosuyla Saint-Placide durağına ulaşabilirler ve 3-4 dakikalık yürüme mesafesiyle okula ulaşabilirler.

İLK RESMİ ACENTA

Teori Eğitim, Institut Catholique Üniversitesi’nin Türkiye’deki ilk resmi acentasıdır.

Institut Catholique dil kursu, Cité Universitaire konaklama ve Paris’e ulaşımın dahil olduğu L’été à Paris hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Okul, 2011 sonunda IAU üyesi olmuştur. 1950 yılında kurulan IAU, UNESCO merkezli bir dernek olup, dünya çapında akademik değişimi geliştirmek ve teşvik etmek için kurulmuştur. Okul ayrıca Fransa Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı Qualité FLE belgesine sahiptir.

2011-2012 eğitim yılında 51 deneyimli öğretmen ile hizmet veren okul aynı yıl 120’den fazla kurs açmış olup, 1 sömestr’de 9.500 saat kurs verilmiştir. Aynı yıl dünyanın farklı yerlerinden 3.000’e yakın öğrenciye Fransızca dil eğitimi veren okulu en çok Kuzey Amerika’dan gelen öğrenciler tercih etmişlerdir. 2014 yazında da sınıf başına düşen Amerikalı öğrenci sayısı 4’ün üzerindedir. Japonya, Güney Kore, İtalya, İspanya, İngiltere ve Brezilya gibi ülkeler başta olmak üzere toplamda 59 farklı milliyetten öğrenci okulda eğitim görmüştür.

  • 2014 yılı yaz döneminde Institut Catholique de Paris’in Fransızca kurslarına katılan Türk öğrencilerin % 82’si Teori Eğitim’i seçti.
  • Türk öğrencilerin yabancı öğrencilerle kaynaşabilmesini sağlamak adına her öğrencinin farklı sınıflara yerleşebilmesi için elimizden geleni yaptık. Bu doğrultuda yine aynı dönemde sınıflardaki ortalama Türk öğrenci sayısı 1,2 oldu.

Institut Catholique de Paris Fransızca dil kurslarına katılan öğrenciler, paylaşımlı dairelerde, rezidanslarda veya aile yanında konaklama olmak üzere çeşitli şekillerde konaklayabilirler. Konaklama ücretleri; tercih edilen konaklama türü, konaklama uygunluğu ve döneme/sezona göre yaklaşık 800 avro ile 1400 avro arasında değişkenlik göstermektedir. Size uygun tarihler ve konaklama seçeneği hakkında güncel fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçiniz.

Okula ait görseller (© Teori Eğitim)