Nice

International House

43 ülkede 140’ın üzerinde dil okulu ile hizmet vermekte olan International House dil okulunun Nice’teki Fransızca eğitim merkezi olan okul, 50 yılı aşkın tecrübesi ve deneyimli kadrosu ile Nice’deki en önemli okullardandır. Nice’in saygın öğretim kurumlarından olan IPAG’ın 1. katında eğitim veren IH Nice, merkezi konumu, kafeterya ve bilgisayar laboratuvarı gibi özellikleriyle bir dil eğitim kurumu için ideal özelliklere sahiptir.

Sahile 15 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan okulda 13 ferah sınıf, bir adet kütüphane, bir adet bilgisayar odası, bir adet öğrenci kafeteryası ve geniş bir teras bulunur. Nice International House, Fransız Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen FLE kalite belgesine sahiptir.

1-52 hafta boyunca istediğiniz kadar genel Fransızca ve sınava hazırlık kurslarına ktılabilirsiniz. Başlangıç seviyesi olan A1’den ileri düzey seviyesi olan C1’e kadar her seviyeden öğrenci kurslardan faydalanabilir. Kurslar IPAG binasının 1. katında verilmektedir.

Aile yanı konaklamada, aileler okul tarafından titizlikle seçilmekte ve evlerin okula yakın olmasına dikkat edilmektedir. Öğrenciler sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini aileleriyle yerler.

Rezidanslarda ise öğrenciler tek kişilik odalarda konaklamaktadır. Yemek masrafları öğrencinin kendisine aittir. Rezidanslar genelde okula yürüme mesafesindedir ve bir rezidansta kalmak diğer öğrencilerle tanışmanın en kolay yoludur.