Paris

Sorbonne Üniversitesi (CCFS)

Fransızca öğretmek ve Fransız kültürünü tanıtmak amacıyla Sorbonne Üniversitesi’nde verilen Fransızca dil kursları; son dönemde gerek Türk öğrenciler gerekse yabancı -bilhassa amerikan- öğrenciler tarafından Fransa’da uygun maliyetli Fransızca eğitimi denildiğinde akla ilk gelen adrestir.

Robert de Sorbonne vakfına bağlı olarak kurulan bu prestijli okul; Paris’in merkezindeki Raspail Bulvarı’nda bulunup, Notre Dame Katedrali, Jardin du Luxembourg ve Montparnasse gibi noktaların yanı başındadır. Ayrıca Institut Catholique de Paris Üniversitesi’ne de 8-10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Okula ulaşım oldukça kolay olup, Paris metro ağı ile ulaşabileceğiniz Sorbonne Üniversitesi’ne Raspail metro durağında inerek sadece 2 dakikalık yürümenin ardından varabilirsiniz.

Okulun bulunduğu cadde üzerinde kafe ve restoranlar bulunmakla birlikte; Saint Michel ve Saint Germain Bulvarı’na yine yürüme mesafesinde bulunduğundan buralardaki kafe ve mağazalara da gidilebilir.

Teori Eğitim, Sorbonne Üniversitesi Dil Kursları (CCFS)’nin Türkiye’deki ilk resmi acentası olup 2012 yılında Sorbonne tarafından dünyanın en iyi 5 acentasından biri seçildi. Ayrıca Sorbonne CCFS Junior Yaz Okulu programının Sorbonne Üniversitesi ile birlikte dünyadaki tek kurucu ortağıdır.

Kurs Türleri

Sorbonne Üniversitesi, aylık ve dönemlik Fransızca programları sunmaktadır. Aylık programlar genel olarak ay başında başlamaktadır. Dönemlik programlar ise 4’er aylık periyodlar halinde sunulmaktadır. Haftalık 15 saat olan programları ilave ücret karşılığında haftada 25 saate çıkarabilirsiniz.

Sorbonne Üniversitesi’nde kurslar hafta içi hergün sabah saatlerinde verilmektedir. Alanında uzman öğretmenler tarafından verilen kurslar geniş bir yelpazede yer almaktadır. Başlangıç seviyesinden, öğretmenler için Fransızca seviyesine kadar bir çok kurs programı mevcuttur.

Sorbonne Fransızca dil kursları ayrıca Fransız Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen FLE kalite belgesine sahiptir ve Campus France onaylı bir kurumdur. 2006 yılında, CIEP (Uluslararası Pedagojik Eğitimler Merkezi) ile anlaşma imzalayarak Fransa Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan TCF (Fransızca Bilgi Sınavı) merkezi olmuştur.

Fransızca öğrenmek isteyen yabancılara Fransızca öğreten, 32 üniversiteden oluşan Campus FLE-Adcuefe üyesidir. Bu kurum eğitim kalitesini, program çeşitliliğini, öğrenci entegrasyonunu, verilen diploma ve sertifikaların geçerliliğini ve tanınırlığını denetlemektedir. Tüm bu standartları yerine getiren Sorbonne Üniversitesi, uluslararası geçerliliği olan aşağıdaki diploma ve sertifika programlarını sunmaktadır:

  • Fransız Kültürü Eğitimi Diploması (Üniversite Öncesi Bölüm)
  • Fransız Dili ve Kültürü Diploması (Yüksek Seviye)
  • Fransız Kültürü Sertifikası (Yüksek Seviye)
  • Fransız Dili ve Kültürü Sertifikası (Orta Seviye)
  • Fransız Dili ve Fransız Kültürüne Giriş Sertifikası (Orta Seviye)
  • Yazılı Fransızca Stajı Sertifikası (Yüksek Seviye)
  • Sözlü Anlatım Stajı Sertifikası (Tüm Seviyeler)
  • Fransız Dili Sertifikası (Tüm Seviyeler)
  • Kurs Bitirme Sertifikası – Yazılıdan Sözlüye (Yüksek seviye)
  • Not yükseltme (CUE)

Dil kurslarına kayıt yaptıran öğrencilerine Sorbonne konaklama imkanı sunmamaktadır.

Öğrenciler konaklamalarını kendileri ayarlayabildikleri gibi dilerlerse Teori Eğitim’in anlaşmalı olduğu yurtlarda da konaklayabilirler.

Yaz döneminde Sorbonne’da eğitim almak isteyen öğrencilerin neredeyse tamamı L’été à Paris programını tercih ederek Cité Universitaire‘de konaklama imkanı bulabilmektedirler.

Sorbonne dil kursu, Cité Universitaire konaklama ve Paris’e ulaşımın dahil olduğu L’été à Paris hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Fiyatlar Hakkında Bilgilendirme

Sorbonne Üniversitesi dil kurslarının fiyatları; Sorbonne’da verilen Fransızca eğitimin Fransa’daki diğer dil okullarının aksine haftalık değil de aylık veya sömestriyel olmasından ötürü fiyat listesine eklenmemiştir. Fiyatlar, tercih ettiğiniz kurs türü ve başlangıç tarihlerine göre değişkenlik arzettiğinden bu konuda sağlıklı bilgi edinmek için kolay ve hızlı bir şekilde iletişim formumuzu doldurabilir veya telefonla bizleri arayabilirsiniz. İletişim formuyla sorunuza hızlıca yanıt almak için tıklayınız.

Paris’teki ve Fransa’daki dil kurslarının güncel fiyatlarını incelemek ve okullar arasında karşılaştırma yapmak için tıklayınız.