Nice’te 6 Haftalık Fransızca’nın Maliyeti

Kendinize 6 haftalık zaman buldunuz ve yurt dışına gitmek istiyorsunuz. Bu süreçte gezip keşfetmek dışında ayrıca bir dil okuluna gidip dilinizi geliştirmek ve bir şeyler öğrenmek de istiyorsunuz. Bu düşüncelere sahipseniz yazımızda işinize çok yarayacak bilgiler bulabilirsiniz. Sizi Fransa’nın Akdeniz esintili, sımsıcak kıyı şehrine, Nice’e götürüyor ve 6 haftanızı 3910 Euro bütçeyle nasıl geçirebileceğinizi gösteriyoruz.

Kurs olarak Nice Azurlingua dil okulu’nu seçtik. 6 haftalık genel Fransızca kursu 1422 Euro, kayıt ücretiyle birlikte 1482 Euro ediyor. Konaklamayı aslında rezidansta düşünmüştük. Fakat rezidansta 6 haftalık konaklama 1560 Euro tutuyor ve bu fiyata yemek dahil değil. Nice Fransa’nın en pahalı şehirlerinden biri olması sebebiyle 6 haftalık yemek ihtiyacımızı dışarda karşılamak için çok para harcamamız gerekiyor ve bütçemizi bir hayli aşmak zorunda kalıyoruz. Bu nedenle aile yanında konaklamayı seçip yemek ihtiyacımızı da burada karşılamak daha ekonomik bir yol oldu. Aile yanında 6 haftalık konaklama 1530 Euro. Uçak biletimizi Türk Hava Yolları’ndan seçtik. Atatürk Hava Limanı’ndan Nice Cote d’Azur Havalimanı’na gidiş-dönüş uçak bileti 300 Euro tutuyor. Fakat uçak bileti fiyatları alınan tarihe göre veya çeşitli indirim ve kampanyalara göre değişim gösterebilir, bu nedenle bunlara dikkat etmekte fayda var.

 

Nice’te diğer şeyler gibi ulaşım da biraz pahalı. Haftalık tramvay ve otobüs kartı 15 Euro, yani 90 Euro’ya Nice’te her yere gidebiliriz. Daha önce söylediğimiz gibi, aile yanında konakladığımız için yemeği evde yiyebiliyoruz, fakat arada bir dışarda yemek, atıştırmalıklar, yöresel yemekler için 300 Euro yeterli. Yapacağımız alışverişler içinse 170 Euro bütçe ayırabiliriz ve hediyelikler, kıyafetler için yeterli olur.

 

Marc Chagall Ulusal Müzesi

 

Eğer Nice’te ne kadara nereleri gezeceğiz diyorsanız, seçeneklerinizin hayli fazla olduğunu aklınızda bulundurun. Ücretsiz birçok müze, bahçe, park mevcut ve ücretli yerler de çok pahalı değil. Örneğin Cote d’Azur Observatoire’da 6 Euro’ya hem gökyüzünü gözlemleyebilir hem de Nice’i tepeden izleyebilirsiniz. Marc Chagall Ulusal Müzesi’nde 9 Euro’ya Chagall’ın 17 tablosunu görme imkanını yakalayabilirsiniz. Phoenix Parc Floral de Nice’te kuğu gölünün, hayvanat ve botanik bahçesinin tadını çıkarmak sadece 3 Euro. Mükemmel bir Akdeniz kıyı şehri olan Nice’te bol bol plajlara gidip denize girebilir güneşin tadını çıkartabilirsiniz. 20 tane halk plajı, 15 tane özel plajı var Nice sahilinin. Özel plaja örnek vermek gerekirse, Castel Plage’a giriş 18 Euro. Fakat daha ucuz plajlar da bulunabilir.

 

Böylece hem Akdeniz rahatlığının, hem denizin, hem güneşin tadını çıkarmak hem de Fransızcamızı ileri seviyeye taşımak için Nice değerli ve bütçemize uygun bir fırsat.

Sohbet başlat
Buradayız!
Powered by

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT