FRANSA YAZ OKULLARI

Haziran ortasından Eylül ayı başına kadar tercih edebileceğiniz Fransızca yaz kampları kimi zaman büyük bir kampüsün içerisinde, kimi zamansa Fransız kültürünü yakından tanıyabilmeniz için aile yanında konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Horticole Campus

Antibes

8-17 yaş

Centre International d’Antibes

Lycée Agricole Saint Christophe

Biarritz

13-17 yaş

Alpadia

Carnot Campus

Cannes

13-17 yaş

Centre International d’Antibes

Cap-d’Ail

Monaco

13-17 yaş

CMEF

Ecole Sainte Famille St Charles

Montpellier

11-16 yaş

LSF France

Lycée Paul Augier

Nice

10-16 yaş

International House

Parc Impérial & Estienne d’Orves

Nice

12-17 yaş

Azurlingua

Ecole des Roches

Normandie

8-18 yaş

Ecole des Roches

Saint Nicolas

Paris

6-17 yaş

Accord

Saint Nicolas, Igny

Paris

13-17 yaş

Alpadia

Excellencia, Troissy

Paris, Troissy

7-18 yaş

Excellencia

CAREL

Royan

12-17 yaş

Carel

LINES

Valbonne

10-14/15-19 yaş

Lines

Ecole des Roches (Summer Music Academy)

Normandie

8-18 yaş

Ecole des Roches

Tüm Kayıt İşlemleri Ücretsiz!
Teori Eğitim Fransa’daki yaz okullarının Türkiye’deki resmi acentası olup;
tüm kayıt işlemlerini 2006 yılından bu yana ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir.

 

FRANSA’DA FRANSIZCA YAZ KAMPLARI

Zaman ve koşulların değişimiyle birlikte başarı ölçütlerinin de değiştiği bir gerçek. Artık yalnızca ders çalışıp üniversite kazanmak, ayırt edici bir özellik olmaktan çıktı; bunun yerine girişken, aktif, sosyal, iletişimi güçlü olmak gibi değerler ön planda. Tabi ki tüm bunların yanında, küreselleşme sonucu dünyanın her yerinde farklı milletten, dolayısıyla farklı dilden, insanlarla karşılaşmak ve onlarla iş yapmak oldukça normal hale geldi. Bu nedenle, işverenler İngilizceyi artık yabancı bir dil değil, zaten konuşulması gereken tıpkı bir anadil gibi görmeye başladı. Bu da insanları diğer yaygın yabancı dilleri öğrenmeye itti.

 

Bu noktada, herkesin aklına ilk gelen dillerden biri olan Fransızca, adından sık sık söz ettirir. Tarih, moda, kültür, bilim, sanat ve daha birçok temel iş sahasının önde gelen yerlerinden Fransa, çok yönlülüğü sayesinde insanları kendine çeken bir ülke. Gelecekte çocuğunuzun seçeceği meslek ne olursa olsun, yapacağı işte Fransızcayı kullanması çok yüksek bir ihtimal taşımakta. Bu nedenle her yıl binlerce aile, çocuğunu Fransa’ya yaz kamplarına yollamayı tercih ediyor ve onların geleceği için oldukça pozitif bir adım atıyor.

 

Çok yönlü olması dışında, aileleri bunu yapmaya iten diğer bir sebepse, okulların kalitesi ve öğrencilere verdikleri büyük ilgi. Öncelikle kampüslerde 24 saat güvenlik bulunuyor, her öğrencinin kendine özel kimlik kartı bulunuyor ve öğrenciler yanlarında öğretmenler bulunmadan kampüsten ayrılamıyor.

 

Bu kamplara katılanlar dil öğrenmenin yanında okulların sağladığı kapsamlı fırsatlarla birlikte eğlenip kültürel yönden de gelişiyorlar. Bu aktiviteler genel olarak aynı olmakla birlikte, okulun bulunduğu şehre göre bir takım farklılıklar gösterir. Örneğin St.Malo bir sahil şehri olduğundan okul plaj konseptine; Paris’te bulunan Accord Dil Okulu ise şehir konseptine sahiptir. Böylece birinde yüzme, dalış gibi deniz aktiviteleri önde gelirken diğerinde kültürel geziler ağırlıkta olacaktır.

 

Okullarda sınıflar genel olarak 10-15 kişi aralığındadır. Dersler böylece oldukça etkili geçer ve öğrencinin dili daha kalıcı bir şekilde öğrenmesi sağlanır. Kampa katılan öğrencilerin yaş aralığı ise 10-17 arasında değişmektedir.

 

Fransa’da yaz kampı fırsatı sunan dil okulları, aileler için oldukça ekonomik, öğrenciler içinse her açıdan fayda sağlayabilen paket programa sahiptir. Bu pakete dahil olanlar: Kurs, konaklama, aktivite, gezi, havaalanı ya da tren garından gidiş-dönüş transferleri ve kurs ihtiyaçları(sınavlar, sertifika, öğrenci kartı).

 

KURS

Çoğunluğu haftada 15 saatlik genel ve 25 saatlik yoğun kurslardan oluşur. Çoğu ders 09.00’da başlar fakat yoğunluğuna göre bitiş süresi değişiklik gösterir; 45-60 dakika kadar sürebilir. Öğrenci öncelikle pazartesi sabahı bir deneme sınavına girer ve seviyesine göre sınıfa yerleştirilir, başlangıç düzeyinden itibaren herkes kayıt yaptırabilir; yalnızca St.Malo’daki Centre d’Echanges İnternationaux Dil Okulu kayıt için en az 1 senelik Fransızca eğitimi alınmış olunmasını şart koşar. Bunlara ek olarak çoğu okulda öğrencilerin pratik yapabilmesi hedef alınarak hazırlanmış bilgisayar odaları, kütüphaneler, medya laboratuvarları bulunur.

 

KONAKLAMA

Öğrenciler aile yanında veya kimisi okulun seçtiği rezidanslarda kimisi de kampüste bulunan yurtlarda kalabilirler, bu seçenekler tercih edilen okullara göre değişim gösterir, bu nedenle okul seçimi yaparken buna özellikle dikkat edilmesinde fayda var.

 

Yurtlar ve rezidanslarda öğrenciler 2-4 kişilik odalarda kalır, yalnızca Normandie’deki Ecole des Roches’da 7 kişiye kadar çıkabiliyor. Yemeklerse günde 3 öğün kampüs kafeteryasında yenmektedir. Gün içerisinde gezi varsa her öğrencinin yanına sandviç hazırlanıp verilir. Öğrenciler kampüs dışına yalnızca öğretmenler ve rehberler eşliğinde çıkabilmektedir.

 

Aile yanında konaklamada okul tarafından; uzun yıllar boyunca öğrenci ağırlamış, deneyimli, okula yakın aileler özenle seçilir. Öğrenciler çift kişilik odalarda tam pansiyon şeklinde kalmaktadırlar. Bu konaklama türünü seçen öğrencilerin okuldaki herhangi bir etkinlikten muaf olma gibi bir durumu yoktur. Öğrencilerin dışarı yalnız çıkabilmesi için ebeveyninin izni olması gerekmektir, aksi halde sadece aileyle birlikte çıkabilirler. 

 

AKTİVİTE

Her okulda genel olarak bulunan ve şehre göre değişen birçok aktivite vardır, bu nedenle okul seçimi yaparken istenilen kursun bulunup bulunmadığına dikkat etmekte yarar var. Spor olarak; voleybol, basketbol, badminton, futbol, hentbol, masa tenisi, kayaking, yüzme, at binme, golf, beyzbol, boks, fitness, yelken, kano, okçuluk, bowling, sörf, rafting, tenis, hokey gibi dallarda kurslar bulunmakta. Bunların yanında öğrencilerin keyifli vakit geçirebilmeleri için düzenlenen çeşitli etkinlikler de var: Dans, tiyatro, sanat atölyesi, film gecesi, disko, barbekü, karaoke, resim, yemek yapımı, kabare, perküsyon…

 

GEZİ

Haftada bir tam gün ve bir yarım gün veya iki tam gün şeklinde, şehrin önemli kültürel, tarihi, sanatsal yerlerine deneyimli rehberler eşliğinde geziler düzenlenmektedir. Müzeler, saraylar, katedraller, bahçeler, parklar, kaplıcalar, mağaralar ve kimi okullarda da yakın şehirlere gezilerde bulunulur. Rehberler her an öğrencilerin yanında bulunur ve gerekli bilgileri aktarır.

 

AİLE PROGRAMLARI

Küçük yaşta dil öğreniminin yetişkin yaşlardaki öğrenimden çok daha kolay, hızlı ve etkili olduğu artık bilimsel olarak da kanıtlanmış durumda. Bu bilgiler doğrultusunda 6-12 yaş aralığındaki çocuklara da Fransızca eğitimi verebilmenin yolları düşünülmüş ve son derece uygun programlar da hazırlanmış.

 

Aileler için özel hazırlanan bu programlarda çocuk ve ebeveyn isteklerine göre derslere birlikte katılabilir. Böylece hem öğrenci yabancılık çekmeden kolayca adapte olur hem de ebeveyn çocuğunun her an yanında olabilir. Eğer öğrenci tek başına derslere katılacaksa bu durumda ebeveyni onu okula bırakıp okuldan almalıdır.

 

Bu programlar aynı zamanda kendisine tatil fırsatı arayan aileler için de önemli bir şanstır. Ebeveynler çocuğunu okula rahatça emanet ederek bir yandan onun dil öğrenmesini sağlarken bir yandan da kendi tatilinin tadını çıkarabilir.

 

Bu programa sahip dil okulları Paris Accord Saint Nicholas ve Antibes Centre İnternational d’Antibes’tir. Haftalık 20 ya da 26 saatlik ders seçenekleri bulunmaktadır. Konaklama, yemek ve ulaşım ise aileye aittir. Konaklama için okulların çevresinde bulunan otel veya rezidanslarda kalınabilir.

Fransa’daki Yaz Okullarının Bulundukları Şehirler

 

LOUVRE MÜZESİ

PARİS

 

NOTRE DAME

PARİS

Paris Yaz Okulları

Fransızca yaz kampları açısından önemli bir şehir olan Paris hem son derece tecrübeli Fransızca yaz okulları ile hem de muhteşem, tarihi bir şehir olması ile en cazibeli seçeneklerdendir. Teori Eğitim tarafından yıllardır özenle sunulan Fransızca yaz kampları çerçevesinde Paris’te Accord Fransızca Yaz Okulu, Sorbonne Üniversitesi Yaz Okulları, Lines Fransızca Yaz Okulu, ELS Fransızca Yaz Kampı, Paris Langues Yaz Okulu gibi bir çok seçenek sunulmaktadır. Okulların bir kısmı kampüs içerisinde konaklama imkanı sunarken bir kısmı aile yanı seçeneği de sunmaktadır.

 

İstanbul’dan günde yaklaşık olarak 10 adet direkt uçuşun olması Paris Yaz okullarına erişimi de elverişli hale getiriyor.

 

Nice Yaz Okulları

Gençler için yazın vazgeçilmezi elbette güneş, deniz, ve tatil. Çocuklarının Fransızca öğrenirken bunlardan mahrum kalmamasını isteyen velilerimizin ilk seçenekleri arasında yer alan Nice yaz okulları öğrencilere iyi bir Fransızca eğitiminin yanında eğlenceli bir de yaz vadediyor.

 

NİCE

 

NICE

SEASIDE

Sadece Nice yaz okullarını değil, Antibes yaz okulları, Monte Carlo Yaz okulları, Cannes yaz okullarını yani Cote d’Azur da yer alan tüm Fransızca yaz okullarını bu alanda incelememiz faydalı olacaktır. Zira tüm bu okullara gidebilmek için öğrenciler genel olarak Nice havaalanını kullanmaktadır ve İstanbul’dan Nice THY ile direkt uçuş bulunmaktadır.

 

Nice ve çevresindeki Fransızca yaz okullarına sayacak olursak Azurlingua Yaz Okulu bölge 3 kampüste hizmet vermektedir. Aile yanı ve kampüs tipi konaklama seçeneği sunmaktadır.

 

International House Nice Yaz okulu ise sadece aile yanı konaklama seçeneği sunmakla beraber öğrencilerin en memnun ayrıldığı programların başında gelmektedir. Gerek aktiviteler, gerek eğitim ile gençleri hep mutlu etmesini bilmiştir.

 

CMEF Monte Carlo Fransızca Yaz Okulu 50 yılı aşkın tecrübesi ve muhteşem kampüsü ile bir çok ailenin vazgeçilmezi, bir çok gencin de mutlu hatıraları olmuştur.

 

Centre International Antibes Fransızca Yaz Okulu ise sadece Antibes’te değil Nice ve Cannes’da da düzenlediği Fransızca yaz kamplarıyla tüm dünyadan öğrencilerin ilgisini çekmektedir.

 

Bu iki bölge dışında Rouen’da bulunan French in Normandy Fransızca Yaz Okulu, Vichy’de bulunan Cavilam Alliance Françaises Yaz Okulu, Biarritz de bulunan France Langue Fransızca Yaz Okulu ve Fransa’daki en prestijli özel okullardan olan Paris yakınlarındaki Ecole des Roches Fransızca Yaz Okulu diğer seçenekleriniz arasındadır.

 

Diğer ve yukarıdaki seçenekler hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt sürecini görüşmek üzere ofisimizi ziyaret edebilir Teori Eğitim danışmaları ile iletişime geçebilirsiniz.

Azurlingua

Azurlingua, Jean Médecin & Parc Impérial

 

Azurlingua yaz okulu Fransa’nın güneyindeki Nice şehrinde plaja çok yakın bir konumda bulunuyor.

 

Detaylı bilgi, tarihler ve fiyatlar için tıklayınız.

France Langue

France Langue

 

France Langue yaz okulları, Fransa’nın güneyindeki Nice şehri ve güney batısındaki Biarritz şehirlerinde yer alıyor.

 

Detaylı bilgi, tarihler ve fiyatlar için tıklayınız.

 

Accord Saint Nicolas

Accord Paris Saint Nicolas Campus

 

Accord dil okulu, gençler için Fransızca yaz kamplarını Paris‘teki Saint Nicolas kampüsünde veriyor.

 

Detaylı bilgi, tarihler ve fiyatlar için tıklayınız.

LSF France

LSF France

 

LSF France yaz dil okulu, Montpellier şehrinde Fransızca yaz kampları sunmaktadır.

 

Detaylı bilgi, tarihler ve fiyatlar için tıklayınız.

Alpadia

Alpadia, Paris Igny

 

Alpadia yaz okullarının Fransa’daki şubesi Paris şehrinde yer alıyor.

 

Detaylı bilgi, tarihler ve fiyatlar için tıklayınız.

Excellencia

Excellencia, Troissy Campus

 

Excellencia’nın Fransızca yaz kamplarını sunduğu Troissy kampüsü Paris‘te bulunmaktadır.

 

Detaylı bilgi, tarihler ve fiyatlar için tıklayınız.

Ecole Des Roches

Ecole des Roches

 

Ecole des Roches yaz okulu, Paris şehrine 1 saat uzaklıktaki Verneuil-sur-Avre kasabasında bulunmaktadır.

 

Detaylı bilgi, tarihler ve fiyatlar için tıklayınız.

Centre d'Echanges Internationaux

Centre d’Echanges Internationaux

 

Centre d’Echanges Internationaux (CEI) yaz okulları Fransa’nın St MaloToulouse ve Bordeaux şehirlerinde bulunmaktadır.

 

Detaylı bilgi, tarihler ve fiyatlar için tıklayınız.

Cavilam

Cavilam

 

Cavilam yaz dil okulları Fransa’nın orta bölgesinde yer alan Vichy şehrinde bulunmaktadır.

 

Detaylı bilgi, tarihler ve fiyatlar için tıklayınız.

Centre Méditérranéen d’Etudes Français

Centre Méditérranéen d’Etudes Français

 

CMEF Monaco yaz okulu, Fransa’nın Monte Carlo şehrindeki Cap d’Ail kasabasında yer almaktadır.

 

Detaylı bilgi, tarihler ve fiyatlar için tıklayınız.

International House

International House

 

International House yaz dil okulu, Fransa’nın güneyindeki Nice şehrinde sahile oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır.

 

Detaylı bilgi, tarihler ve fiyatlar için tıklayınız.

Centre International d’Antibes

Centre International d’Antibes

 

Centre International d’Antibes yaz okulları, Fransa’nın AntibesCannes ve Hyères şehirlerinde Fransızca eğitimi sunmaktadır.

 

Detaylı bilgi, tarihler ve fiyatlar için tıklayınız.